iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2011
09:10 na ČT2

1 2 3 4 5

28 hlasů
2433
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Týden modliteb za jednotu křesťanů — Svátek Zjevení Páně — Dřevěný kostelík v Blansku — Seznamte se – Hana Pinknerová — Nová kniha – Primasové katolické církve

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Týden modliteb za jednotu křesťanů

  0:57 do playlistu

  Týden modliteb za jednotu křesťanů
  Týden modliteb za jednotu křesťanů se nejen u nás tradičně slaví koncem ledna. Během tohoto týdne se setkávají křesťané z různých církví a společně se modlí. My jsme s kamerou navštívili ekumenickou bohoslužbu v brněnském kostele svatého Jakuba a představitelů některých církví se zeptali, jaký význam má ekumenismus pro ně. Liturgické a biblické materiály pro Týden modliteb za jednotu křesťanů připravuje od roku 1968 společně Světová rada církví (Komise pro víru a řád) a Římskokatolická církev (Papežská rada pro jednotu křesťanů).

 • Svátek Zjevení Páně

  5:23 do playlistu

  Svátek Zjevení Páně
  Svěcením kříže a vody si pravoslavní věřící připomínají každoročně v půli ledna Svátek Zjevení Páně – tedy křest Páně v řece Jordánu. Pro pravoslavné je tečkou za jejich vánočními svátky. Během tohoto dne se vhazuje kříž do vody a následně vytahuje. Na Moravě se konal tento akt poprvé před třemi lety v Brně. Samotnému svěcení předchází dopolední mše. V Brně se už stalo tradicí, že se v tento den světí i voda řeky Svratky.

 • Dřevěný kostelík v Blansku

  9:16 do playlistu

  Dřevěný kostelík v Blansku
  Dřevěných kostelíků postavených ve stylu takzvané rusínské gotiky se na našem území dochovalo už pouze šest. V Blansku se o něj dělí církev Československá husitská s církví řeckokatolickou. Kostelík se stal centrem duchovního dění, konají se zde biblické hodiny i hodiny náboženství pro děti.

 • Seznamte se – Hana Pinknerová

  13:43 do playlistu

  Seznamte se – Hana Pinknerová
  Hana Pinknerová je křesťansky orientovaná spisovatelka a publicistka. Vystudovala pedagogickou fakultu obor čeština, hudební výchova. Pracovala jako redaktorka hudebního časopisu Opus musicum, korepetitorka v divadle, umývačka oken, archivářka, učitelka, redaktorka knižního vydavatelství a domácí učitelka. Pro rozhlasovou stanici Trans World Radio vysílala a nahrávala příspěvky, čtyři roky vysílala pravidelnou relaci Zadáno pro dámy. Od první knihy s názvem Brusinky (2003) jich vydala už dvanáct a v únoru 2011 vyjde třináctá. Je vdaná, má dvě dcery, žije v Brně.

 • Nová kniha – Primasové katolické církve

  18:08 do playlistu

  Nová kniha – Primasové katolické církve
  V nedávných dnech byla vydána unikátní publikace „Primasové katolické církve: Země střední Evropy v čase komunismu“. Publikace přináší v českém i středoevropském prostředí unikátní perspektivu – zkoumá životy a roli primasů katolické církve v Československu, Polsku, Maďarsku, NDR, Rakousku a na Ukrajině v druhé polovině dvacátého století v čase komunismu v komparativním pohledu. Kniha si všímá až zarážejících rozdílů mezi první a druhou generací primasů. Její autorský kolektiv tvořilo deset historiků ze čtyř středoevropských zemí pod vedením Stanislava Balíka a Jiřího Hanuše.

 • Velké maličkosti

  22:31 do playlistu

  Velké maličkosti
  Jak to vidím já – fejeton Hany Pinknerové

Přehrát vše

Související