iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
22614
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

54 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Rekordní šíření koronaviru

  0:38 do playlistu

  Rekordní šíření koronaviru
  Další den a další rekordní počet případů nákazy koronavirem. Laboratoře za včerejšek oznámily 680 infikovaných covidem-19. To je nejvíc od začátku pandemie. Úřady už oznámily zpřísnění opatření.

 • Šíření nákazy v okresech

  1:17 do playlistu

  Šíření nákazy v okresech
  I přesto zůstává Praha na mapě znázorňující okresy podle míry rizika nákazy oranžová, tedy se začínajícím komunitním přenosem. Do zeleného stupně, který značí o něco příznivější situaci, se dostalo nově dalších deset okresů.

 • Koronavirus v ČR

  4:18 do playlistu

  Koronavirus v ČR
  Tady přehled přírůstků za poslední týden, počty rostou od úterý a jsou rekordní.

 • Šíření koronaviru v Česku

  4:56 do playlistu

  Šíření koronaviru v Česku
  Hostem Událostí je epidemiolog Roman Prymula.

 • Školní třídy v karanténě

  7:55 do playlistu

  Školní třídy v karanténě
  Hygienici začali zavírat kvůli nákaze zaměstnanců nejen celé školy, ale už i jednotlivé třídy. Třeba ve Frýdku – Místku poslali do karantény v jedné škole hned dvě. Zařízení snížilo počet vyučovacích hodin, jinak ale dál funguje.

 • Změny v zahraničním semaforu

  10:05 do playlistu

  Změny v zahraničním semaforu
  Česko z něj nově vyřadí Kanárské ostrovy. Od 14. září tak při návratu z nich bude nutný negativní test, nebo karanténa. To samé platí už teď pro zbytek Španělska.

 • Konec české mise na Tchaj-wanu

  12:06 do playlistu

  Konec české mise na Tchaj-wanu
  Tchajwan je ochotný vstoupit ekonomicky do Evropy přes Českou republiku, řekl na závěr své návštěvy ostrova předseda Senátu Miloš Vystrčil. Vedle nových obchodních příležitostí se mluví o tchajwanských investicích i přímé letecké lince.

 • Reakce KSČM na tchajwanskou návštěvu

  14:41 do playlistu

  Reakce KSČM na tchajwanskou návštěvu
  K distancování se od mise na Tchaj-wan vyzvali vládu komunisté. Cestu označili za svévolnou až rituální a zbytečnou. Výkonný výbor KSČM se usnesl, že by Tomáš Petříček měl prohlásit delegaci cituji za nulitní, nebo odstoupit.

 • Vyšetření otravy Navalného

  15:11 do playlistu

  Vyšetření otravy Navalného
  NATO zvažuje společnou reakci na otravu předního kritika Kremlu Alexeje Navalného. Ten zkolaboval minulý měsíc po požití jedu ze skupiny novičok. Útok na něj potvrdili němečtí experti až po jeho převozu do Berlína, naopak ruští lékaři otravu vyloučili.

 • Konec oprav na D1

  15:36 do playlistu

  Konec oprav na D1
  Situaci na místě sleduje Veronika Chraščová.

 • Spor o miliardy z rozpočtu

  17:04 do playlistu

  Spor o miliardy z rozpočtu
  Obce a kraje přijdou kvůli zrušení superhrubé mzdy o víc než 20 miliard ročně. Sdružení místních samospráv dnes proto vyzvalo Ministerstvo financí, aby samosprávám výpadek peněz nahradilo.

 • Tržby maloobchodníku

  18:51 do playlistu

  Tržby maloobchodníku
  Tržby maloobchodníků v červenci rostly. Při porovnání s loňským rokem lidé utráceli téměř o dvě procenta víc. Ekonomové přitom očekávali spíš stagnaci prodejů zboží.

 • Napětí v Bělorusko

  19:40 do playlistu

  Napětí v Bělorusko
  Na činnost Severoatlantické aliance u hranic Běloruska chce tamní ministr obrany Viktar Chrenin reagovat opatřeními vojenské povahy. Oznámil to v Moskvě, kam přijel posílit vzájemné vztahy.

 • Vztahy Srbska a Kosova
 • Začíná festial Dvořákova Praha

  22:33 do playlistu

  Začíná festial Dvořákova Praha
  Živý vstup redaktorky Anny Bahnerové.

 • Střelba v Portlandu

  24:16 do playlistu

  Střelba v Portlandu
  Zásahová jednotka v americkém státě Washington zastřelila při zatýkání člena levicové Antify. Muž byl podezřelý, že v Portlandu v sobotu zavraždil příznivce Donalda Trumpa.

 • Reakce na verdikt v kauze Kuciak

  24:39 do playlistu

  Reakce na verdikt v kauze Kuciak
  Po osvobození možná zpátky za mříže. Slovenská prokuratura navrhuje novou vazbu pro Alenu Zsuzsovou známou z kauzy vraždy novináře Jána Kuciaka. Údajně se podílela na přípravě dalších vražd.

 • Noví podnikatelé v srpnu

  26:56 do playlistu

  Noví podnikatelé v srpnu
  V srpnu v Česku přibylo na 3450 podnikatelů – to je nejvyšší přírůstek od ledna 2012. Podnikat začalo skoro 5 000 lidí, naopak přes 15 set živnost zrušilo. Za osm měsíců v Česku začalo podnikat skoro 41 tisíc lidí,.

 • Protest na rypadle skončil

  27:18 do playlistu

  Protest na rypadle skončil
  Osm aktivistů ukončilo protest v lomu Vršany na Mostecku. Z rypadla, které obsadili ve středu brzy ráno, slezli po 58 hodinách. Za vniknutí do areálu jim hrozí pokuty.

 • Konec jednorázových plastů v Česku?

  27:48 do playlistu

  Konec jednorázových plastů v Česku?
  Konec plastového nádobí se přiblížil. Ministerstvo životního prostředí představilo zákon, který má omezit i další výrobky na jedno použití - a to v důsledku znečištění moří, kde jich část končí.

 • Obtížné trasování a zkrácená karanténa

  30:13 do playlistu

  Obtížné trasování a zkrácená karanténa
  Hygienici v Praze nezvládají trasovat kontakty nakažených lidí. Přiznala to pražská hygienička Jágrová a požádala o shovívavost. V metropoli v posledních dnech počet nových případů rychle roste - za uplynulých 24 hodin jich přibylo 163.

 • Provedené testy

  32:37 do playlistu

  Provedené testy
  Stejně tak jako stoupá počet nemocných, stoupá i počet provedených testů. Jen za včerejší den bylo v Česku otestováno bezmála 11 tisíc lidí.

 • Zatajené policejní odposlechy

  36:53 do playlistu

  Zatajené policejní odposlechy
  Tisíce odposlechů ročně, z nichž mnohé k trestnímu stíhání nevedou. Policie má statistiku, kolika lidem po skončení takového sledování tuto skutečnost sdělí.

 • Věra Kuberová nepřevezme za zesnulého manžela státní vyznamenání

  39:06 do playlistu

  Věra Kuberová nepřevezme za zesnulého manžela státní vyznamenání
  Vdova po Jaroslavu Kuberovi Věra řekla serveru Seznam Zprávy, že odmítla přijmout od Miloše Zemana vyznamenání pro svého zesnulého manžela. Prezidentská kancelář ji prý kvůli ocenění kontaktovala minulý týden.

 • Známky života pod sutinami v Bejrútu

  39:30 do playlistu

  Známky života pod sutinami v Bejrútu
  Měsíc od ničivé exploze v bejrútském přístavu záchranáři prohledávají trosky jednoho ze zřícených domů s nadějí, že se jim podaří nalézt někoho živého. Přístroje chilských specialistů pod sutinami zaznamenali tep a dech a tým se snaží k místu dostat.

 • Závěry setkání mistrů V4

  41:33 do playlistu

  Závěry setkání mistrů V4
  Společný boj s daňovými podvody, praním špinavých peněz a postup při zdanění digitální ekonomiky. Hlavní body deklarace, kterou ve Varšavě podepsali ministři financí zemí Visegrádské čtyřky.

 • Ztráty pražské MHD kvůli epidemii

  42:19 do playlistu

  Ztráty pražské MHD kvůli epidemii
  Dopady koronavirové krize na MHD - pražský dopravní podnik přišel za pět měsíců epidemie ve srovnání s loňským rokem o víc než půl miliardy korun z prodeje jednorázových a krátkodobých jízdenek.

 • Zpožděné projekty na Šumavě

  44:00 do playlistu

  Zpožděné projekty na Šumavě
  Šumavský park se konečně mohl pustit do projektů, na které marně sháněl stavební firmy. Na řadu zakázek vypisoval výběrová řízení i pětkrát. Teď se ale kvůli nízkým cenám dřeva park potýká s nedostatkem peněz.

 • Rok od zápisu hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO

  46:02 do playlistu

  Rok od zápisu hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO
  Kladrubský národní hřebčín dnes slavil rok od zápisu na prestižní seznam UNESCO. Oslavy musel odložit o dva měsíce kvůli epidemickým opatřením. UNESCO chrání, nejen samotný téměř pět set let starý chov koní, ale taky areál hřebčína a unikátní krajinu.

 • Experimentální zkoušky motorů

  46:41 do playlistu

  Experimentální zkoušky motorů
  Umožňuje nezávisle posuzovat emise nových modelů aut, která mají jezdit na českých silnicích. Klíčová je taky pro testy vývojových verzí vozů. Řeč je o loni významně zmodernizované laboratoři Centra vozidel udržitelné mobility strojní fakulty ČVUT.

 • Proč usychá alej v Cítolibech

  48:45 do playlistu

  Proč usychá alej v Cítolibech
  Usychající vrbová alej – V Cítolibech na Lounsku ji řeší policisté. Víc než půl století staré stromy začaly chřadnout v létě. Až při důkladném ohledání se ukázalo, že do kmenů jsou navrtané díry.

 • Začíná festival ve Zlíně

  49:25 do playlistu

  Začíná festival ve Zlíně
  Ve Zlíně dnes začal 60. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Nabídne 300 snímků z 50 zemí světa, víc než polovinu v české nebo dokonce světové premiéře.

 • Uhašený požár tankeru u Srí lanky

  50:10 do playlistu

  Uhašený požár tankeru u Srí lanky
  Hasiči zlikvidovali požár na tankeru u Srí Lanky – podle námořnictva nehrozí únik ropy. Loď, která mířila z Kuvajtu k východní Indii a vezla 270 tisíc tun suroviny, vzplála ve čtvrtek.

 • 60 let leteckých akrobatů Flying Bulls

  50:39 do playlistu

  60 let leteckých akrobatů Flying Bulls
  Šedesáté narozeniny dnes na svém domovském letišti v Jaroměři oslavila letecká akrobatická skupina Flying Bulls. Založili ji původně jako Chrudimskou čtyřku. Od té doby předvedli piloti své umění v desítkách zemí 3 kontinentů.

Přehrát vše