iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
18375
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany

  0:34 do playlistu

  Plány na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany
  Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček představil v Lánech prezidentu Miloši Zemanovi plán na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Kladný posudek vlivu na životní prostředí nových bloků vydalo ministerstvo životního prostředí minulý týden.

 • Postupný útlum těžby uhlí

  1:19 do playlistu

  Postupný útlum těžby uhlí
  Výstavbu nových jaderných bloků podpořil prezidentův expertní tým. Na schůzce její účastníci řešili taky útlum těžby uhlí. I když existuje plán, jak ho nahradit jádrem nebo alternativními zdroji, termín, do kdy by se tak mělo stát, zatím není jasný.

 • Růst průmyslové výroby

  4:33 do playlistu

  Růst průmyslové výroby
  Český průmysl rostl. Po propadu se v červenci meziročně mírně zvedl, a to o jednu desetinu procenta. Jde o data, do kterých se nezapočítává počet pracovních dnů.

 • Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou

  5:39 do playlistu

  Výměna vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou
  Rusko a Ukrajina si vyměnily 70 vězňů. Po 35 lidech na obou stranách zamířilo ve stejnou chvíli na letiště v Moskvě a v Kyjevě. Historická dohoda, na kterou se měsíce čekalo, by podle obou zemí mohla vést ke zlepšení jejich vztahů.

 • Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy

  8:06 do playlistu

  Vliv výměny zajatců na rusko-ukrajinské vztahy
  Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.

 • Platy státních zaměstnanců

  9:47 do playlistu

  Platy státních zaměstnanců
  V příštím roce má jít na platy státních zaměstnanců o 15 miliard víc než letos. Celkem rekordních 225 miliard korun. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, který vládě poslalo ministerstvo financí.

 • Tanker u Sýrie

  11:14 do playlistu

  Tanker u Sýrie
  Satelitní snímky íránského ropného tankeru Adrian Darya ukázaly, že se plavidlo nachází u pobřeží Sýrie. Loď v červenci zadrželo britské námořnictvo u Gibraltaru kvůli podezření z porušení sankcí Evropské unie vůči Sýrii.

 • Uzavírka tunelu Valík

  11:35 do playlistu

  Uzavírka tunelu Valík
  Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.

 • Odměny pro speciální síly armády

  13:04 do playlistu

  Odměny pro speciální síly armády
  Příslušníci speciálních sil mají dostat víc peněz. Podle návrhu nařízení vlády by se jim měl zvýšit stabilizační příspěvek – ten má motivovat vojáky, aby neodcházeli do civilu.

 • Nekončící protesty v Hongkongu

  13:30 do playlistu

  Nekončící protesty v Hongkongu
  Ne jeden, ale pět požadavků. Tak zní heslo protestujících v Hongkongu. Stažení extradičního zákona atmosféru nezklidnilo. Na dnešek svolali další blokádu letiště. Policie jí zabránila.

 • Humanitární pomoc pro Bahamy

  15:42 do playlistu

  Humanitární pomoc pro Bahamy
  Tisíce lidí se snaží dostat z bahamského ostrova Great Abaco nejvíc zasaženého hurikánem Dorien. Lodní i letecký most ale vázne, stejně tak jako z turisticky oblíbeného Grand Bahama.

 • Zájem o učňovské obory

  16:42 do playlistu

  Zájem o učňovské obory
  Velmi zvolna, ale přece jen se v posledních letech zvyšuje zájem o učňovské obory. Za poslední tři školní roky počet učňů vzrostl o víc než čtyři sta.

 • 155 let klavírů Petrof

  18:54 do playlistu

  155 let klavírů Petrof
  Největší výrobce pian v Evropě, rodinná firma Petrof, slaví 155 let od svého založení. Firma, která v době krize uhájila výrobu nástrojů, zvala návštěvníky přímo do továrny.

 • Muklovská pouť na Svatém Hostýně

  21:58 do playlistu

  Muklovská pouť na Svatém Hostýně
  Bývalí političtí vězňové se dnes sešli na poutním místě Svatý Hostýn na Kroměřížsku. Už po 27. si během tradiční muklovské pouti připomněli smrt i mučení svých přátel v komunistických žalářích.

 • Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku?

  23:21 do playlistu

  Právo vlastnit zbraň v ústavním pořadku?
  Obrana života se zbraní jako součást ústavního pořádku – konkrétně Listiny základních práv a svobod. Návrh připravila část senátorů. Jde podle nich o symbolickou změnu, která by mohla zabránit přijetí evropské zbraňové směrnice.

 • Biometrická identifikace na stadionech

  25:34 do playlistu

  Biometrická identifikace na stadionech
  Expertní komise ministerstva vnitra bude řešit, jestli a jak mají fotbalové kluby moci používat biometrickou identifikaci lidí, například podle tváře. Měla by sloužit k tomu, aby se na stadiony nedostali problémoví fanoušci.

 • Tvrdý dopad indické sondy

  26:21 do playlistu

  Tvrdý dopad indické sondy
  Neúspěšně skončilo s největší pravděpodobností přistání indické sondy Čandrajan 2 na povrchu Měsíce. Přistávací modul krátce před plánovaným časem dosednutí začal klesat příliš rychle a přibližně dva kilometry nad povrchem se spojení přerušilo.

 • Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi

  26:44 do playlistu

  Obviněný řidič kamionu z Uhříněvsi
  Policie obvnilia z obecného ohrožení řidiče, do jehož kamionu v pátek na přejezdu v Uhříněvsi narazil vlak. 68letý cizinec s ním stál mezi sklopenými závorami déle než dvě minuty před nehodou.

 • Komunální odpad a jeho zpracování v Česku

  27:12 do playlistu

  Komunální odpad a jeho zpracování v Česku
  V pořadí třetí země s nejmenším množstvím komunálního odpadu na člověka v Evropské unii. To je Česko podle posledních dat Eurostatu. Zatímco dvě třetiny států ale produkci odpadu snižují, v tuzemsku je to rok od roku naopak.

 • Peníze na provoz pošt

  29:49 do playlistu

  Peníze na provoz pošt
  Česká pošta dostane od státu víc peněz za služby, které pro něj zajišťuje. V platnost vstoupila novela zákona, která příspěvek státu až ztrojnásobuje.

 • Budoucnost České pošty

  30:32 do playlistu

  Budoucnost České pošty
  Služby pro stát jsou podle vedení pošty významnou složkou práce podniku – například listovní zásilky ale klesají každý rok v průměru o deset procent. Podnik tak do budoucna čeká optimalizace.

 • Čistý zisk České pošty

  32:33 do playlistu

  Čistý zisk České pošty
  Minulý rok Česká pošta poprvé skončila v červených číslech. Už v předchozích letech si ale čísla vylepšovala prodejem majetku. Za ztrátami podle ministerstva vnitra i vedení pošty stály právě nedostatečné platby, které si objednával stát.

 • Modernizace poštovních poboček

  33:29 do playlistu

  Modernizace poštovních poboček
  V rámci chystané restrukturalizace teď její pobočky čekají především technologické proměny – například zavádění samoobslužných kiosků. Jeden z prvních by mohl být právě tady, na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze.

 • Protesty tzv. žlutých vest

  35:51 do playlistu

  Protesty tzv. žlutých vest
  Ve Francii vyšly znovu do ulic tzv. žluté vesty aby protestovaly proti ekonomické politice prezidenta Macrona. Manifestovalo se v Montpellieru, Bordeaux, Lille a dalších francouzských městech.

 • Zatčení Češi v Kosovu

  36:27 do playlistu

  Zatčení Češi v Kosovu
  Osm Čechů zatkla kosovská policie včera v Prištině. Podle ní chystali politickou provokaci během dnešního kvalifikačního zápasu fotbalových reprezentací.

 • Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách

  36:48 do playlistu

  Udílení cen soutěže festivalu v Benátkách
  Živý vstup redaktora martina Rachmanna.

 • Vinobraní na jižní Moravě

  39:40 do playlistu

  Vinobraní na jižní Moravě
  Sběr hroznů a ochutnávky prvního burčáku na jihu Moravy naplno odstartovaly. Podle vinařů bude letošní úroda průměrná. Počasí ale bylo pro kvalitu hroznů příznivější než loni.

 • Lubomír Zaorálek ke kauze kolem sochy maršála Koněva
 • Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami

  40:50 do playlistu

  Naděje pro pacienty s poškozenými ledvinami
  Na začátku byla česká rodina s neznámým dědičným onemocněním, které vede k selhávání ledvin. Dnes lékaři vědí o stovkách rodin s podobným problémem z celého světa a Česko může být klíčové pro jejich léčbu.

Přehrát vše

Související