iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 1. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
30553
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ostrá výměna názorů mezi USA a Íránem

  0:37 do playlistu

  Ostrá výměna názorů mezi USA a Íránem
  Ostré výměny slov mezi Washingtonem a Teheránem. Americký prezident Donald Trump na Twitteru napsal, že Írán nikdy nebude mít jadernou zbraň. Reagoval tak na rozhodnutí Teheránu dál vypovídat nukleární dohodu z roku 2015.

 • Napětí mezi Íránem a USA

  1:19 do playlistu

  Napětí mezi Íránem a USA
  Zabití íránského generála, kterého Washington označuje za teroristu, vyvolalo největší krizi v íránsko-amerických vztazích od roku 1979. Davy lidí, kteří přišli v Teheránu vyprovodit jeho rakev, byly největší za posledních třicet let.

 • Nejistý osud jaderné dohody

  4:12 do playlistu

  Nejistý osud jaderné dohody
  Vstupy zpravodajů Davida Miřejovského z Washingtonu a Davida Borka z Tel Avivu.

 • Dopad konfliktu na ceny surovin

  7:33 do playlistu

  Dopad konfliktu na ceny surovin
  Konflikt mezi Spojenými státy a Íránem zdražuje i ceny surovin. Třeba ropa Brent zdražila od pátku zhruba o tři procenta, ráno její cena přesáhla 70 dolarů za barel. Pokud by se konflikt prodlužoval a eskaloval by, mohly by ceny růst i u českých pump.

 • Změny v platbách DPH

  8:55 do playlistu

  Změny v platbách DPH
  Daň z přidané hodnoty by v budoucnu mohlo odvádět méně živnostníků. Opoziční strany navrhují, aby hranice pro povinnou registraci k DPH vzrostla z 1 milionu na dvojnásobek.

 • Audit dotací pro Agrofert

  12:19 do playlistu

  Audit dotací pro Agrofert
  Ministerstvo zemědělství i státní zemědělský a intervenční fond mají materiály k jednání se zástupci Evropské komise o auditu farmářských dotací pro Agrofert. Schůzka je v plánu na konci ledna a podle úřadů bude až po ní jasný nějaký výsledek.

 • Obnovení služeb v sušické nemocnici

  13:28 do playlistu

  Obnovení služeb v sušické nemocnici
  Vstup redaktorky Daniely Tunklové.

 • Trest za kontroverzní výrok o smrti vojáků

  14:43 do playlistu

  Trest za kontroverzní výrok o smrti vojáků
  Obžaloba za schvalování smrti českých vojáků v Afghánistánu. Podalo ji Vrchní státní zastupitelství v Praze na muže za výroky na internetu. Za podporu a propagaci terorismu mu hrozí až 15 let vězení.

 • Hospodaření českých lesů

  15:10 do playlistu

  Hospodaření českých lesů
  Lesy České republiky budou pět let ve ztrátě. Počítá s tím strategie státního podniku, kterou projednala vláda. Nejhorší má být letošek, návrat k zisku je plánovaný v roce 2024. Do té doby neodvede firma státu žádnou dividendu.

 • Kauza Čapí hnízdo

  16:09 do playlistu

  Kauza Čapí hnízdo
  Nejvyšší státní žalobce Pavel Zeman odmítl výtky ministryně spravedlnosti kvůli kauze Čapí hnízdo. Podle Marie Benešové Vrchní státní zastupitelství v Praze selhalo při dohledových prověrkách a neodhalilo nedostatky při řešení případu.

 • Katastrofální požáry v Austrálii

  16:31 do playlistu

  Katastrofální požáry v Austrálii
  Ochlazení a mírný déšť na jihovýchodě Austrálie přinesly na některých místech úlevu v boji s rozsáhlými požáry. V průběhu týdne se ale zase výrazně oteplí. Plameny už od září spálily 8 milionů hektarů – oblast velkou jako celá Česká republika.

 • Obavy z epidemie nového viru

  18:40 do playlistu

  Obavy z epidemie nového viru
  Asie se obává epidemie nového, dosud neidentifikovaného viru. Způsobuje zápal plic a přenáší se mezi lidmi. Epicentrem je 11milionové město Wu-chan ve střední Číně. Počet nakažených každým dnem stoupá.

 • Učebnice komiksu kreslířky Toybox

  19:22 do playlistu

  Učebnice komiksu kreslířky Toybox
  Patří ke špičce českého komiksu. Titul Moje kniha Vinnetou jí vynesl dvě komiksové ceny Muriel a prosby čtenářů, aby je svému řemeslu naučila. Výtvarnice Toy Box se začala o své know-how dělit na workshopech.

 • Turecké jednotky v Libyi

  22:32 do playlistu

  Turecké jednotky v Libyi
  Turecko vyslalo jednotky do Libye. Zatím tam podle vedení míří hlavně experti a poradci. Podpoří mezinárodně uznanou vládu, která požádala o pomoc minulý měsíc. Dlouhodobě totiž čelí tlaku povstalců z východu země.

 • Testovací jízda vlakem po Valašsku

  22:53 do playlistu

  Testovací jízda vlakem po Valašsku
  První ostrý školní a pracovní den roku 2020. Na Valašsku to byla zkouška, jestli se zlepšila situace na regionálních železnicích. Ty od poloviny loňského prosince, kdy začal platit nový jízdní řád, obsluhuje společnost Arriva.

 • Okradený senior v Ostravě

  25:00 do playlistu

  Okradený senior v Ostravě
  Teď drzý zloděj z Ostravy – loupil 8. prosince v půl desáté večer na zastávce tramvaje Mariánské náměstí. Ukradl krabičku cigaret a mobilní telefon, i přesto, že se starší muž jeho výpadům bránil a zločinu přihlíželo několik lidí.

 • Volby v Česku jen jednodenní?

  25:20 do playlistu

  Volby v Česku jen jednodenní?
  Většina obyvatel by si přála, aby se v Česku volilo jeden den místo dvou. V průzkumu firmy Median pro Český rozhlas takovou změnu podpořily skoro 3 pětiny oslovených.

 • Čekání na vyšší rodičovskou

  25:42 do playlistu

  Čekání na vyšší rodičovskou
  Třetí pracovní den nového roku. Třetí den, kdy se na úřadech práce tvořily fronty. Lidé si přišli zažádat o změnu čerpání rodičovského příspěvku. Ten se od ledna zvýšil z 220 na 300 tisíc po všechny současné i budoucí příjemce.

 • Vloupání do domů v okolí Prahy

  28:03 do playlistu

  Vloupání do domů v okolí Prahy
  Minimálně 123 případů vloupání má na svědomí loupežný gang, který vykrádá rodinné domy v okolí Prahy. Podle policie jde o zkušenou organizovanou skupinu. Zaměřují se na drobné věci – hlavně peníze a šperky, se kterými snadno utečou.

 • Zabezpečení domů v okolí Prahy

  30:53 do playlistu

  Zabezpečení domů v okolí Prahy
  Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.

 • Vloupání do rodinných domů

  32:24 do playlistu

  Vloupání do rodinných domů
  Od ledna do konce listopadu loňského roku bylo v Česku vykradeno 2447 rodinných domů. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku to je skoro o 140 případů více.

 • Proces s Harveym Weinsteinem

  35:55 do playlistu

  Proces s Harveym Weinsteinem
  V New Yorku začal proces s Harveym Weinsteinem. Jednoho z nejznámějších filmových producentů obvinilo ze sexuálního obtěžování a znásilnění více než 80 žen – včetně slavných hereček. Soud se ale zabývá pouze případy dvou z nich.

 • Trest za úmrtí kvůli syntetické marihuaně

  37:52 do playlistu

  Trest za úmrtí kvůli syntetické marihuaně
  Padl první rozsudek kvůli smrti po syntetické marihuaně. 37letého Lukáše Masného poslal Krajský soud v Ostravě do vězení na osm roků. Předloni v září nabídl syntetickou drogu, která je mnohem silnější než běžná marihuana, svému známému.

 • Povinné čipování psů

  38:38 do playlistu

  Povinné čipování psů
  Všichni psi starší 3 měsíců musí mít mikročip. Nařizuje to zákon, který začal platit od nového roku. Opatření má usnadnit identifikaci zvířete i chovatele. Veterináři i strážníci si ale stěžují, že zatím neexistuje centrální registr psů.

 • Hasičský vůz jako školní autobus

  39:15 do playlistu

  Hasičský vůz jako školní autobus
  Děti z Mnichu u Kardašovy Řečice vozí do školy dočasně hasičská auta. Kvůli úpravám v novém jízdním řádu na železnici se jinak nedostanou do školy včas.

 • Bolid nad Českem

  41:11 do playlistu

  Bolid nad Českem
  Mimořádná podívaná na noční obloze. Kolem čtvrté ráno se nad Českem objevil velmi jasný meteor, takzvaný bolid. Těleso letělo směrem do Polska a zřejmě celé shořelo v atmosféře.

 • Odvolání ředitele zámku Štiřín

  41:40 do playlistu

  Odvolání ředitele zámku Štiřín
  Václav Hrubý končí ve funkci ředitele zámku Štiřín. K prvnímu lednu ho odvolalo ministerstvo zahraničí, pod které památka spadá. Resort ji využívá jako hotel a konferenční centrum.

 • Politický chaos ve Venezuele

  41:59 do playlistu

  Politický chaos ve Venezuele
  Bouřlivý vývoj a politický chaos ve Venezuele. Hned dva politici se prohlásili předsedou Národního shromáždění – jediného orgánu, který dosud ovládala opozice.

 • Turecko pod sněhem

  43:52 do playlistu

  Turecko pod sněhem
  Přívaly sněhu zaskočily část Turecka včetně Ankary. Tamní řidiči zápasili hlavně s náledím na strmých vozovkách. Takto zachytil ranní špičku jeden z obyvatel města.

 • Udílení Zlatých glóbů

  44:14 do playlistu

  Udílení Zlatých glóbů
  V Los Angeles se už po 77. udělovaly Zlaté glóby. Nejlepší komedií se stal zatím poslední film Quentina Tarantina nazvaný Tenkrát v Hollywoodu. Ten získal cenu i za nejlepší scénář a porota ocenila také Brada Pitta za herecký výkon ve vedlejší roli.

 • Charitativní Tříkrálová sbírka

  44:55 do playlistu

  Charitativní Tříkrálová sbírka
  Symbolicky až na Tři krále začali koledníci na některých místech vybírat peníze do celostátní Tříkrálové sbírky. Ta oficiálně odstartovala už na Nový rok. Například v Olomouci se už stalo tradicí slavnostní koledování.

Přehrát vše

Související