iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2021
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
30469
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

54 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Schválené covid pasy

  0:34 do playlistu

  Schválené covid pasy
  Evropský parlament definitivně schválil covid pasy pro obyvatele Unie. Certifikáty mají od začátku července umožnit lidem cestovat mezi jednotlivými státy sedmadvacítky.

 • Sněmovna o covid pasech nejednala

  1:03 do playlistu

  Sněmovna o covid pasech nejednala
  Méně přehledná je debata o covid pasech v Česku. Podle vlády je pro jejich vydávání nutný zákon. Sněmovna dnes ale novelu zákona o ochraně veřejného zdraví odmítla zrychleně schvalovat.

 • Covid pas pro cestovatele

  1:50 do playlistu

  Covid pas pro cestovatele
  Podle evropských poslanců je covidový certifikát klíčem k tomu, aby se Unie vrátila k volnému cestování. Drtivá většina z nich proto pro pas zvedla ruku.

 • Podmínky pro vstup do evropských zemí

  4:16 do playlistu

  Podmínky pro vstup do evropských zemí
  Do většiny evropských zemí se už může volně cestovat. Uzavřené jsou pro turisty už jen Finsko, Norsko, Irsko a Lotyšsko. Podmínky pro vstup se ale v jednotlivých zemích zatím výrazně liší.

 • Spor o covidové pasy

  5:50 do playlistu

  Spor o covidové pasy
  Covid pasy by měly vydávat i úřady v Česku. Aktuálně ale stále řeší, na základě jakých předpisů. Vládní předlohu, která by to podle kabinetu umožnila, sněmovna dnes opět neprojednala.

 • Nejasnosti kolem covidových pasů

  8:39 do playlistu

  Nejasnosti kolem covidových pasů
  Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 • Projev S. Cichanouské v Senátu

  12:10 do playlistu

  Projev S. Cichanouské v Senátu
  Rázný postup vůči běloruské vládě – včetně vzniku mezinárodního tribunálu. Jedna z mnoha výzev Svjatlany Cichanouské v Senátu, kde přednesla hlavní projev během návštěvy Česka.

 • Sněmovna nejednala o novele zákona o střetu zájmů

  14:56 do playlistu

  Sněmovna nejednala o novele zákona o střetu zájmů
  Poslanci hnutí ANO a KSČM dnes zablokovali projednávání novely zákona o střetu zájmů. Na mimořádné schůzi o ní chtěla diskutovat část opozice, její svolání iniciovali Piráti. Pro schválení programu ale neměli dost hlasů.

 • Očkování nepojištěných cizinců

  15:22 do playlistu

  Očkování nepojištěných cizinců
  Cizinci bez veřejného zdravotního pojištění žijící v Česku se budou moci začít hlásit k očkování proti covidu-19 od pátku. Systém jim to dosud neumožňoval.

 • Žaloba na Česko kvůli diskriminaci cizinců v politice

  17:47 do playlistu

  Žaloba na Česko kvůli diskriminaci cizinců v politice
  Evropská komise zažalovala Česko a Polsko u Soudního dvora Evropské unie kvůli tomu, že nedovolují cizincům ze sedmadvacítky vstupovat do politických stran.

 • Společný postup měst proti nelegálním billboardům

  18:29 do playlistu

  Společný postup měst proti nelegálním billboardům
  Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.

 • Prezident na pracovní návštěvě Rakouska

  19:47 do playlistu

  Prezident na pracovní návštěvě Rakouska
  Prezident Miloš Zeman odcestoval na pracovní návštěvu Rakouska. Zítra se ve Vídni setká se svým protějškem Alexandrem van der Bellenem. Přítomné budou i obě první dámy.

 • Kniha roku 2021: Shakespearova Anglie

  20:23 do playlistu

  Kniha roku 2021: Shakespearova Anglie
  Knihou roku je Shakespearova Anglie překladatele Martina Hilského. Jeho dlouholetou práci ocenila v soutěži Magnesia Litera porota složená z literární veřejnosti.

 • Spor o štědřejší přídavky pro rodiny

  22:57 do playlistu

  Spor o štědřejší přídavky pro rodiny
  Chudší rodiny s dětmi ani rodiny s více potomky zatím víc peněz dostávat nebudou. Senát totiž do sněmovny vrátil návrh na štědřejší přídavky i plán na vyšší daňové slevy na druhého a dalšího potomka.

 • Podmínky kurzarbeitu

  25:35 do playlistu

  Podmínky kurzarbeitu
  Senát schválil pravidla pro kurzarbeit. Zaměstnanci by podle novely mohli být v nepříznivém období pro ekonomiku doma až čtyři dny v týdnu, a to maximálně rok.

 • Antisemitské projevy v ČR

  26:42 do playlistu

  Antisemitské projevy v ČR
  V Česku loni podle Federace židovských obcí přibylo antisemitských projevů – zaznamenala o 180 případů víc než v roce 2019, celkem skoro 900.

 • Nová povinnost pro dodavatele energií

  27:01 do playlistu

  Nová povinnost pro dodavatele energií
  Od ledna příštího roku musejí dodavatelé ve vyúčtování uvádět datum ukončení smlouvy. Podle Energetického regulačního úřadu, který vyhlášku vydal, se díky tomu řada zákazníků vyhne vysokým pokutám za předčasné ukončení smluv na dobu určitou.

 • Kůrovec ničí turistické značení

  27:23 do playlistu

  Kůrovec ničí turistické značení
  Stovky turistických značek a rozcestníků zmizely – kvůli kůrovcové těžbě. Třeba v Hostýnských vrších na Kroměřížsku komplikují turistům orientaci v terénu rozsáhlé holiny – prakticky bez stromů.

 • Libuše Šafránková: 1953–2021

  29:20 do playlistu

  Libuše Šafránková: 1953–2021
  Zemřela herečka Libuše Šafránková. Dva dny po 68. narozeninách. Divadelní kariéru spojila s někdejším brněnským Státním divadlem, s pražským Činoherním klubem i Národním divadlem.

 • Barunka, Popelka a další velké role

  29:56 do playlistu

  Barunka, Popelka a další velké role
  Libuše Šafránková vystudovala herectví na brněnské konzervatoři – v roce 1971 tam absolvovala na dramatickém oddělení. Kritici i publikum ji obdivovali pro její komediální talent.

 • Slavné postavy v podání Libuše Šafránkové

  33:31 do playlistu

  Slavné postavy v podání Libuše Šafránkové
  Libuše Šafránková byla dvakrát nominována na Českého lva – za výkon v Báječných letech pod psa a v Koljovi – a oscarová komedie Jana Svěráka jí křišťálovou sošku pro nejlepší herečku roku 1996 vynesla.

 • Vzpomínky na Libuši Šafránkovou

  34:55 do playlistu

  Vzpomínky na Libuši Šafránkovou
  Velký profesionál a přirozený talent, který se objevuje zřídka. Tak shodně vzpomínají na Libuši Šafránkovou její kolegové a spolupracovníci.

 • Reorganizace ČSA

  36:52 do playlistu

  Reorganizace ČSA
  Městský soud v Praze povolil v rámci insolvenčního řízení reorganizaci zadlužené letecké společnosti ČSA. Reorganizační plán by zhruba do čtyř měsíců měla sestavit mateřská firma Smartwings.

 • Debaty o zpřísnění trestů za sexuální násilí

  37:14 do playlistu

  Debaty o zpřísnění trestů za sexuální násilí
  Mimořádná schůze kvůli zpřísnění trestů za násilné chování vůči ženám a za znásilnění. Část poslanců ji iniciovala poté, co vypukla kauza bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí.

 • Odvolací soud v kauze Bečvářova statku

  39:52 do playlistu

  Odvolací soud v kauze Bečvářova statku
  Kauza restituce Bečvářova statku – odvolací soud udělil bývalé ředitelce pražského pozemkového úřadu Evě Benešové tříletou podmínku. Podle obžaloby se svým podřízeným Janem Horákem nezákonně vydala restituentům lukrativní pozemky v Praze.

 • Testování ve firmách

  41:05 do playlistu

  Testování ve firmách
  Povinné testování ve firmách by mohlo pokračovat i po 30. červnu – podle ministra zdravotnictví by se mohlo týkat podniků v krajích s horší epidemickou situací. Adam Vojtěch to řekl Českému rozhlasu.

 • Americké plány investic
 • Verdikt proti ministerstvu zdravotnictví

  43:39 do playlistu

  Verdikt proti ministerstvu zdravotnictví
  Regulace provozu sportovišť, koupališť a wellness zařízení kvůli prevenci šíření covidu-19 byla nezákonná – rozhodl o tom Nejvyšší správní soud. Ministerstvo zdravotnictví podle něj náležitě neodůvodnilo konkrétní míru rizika ani se nezabývalo nezbytností regulace.

 • Protesty kvůli Turówu

  44:02 do playlistu

  Protesty kvůli Turówu
  Proti plánu energetické transformace polské vlády protestovaly ve Varšavě tisíce odborářů. Na demonstraci dorazili i horníci z Turówa. Jejich předáci kritizovali rozhodnutí Soudního dvora EU o zastavení těžby i postup české vlády.

 • Legendární pilot znovu v kokpitu

  44:46 do playlistu

  Legendární pilot znovu v kokpitu
  Emil Boček znovu v oblacích. Poslední žijící pilot československých perutí RAF dnes dostal dodatečný dárek ke svým 98. narozeninám – v historickém stroji se proletěl nad armádní základnou v Čáslavi.

 • Rozvolňování ve Francii

  47:06 do playlistu

  Rozvolňování ve Francii
  Plně očkovaní čeští turisté už nepotřebují k cestě do Francie test PCR, to samé platí pro další státy v zelené zóně. V zemi galského kohouta začíná třetí stupeň uvolňování, lidé mohou jíst i ve vnitřních prostorách restaurací a zákaz vycházení platí až od 23. hodiny.

 • Testování odolnosti proti požáru

  48:44 do playlistu

  Testování odolnosti proti požáru
  Obyčejné dveře mohou při požáru prohořet za 20 nebo 30 minut. Protipožárním to trvá déle. Lépe také zadržují kouř. Informace o odolnosti materiálů zajímají nejen jejich výrobce, ale i hasiče.

 • Rekonstrukce střechy Rudolfina

  50:51 do playlistu

  Rekonstrukce střechy Rudolfina
  Do dvou let se veřejnosti otevře střecha Rudolfina. Česká filharmonie počítá s prohlídkami a také koncerty. Zpřístupnění bude předcházet rekonstrukce v hodnotě třiadvaceti milionů korun.

 • Berlinale s diváky v letních kinech

  51:23 do playlistu

  Berlinale s diváky v letních kinech
  Pod širým nebem a za přísných hygienických podmínek začalo Berlinale, první velký filmový festival od vypuknutí koronavirové pandemie. Divákům nabídne zhruba stovku snímků. Soutěžní část festivalu proběhla už v únoru a porota už také rozdala ceny.

Přehrát vše

Související