iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
15939
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:05 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Dozvuky protestů proti vládě

  0:39 do playlistu

  Dozvuky protestů proti vládě
  Premiér Andrej Babiš dnes na konferenci v Bratislavě znovu odmítl požadavky lidí, kteří proti němu protestují na náměstích. Řekl, že v Česku se vláda na základě demonstrací měnit nebude. Babišovu demisi požadovali v úterý lidé na Václavském náměstí.

 • Dozvuky protestů proti vládě

  1:11 do playlistu

  Dozvuky protestů proti vládě
  Podle předsedy kabinetu lidé demonstrují na základě nepravdivých argumentů. Některé opoziční strany mluví o vyvolání hlasování o nedůvěře vládě – sílu na její svržení ale nemají.

 • Reakce na výroky premiéra

  4:06 do playlistu

  Reakce na výroky premiéra
  Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.

 • Americko-mexická dohoda

  5:42 do playlistu

  Americko-mexická dohoda
  Spojené státy neuvalí od pondělí clo na veškeré zboží dovážené z Mexika, jak původně avizovaly. Jižní soused v pátek přesvědčil Washington, že dokáže výrazně omezit počet ilegálních imigrantů, kteří přes jeho území směřují do USA.

 • Sjezd sudetských Němců v Řezně

  6:26 do playlistu

  Sjezd sudetských Němců v Řezně
  Druhý den sudetoněmeckého sjezdu v Řezně – se spolkovým ministrem vnitra Horstem Seehoferem v roli hlavního řečníka. Německý politik se postavil za to, aby se některý z příštích sjezdů sudetských Němců konal v České republice. Zástupce české vlády chyběl.

 • Uzavírka Výškovických mostů

  8:43 do playlistu

  Uzavírka Výškovických mostů
  Živý vstup redaktora Pavla Habrama.

 • Stop zadlužování dětí

  10:04 do playlistu

  Stop zadlužování dětí
  Peněžité dluhy dětí do 15 let věku by mohly v budoucnu přecházet na rodiče, na lidi, kteří dítě mají v péči. Anebo na stát. Počítá s tím novela občanského zákoníku. V prvním čtení ji podpořila sněmovna.

 • Muzea otevřená pro veřejnost

  12:01 do playlistu

  Muzea otevřená pro veřejnost
  Návštěvníkům se otevřely brány 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v celkem sedmdesáti objektech. Kromě volně přístupných expozic je ve většině z nich připravený i doprovodný program od prohlídek přes koncerty a workshopy.

 • Pozvánka na Muzejní noc

  12:59 do playlistu

  Pozvánka na Muzejní noc
  Během muzejní noci se otevře třeba historická budova Národního muzea. Návštěvníci si budou moci prohlédnout kostru plejtváka myšoka a celý Panteon. Zpřístupněny budou také tři výstavy včetně té nejnovější – Rytíři nebes o československých letcích RAF.

 • Hra a klamy v Chomutově

  13:40 do playlistu

  Hra a klamy v Chomutově
  Kromě Prahy se muzea otevřela i v dalších městech. V Chomutově například začal speciální program v pět, a to interaktivní výstavou nazvanou Hra a klamy, kterou návštěvníky provází postava Magistra Edwarda Kellyho. Poslední přípravy probíhaly ještě odpoled

 • Ostravská muzejní noc

  14:32 do playlistu

  Ostravská muzejní noc
  Živý vstup redaktorky Pavly Krůčkové.

 • Péče o dlouhodobě nemocné

  16:01 do playlistu

  Péče o dlouhodobě nemocné
  Už rok můžou lidé žádat o novou dávku dlouhodobého ošetřovného. Má jim aspoň zčásti nahradit příjem, když doma pečují o své blízké. Praxe ale ukazuje, že na ni řada z nich nedosáhne – často jsou to třeba rodiny onkologicky nemocných nebo příbuzní umírají

 • Protesty proti velkým lodím

  18:29 do playlistu

  Protesty proti velkým lodím
  Demonstrace v italských Benátkách proti obřím výletním lodím, které teď mohu proplouvat na dohled historického centra. Místním vadí možnost kolizí, ale i znečištění životního prostředí. Podle neformálního referenda hlasovalo už před 2 lety pro zákaz 99 %

 • Petr Stuchlík končí v politice

  19:23 do playlistu

  Petr Stuchlík končí v politice
  Pražský zastupitel a bývalý kandidát hnutí ANO na primátora Petr Stuchlík končí v politice. Rozloučil se na Facebooku s tím, že opouští zastupitelstvo i hnutí. Dřív přitom uvažoval i o kandidatuře do předsednictva.

 • Run for help

  19:52 do playlistu

  Run for help
  První ročník charitativního závodu Run for Help se uskutečnil v pražském parku Ladronka. Na start osmikilometrové trati se postavila necelá tisícovka závodníků, včetně těch po amputaci dolních končetin.

 • Život v okolí janovského mostu

  20:21 do playlistu

  Život v okolí janovského mostu
  V italském Janově začali bourat domy pod dálničním mostem, který se zřítil loni v létě. Při neštěstí tehdy zemřelo 43 lidí. Víc než 560 obyvatel si našlo nový domov často ve čtvrti pod původními pilíři.

 • Podnikatel roku

  22:55 do playlistu

  Podnikatel roku
  Právě v těchto chvílích probíhá v Monte Carlu finále soutěže o nejlepšího podnikatele roku. Ve městě jsou byznysmeni z celého světa. Ten nejlepší bude znám za pár desítek minut. O titul se ucházejí i zástupci Česka.

 • Finále Roland Garros

  23:33 do playlistu

  Finále Roland Garros
  Západočeský Sokolov dnes žil tenisem – tamní rodačka Markéta Vondroušová totiž nastoupila do finále grandslamového Roland Garros. Titul se jí ale získat nepodařilo.

 • 100 let od devastace lesů bekyní mniškou

  24:07 do playlistu

  100 let od devastace lesů bekyní mniškou
  Před sto lety zdevastovala lesy zatím největší kalamita v historii země. Během opakovaného sucha se masivně rozmnožila můra bekyně mniška a ničila stromy po milionech – především smrky. V postižených lesích pomáhala armáda nebo školáci.

 • Vlak v plamenech

  26:08 do playlistu

  Vlak v plamenech
  Požár motorového vlaku dnes zastavil dopravu na trati mezi pražskými Jinonicemi a Stodůlkami. Všichni cestujícící stihli vlak opustit ještě před příjezdem hasičů a nikdo nebyl zraněn. Vlaky byly odkláněny přes Smíchov.

 • Daň na výhry nad 100 tisíc korun

  26:37 do playlistu

  Daň na výhry nad 100 tisíc korun
  Stotisícová výhra v budoucnu nemusí znamenat sto tisíc. Takový je vzkaz vlády. Chystá patnáctiprocentní daň pro hráče za každou výhru nad sto tisíc korun a také vyšší odvody firmám, které sázky a hazardní hry provozují.

 • Ekonomické dopady návrhu na zdanění hazardu

  29:50 do playlistu

  Ekonomické dopady návrhu na zdanění hazardu
  Obě strany návrhu se také neshodují ve výši finančního přínosu pro státní rozpočet. Zatímco Ministerstvo od něj očekává víc než tři a půl miliardy korun, provozovatelé tvrdí, že i když nedojde k odlivu hráčů, nevydělá stát víc než miliardu korun.

 • Strategie sázení a patologické hráčství

  30:19 do playlistu

  Strategie sázení a patologické hráčství
  Sázka na remízy nebo třeba tiket plný zápasů s nízkým kurzem. Sázkaři volí různé strategie, jak vyhrávat. Matematici ale dodávají, že svou roli hraje i čas. I dobrý stratég může mít dlouhou dobu smůlu.

 • Změny pro nadcházející volby

  32:22 do playlistu

  Změny pro nadcházející volby
  Chystané novinky u voleb. Od příštího roku by měl být pevně stanovený termín pro ty do zastupitelstev i do Senátu. Nově se taky zřejmě nebudou každé dva roky upravovat hranice jednotlivých senátních obvodů.

 • Veterán seskočil padákem

  34:14 do playlistu

  Veterán seskočil padákem
  Seskok padákem na kolínském letišti – z výšky 3200 metrů – si vyzkoušel Eduard Marek – skaut, člen třetího odboje a bývalý politický vězeň. Je mu 102 let, a zařadil se tak mezi nejstarší lidi na světě, kteří seskok podstoupili.

 • 150. výročí založení Kirilovky krajany

  34:46 do playlistu

  150. výročí založení Kirilovky krajany
  Potomci českých osadníků, kteří před 150 lety přišli na jih Ruska, si připomněli založení vesnice Kirilovka. Podobných obcí je na pobřeží Černého moře několik. Do oblasti tehdy přijelo na pozvání cara asi 350 rodin.

 • Ghettofest v Brně

  36:59 do playlistu

  Ghettofest v Brně
  Pouliční slavnost a hudební přehlídka v jednom – tzv. brněnský Bronx oživil osmý ročník Ghettofestu. Nabídl workshopy, výstavu nebo třeba koncerty na čtyřech pódiích. Pořadatelé vybírali alternativní či místní kapely.

 • Nový program KSČM

  37:28 do playlistu

  Nový program KSČM
  KSČM má po dnešní konferenci nový návrh programu – schvalovat jej bude příští rok. Dokument mění po 27 letech. Je v něm třeba dostupnost bydlení a vzdělání pro mladé nebo zavedení bankovní daně.

 • Nová studie o příčinách autismu

  37:59 do playlistu

  Nová studie o příčinách autismu
  Nové poznatky v hledání možných příčin autismu. Američtí vědci se zaměřili na střevní bakterie. Mikroby od autistických dětí implantovali laboratorním myším. U zvířat se pak začalo projevovat chování odpovídající autistickým projevům.

 • Erdogan svědkem na svatbě fotbalisty Özila

  40:10 do playlistu

  Erdogan svědkem na svatbě fotbalisty Özila
  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan šel za svědka – v Istanbulu se ženil bývalý člen německé fotbalové reprezentace Mesut Özil. Hráč tureckého původu za blízký vztah k autoritářskému prezidentovi v Německu opakovaně sklízí kritiku.

 • Vzácné kovy v mobilních telefonech

  40:31 do playlistu

  Vzácné kovy v mobilních telefonech
  Staré a nepoužitelné mobilní telefony - řada lidí je má pořád doma. Nepřekáží, a tak často neřeší jeho recyklaci. Přitom v nich mnoho vzácných kovů - včetně zlata - které se dají znovu využít. Tento týden se do sběru mobilů zapojila i Česká pošta.

Přehrát vše

Související