iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 7. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
24022
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:03 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Spory o post ministra kultury

  0:37 do playlistu

  Spory o post ministra kultury
  Řešení situace na ministerstvu kultury se odkládá. Premiér Babiš dnes slíbil, že jasno bude nejpozději na konci prázdnin. Ministra Staňka chce prezident odvolat ke konci července, se jmenováním jeho nástupce ale vyčkává.

 • Politické ohlasy na prezidentův postoj k ministerstvu kultury

  1:28 do playlistu

  Politické ohlasy na prezidentův postoj k ministerstvu kultury
  Jasné je, že minimálně v první polovině srpna bude resort kultury bez šéfa. Chybějícího ministra má v té době podle premiéra nahradit sociálně demokratická náměstkyně úřadu – Kateřina Kalistová.

 • Postoj k politické krizi

  4:10 do playlistu

  Postoj k politické krizi
  Vedení sociální demokracie tak bude dál čekat. Ve hře je stále i odchod této strany z vlády. Její lídři vyjadřují většinou zklamání ze současného vývoje. Podle svých slov čekali víc od jednání premiéra s prezidentem.

 • Žaloba na prezidenta

  5:59 do playlistu

  Žaloba na prezidenta
  I otálení s výměnou ministra se týká žaloba na prezidenta, kterou včera večer schválili senátoři. Pro jich nakonec hlasovalo 48 – tedy víc než tři pětiny přítomných zákonodárců. Proti bylo 20, zdrželo se 7.

 • Premiérovy čistky ve vládě a vize brexitu

  7:44 do playlistu

  Premiérovy čistky ve vládě a vize brexitu
  Britský premiér Boris Johnson v prvním projevu před poslanci prohlásil, že Londýn nebude nominovat britského komisaře do nové Evropské komise, která začne fungovat 1. listopadu. Uvedl to jako důkaz, že myslí vážně odchod z Evropské unie k 31. říjnu.

 • Ukrajina zkonfiskovala ruský tanker

  9:58 do playlistu

  Ukrajina zkonfiskovala ruský tanker
  Ukrajina zkonfiskovala ruský tanker, který se loni podílel na incidentu v Kerčském průlivu. Ten tehdy plavidlo blokovalo a konflikt vyústil v zajetí posádek tří ukrajinských lodí. Moskva proti zabavení plavidla protestuje.

 • Další vlny EET

  10:17 do playlistu

  Další vlny EET
  Návrh, o němž dnes horní komora rozhodovala, měl zavést 3. a 4. vlnu evidence tržeb.

 • Kyberkriminalita v Česku

  12:56 do playlistu

  Kyberkriminalita v Česku
  Kyberkriminalita loni v Česku opět vzrostla – policisté řešili téměř sedm tisíc těchto trestných činů. Vyplývá to ze zprávy Národní centrály proti organizovanému zločinu.

 • Dovolání v restitučním případu rodu Walderode

  13:18 do playlistu

  Dovolání v restitučním případu rodu Walderode
  Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.

 • Von der Leyenová v Polsku

  15:03 do playlistu

  Von der Leyenová v Polsku
  Úspěšně hodnotí šéf polské vlády jednání s budoucí předsedkyní Evropské komise. Ursula von der Leyenová Varšavu navštívila jako druhou evropskou metropoli v rámci své úvodní cesty po členských zemích.

 • Jednání o postu českého eurokomisaře

  15:44 do playlistu

  Jednání o postu českého eurokomisaře
  Českou eurokomisařkou by mohla i v příštím období podle premiéra Babiše být Věra Jourová. Ministerský předseda serveru iDnes.cz řekl, že je favoritkou a chce pro ni lepší portfolio.

 • Odhad růstu české ekonomiky

  16:07 do playlistu

  Odhad růstu české ekonomiky
  Ekonomiku dál ohrožuje nejistý vývoj v zahraničí. Podle České bankovní asociace je rizikem hlavně brexit nebo zpomalování německého hospodářství. Instituce odhaduje, že tuzemské HDP letos poroste o 2,4 procenta.

 • Senátoři a audity Evropské komise

  17:13 do playlistu

  Senátoři a audity Evropské komise
  Další krok ve snaze senátní komise získat předběžné unijní audity, ve kterých se píše o podezřeních ze střetu zájmů českého premiéra. Zástupci horní komory žádají přímo Evropskou komisi, aby povolila českým ministerstvům texty poskytnout.

 • Španělsko bez vlády

  18:16 do playlistu

  Španělsko bez vlády
  Vítěz dubnových voleb a úřadující premiér, socialista Pedro Sánchez nezískal v parlamentu důvěru. Politická nejistota v zemi se tak znovu protahuje. Španělsko přitom potřebuje plně funkční vládu, která by vyřešila ožehavou otázku Katalánska.

 • Soutěž o podobu stanic metra D

  20:19 do playlistu

  Soutěž o podobu stanic metra D
  Praha představila vítěze výtvarné soutěže na první dvě stanice metra D. Pankrác oživí pohyblivé animace nanočástic Jakuba Nepraše. Stanici Olbrachtova vyzdobí prostorové obrazy postav lidí nahlížených shora.

 • Nabarvené ptáče v soutěži benátského festivalu

  20:42 do playlistu

  Nabarvené ptáče v soutěži benátského festivalu
  Režiséra Václava Marhoula pozval benátský filmový festival do hlavní soutěže. Nejstarší mezi světovými přehlídkami si vybral jeho černobílou adaptaci knižního bestselleru Nabarvené ptáče.

 • Obvinění kvůli smrti stíhaného Afghánce

  23:25 do playlistu

  Obvinění kvůli smrti stíhaného Afghánce
  Vojenská policie stíhá čtyři české vojáky kvůli loňské smrti příslušníka afghánské armády. Vyšetřovatelé je obvinili z neoznámení trestného činu. Potvrdilo to Městské státní zastupitelství v Praze.

 • Hospodaření Škody Auto

  25:26 do playlistu

  Hospodaření Škody Auto
  Největší firmě v Česku drobně vzrostl výdělek. Škoda Auto vykázala za první letošní pololetí provozní zisk 21 miliard korun – o třetinu procenta víc než rok před tím.

 • Opilý řidič v Praze

  25:43 do playlistu

  Opilý řidič v Praze
  Policie zveřejnila záběry opilého řidiče, který se snažil rozjet v Praze 10. S autem párkrát poskočil do křižovatky, pak couval a při tom naboural do vozu hlídky. Situaci odmítl řešit, naopak chtěl za každou cenu nastartovat, dokonce i klíčem od bytu.

 • Nové taktiky ilegálních cizinců

  26:03 do playlistu

  Nové taktiky ilegálních cizinců
  Cizinci, kteří se nelegálně pohybují po Evropské unii, stále častěji sahají k novému způsobu zneužívání dokladů. Předloží kradené nebo ztracené listiny a spoléhají na to, že jsou podobní člověku na fotografii.

 • Vedro v Česku

  28:11 do playlistu

  Vedro v Česku
  V Česku vrcholí vlna veder. Na většině meteorologických stanic padly teplotní rekordy. Horko by mělo být i zítra. V Ústeckém kraji platí smogová situace.

 • Procházka rozpáleným městem

  28:48 do playlistu

  Procházka rozpáleným městem
  Asi tři čtvrtiny obyvatel České republiky žijí ve městech. Méně zeleně, beton, asfalt, hustá zástavba a doprava. To všechno ovlivňuje vnímání veder. Vědci se snaží simulovat takzvanou pocitovou teplotu v ulicích pomocí počítačového modelu.

 • Předpověď počasí

  30:57 do playlistu

  Předpověď počasí
  Živý vstup meteorologa Michala Žáka.

 • Řeky bez vody

  33:28 do playlistu

  Řeky bez vody
  Vedle vysokých teplot se Česko dál potýká se suchem. Průtoky řek jsou čím dál nižší. V některých jihočeských tocích hydrologové hlásí extrémní sucho – třeba na Lužnici.

 • Rekordní teploty napříč Evropou

  35:40 do playlistu

  Rekordní teploty napříč Evropou
  I zbytek Evropy má za sebou další tropický den. S teplotami bojoval každý po svém. Někdo zamířil k vodě, jiný se po osvěžení musel poohlédnout přímo ve městech. A ta se na to připravila.

 • Novely v Senátu

  36:52 do playlistu

  Novely v Senátu
  Senátoři vrátili sněmovně novelu, která zavádí lékový záznam – tedy elektronickou databázi, ve které doktoři i lékárníci uvidí, jaké medikamenty kdo bere. Horní komora chce pacientům umožnit, aby se sami rozhodli, kdo může do systému nahlížet.

 • Rozkrytí drogového gangu

  37:20 do playlistu

  Rozkrytí drogového gangu
  Čeští protidrogoví detektivové pomohli s dopadením mezinárodního gangu, který dovážel z Jižní Ameriky do Evropy kokain. Policisté zadrželi víc než tunu této drogy a šestnáct podezřelých, včetně dvou českých občanů.

 • Omezení v pražské tramvajové dopravě

  39:47 do playlistu

  Omezení v pražské tramvajové dopravě
  Dopravní komplikace v Praze. Potíže nastaly ráno kvůli uzavírce podjezdu mezi Zahradním Městem a Strašnicemi. Kvůli modernizaci železniční trati potrvá měsíc.

 • Obžaloby v případu vraždy čerpadlářky u Nelahozevsi

  40:23 do playlistu

  Obžaloby v případu vraždy čerpadlářky u Nelahozevsi
  Státní zástupce je podal na dva muže. Jeden se má u soudu zpovídat z vraždy čerpadlářky a nedovoleného ozbrojování, druhý z loupeže. Oba jsou ve vazbě.

 • Medvíďata v zámeckém výběhu

  40:40 do playlistu

  Medvíďata v zámeckém výběhu
  Poloprázdné medvědárium na zámku v Českém Krumlově opět ožilo. Ke stárnoucí samici Marii Terezii dnes přibyla dvě mláďata. Česká inspekce životního prostředí je loni zabavila na pražském letišti, dovozce z Ruska neměl na jejich transport povolení.

 • Rakety z KLDR

  42:55 do playlistu

  Rakety z KLDR
  Nejmíň jedna ze dvojice raket, které dnes Severní Korea vystřelila nad moře, byla nového typu. Doletěla bezmála 700 kilometrů. Druhá dopadla do moře. Zatím není jasné, jestli šlo o typ, který by porušoval rezoluce OSN.

 • Křehký mír mezi Izraelem a Jordánskem

  43:14 do playlistu

  Křehký mír mezi Izraelem a Jordánskem
  Před čtvrt stoletím, 25. července 1994, si izraelský premiér Rabin a jordánský král Husajn před Bílým domem podali ruku a podepsali deklaraci, kterou jejich země oficiálně ukončily nepřátelství.

 • Neúspěšný přelet flyboardem přes La Manche

  45:31 do playlistu

  Neúspěšný přelet flyboardem přes La Manche
  Franky Zapata neuspěl ve snaze přeletět Lamanšský průliv na flyboardu – prkně, které pohánějí trysky. Pokus skončil po deseti minutách, tedy zhruba v půlce. Francouz minul plošinu pro plánované dotankování paliva na lodi a zřítil se do moře.

Přehrát vše

Související