iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2019
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
15502
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Jednodušší daně

  0:42 do playlistu

  Jednodušší daně
  Správa daní jednoduchá jako přístup do elektronického bankovnictví – s jejím zavedením počítá novela ministerstva financí, kterou má příští týden projednat vláda. Podle šéfky rezortu Aleny Schillerové má také usnadnit kontroly nebo snížit některé sankce.

 • Zjednodušení daňové administrativy

  1:31 do playlistu

  Zjednodušení daňové administrativy
  Plán také počítá třeba s delší lhůtou v případě podávání elektronického daňového přiznání. Digitalizaci sněmovní strany vítají – některé ale kritizují, že portál nemá být propojený se systémem sociálního pojištění.

 • Revize sankcí

  3:48 do playlistu

  Revize sankcí
  Ministerstvo chce upravit systém sankcí tak, aby byl přehlednější a jednotný. Už zaznělo, že má dojít i na snížení poplatků. Konkrétně třeba v případě pozdní platby o šest procent.

 • Digitalizace státní správy

  4:33 do playlistu

  Digitalizace státní správy
  Hostem Událostí je poslanec Mikuláš Ferjenčík /Piráti/.

 • Vládní krize v Rakousku kvůli skandálu vicekancléře

  6:47 do playlistu

  Vládní krize v Rakousku kvůli skandálu vicekancléře
  Krize v rakouské vládě. Šéf strany svobodných a vicekancléř Heinz-Christian Strache se podle tajně pořízené nahrávky snažil před volbami získat podporu od domnělého ruského oligarchy. Na oplátku nabízel výhody při rozdělování státních zakázek.

 • Zadržení uprchlého aktéra kauzy MOS

  9:20 do playlistu

  Zadržení uprchlého aktéra kauzy MOS
  Švýcarská policie zadržela Petra Krause – pravomocně odsouzeného k 16měsíčnímu trestu v případu tunelování Mostecké uhelné společnosti. Po zatčení na ženevském letišti ho eskorta převezla do vězení u města Fribourg.

 • Veřejná sbírka potravin a drogerie

  9:43 do playlistu

  Veřejná sbírka potravin a drogerie
  V obchodech po celé republice dnes mohli lidé darovat jídlo nebo drogerii potřebným. Potravinová sbírka proběhla už po sedmé – letos poprvé na jaře. Vybrané zboží poputuje do zásob potravinových bank, které pak neziskové organizace rozdělí lidem v nouzi.

 • Potravinová pomoc lidem v nouzi

  12:00 do playlistu

  Potravinová pomoc lidem v nouzi
  Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.

 • Uctění památky obětí Jáchymovského pekla

  12:54 do playlistu

  Uctění památky obětí Jáchymovského pekla
  Už potřicáté si dnes v Jáchymově připomněli utrpení lidí, kteří tady jako političtí vězni v padesátých letech letech pracovali v uranových dolech. Pietní akci u památníku Brána ke svobodě pořádala Konfederace politických vězňů.

 • Jednání prezidentova expertního týmu

  13:26 do playlistu

  Jednání prezidentova expertního týmu
  V Lánech se sešel expertní tým prezidenta Miloše Zemana, který řešil kůrovcovou kalamitu a vodní stavby na Labi. V případě napadení stromů kůrovcem odmítl snahy o rozšíření bezzásahových zón v národních parcích a především na Šumavě.

 • Vrcholí kampaně před eurovolbami

  13:50 do playlistu

  Vrcholí kampaně před eurovolbami
  V Evropě vrcholí kampaň před volbami do europarlamentu. Varšavou prošel mnohatisícový pochod pořádaný opoziční Evropskou koalicí, která polskou vládnoucí stranu obviňuje z nacionalismu a populismu.

 • Spojené státy vydaly varování pro civilní lety v oblasti Perského zálivu

  16:44 do playlistu

  Spojené státy vydaly varování pro civilní lety v oblasti Perského zálivu
  Hrozí podle nich, že se omylem stanou terčem útoku. Zpravodajské služby hlásí, že Teherán přesouvá nosiče raket blíž k americkým základnám v Iráku.

 • Festival Open House Praha

  17:12 do playlistu

  Festival Open House Praha
  Petschkův palác, Radniční domy nebo protiatomový kryt v hotelu Jalta – na 80 budov se tento víkend otevřelo lidem v rámci projektu Open House Praha. Novinkou pátého ročníku je zpřístupnění Velkého strahovského stadionu.

 • Vzpomínková mše za kardinála Josefa Berana

  19:45 do playlistu

  Vzpomínková mše za kardinála Josefa Berana
  V katedrále svatého Víta v Praze se vzpomínalo na kardinála Josefa Berana – padesát let po jeho smrti. Mši sloužil Dominik Duka. Ostatky kardinála Berana jsou od loňska v Česku, do té doby byly ve Vatikánu.

 • Chystané novinky kolem STK a měření emisí

  20:28 do playlistu

  Chystané novinky kolem STK a měření emisí
  Stanice technické kontroly i měření emisí by mohly být přímo v autoservisech. Změnu připravilo ministerstvo dopravy. Slibuje si od ní větší konkurenci i komfort pro zákazníky. Profesní komora STK zákon kritizuje. Rozhodne parlament.

 • Znečištěné Kokosové ostrovy u Austrálie

  23:32 do playlistu

  Znečištěné Kokosové ostrovy u Austrálie
  Nové varování před znečišťováním oceánů. Australské Kokosové ostrovy pokrývá 240 tun plastů – mimo jiné sem kvůli mořským proudům doputovalo téměř milion bot a přes 370 tisíc zubních kartáčků.

 • Změny v lovu daňků kvůli kůrovci

  23:56 do playlistu

  Změny v lovu daňků kvůli kůrovci
  Omezení pro lov daňků a jelenů sika by mohlo padnout. O prodloužení doby lovu na celý rok teď uvažuje ministerstvo zemědělství. Může za to kůrovec. Zvěř podle úředníků ve velkém ničí nové sazenice stromů vysazovaných právě po kůrovcové kalamitě.

 • (Ne)zdravá strava v nemocnicích

  26:05 do playlistu

  (Ne)zdravá strava v nemocnicích
  Nemocniční strava znovu předmětem veřejné debaty. V Olomouci teď hledají recepty i pro ostatní zařízení v zemi.Tamní fakultní nemocnice začala vařit nově – v pilotním projektu servíruje pacientům na lůžkových odděleních pestřejší a zdravější pokrmy.

 • Zpestření jídelníčků pro pacienty

  26:35 do playlistu

  Zpestření jídelníčků pro pacienty
  Ministerstvo dlouhodobě doporučuje vývařovnám méně solit a zpestřit nabízené pokrmy – nemocnice by měly dostat i konkrétní návod, jak vařit zdravěji.

 • Politická debata o kvalitě stravování v nemocnicích

  28:33 do playlistu

  Politická debata o kvalitě stravování v nemocnicích
  Přesně před rokem debatu o kvalitě jídla v nemocnicích znovu otevřel jeden lékař, když si na sociálních sítích vyměnil vzkazy s ministrem zdravotnictví. Poslal mu snímek koblih podávaných k snídani na dětském pooperačním oddělení.

 • Konec soudních přísedících?

  31:52 do playlistu

  Konec soudních přísedících?
  S koncem laických přísedících u soudů počítá novela zákona, kterou připravilo ministerstvo spravedlnosti. Cílem je zrychlit řízení a ušetřit. Přísedících je navíc dlouhodobě nedostatek.

 • Kolony na D1 v Brně

  33:54 do playlistu

  Kolony na D1 v Brně
  Až čtyřicet minut se během dne zdrželi řidiči na dálnici D1 u Brna. Doprava mezi 189. a 194. kilometrem ve směru na Prahu je totiž až do zítřejšího odpoledne svedená do jediného jízdního pruhu.

 • Energeticky úsporné domy

  34:26 do playlistu

  Energeticky úsporné domy
  V Česku přibývá energeticky velmi úsporných domů. Loni jich vyrostlo 950, víc než polovina stavebníků využila dotaci z programu Nová zelená úsporám.

 • Volby v Austrálii

  36:25 do playlistu

  Volby v Austrálii
  Australské parlamentní volby vyhrála konzervativní koalice současného premiéra Scotta Morrisona. I když předvolební průzkumy favorizovaly opoziční labouristy, jejich předseda už svému soupeři pogratuloval k vítězství.

 • Nadměrné kácení lesů na Sibiři

  36:56 do playlistu

  Nadměrné kácení lesů na Sibiři
  Na ruské Sibiři rapidně ubývají lesy s tím, jak prudce tam roste počet čínských firem těžících dřevo. Odborníci varují před nekontrolovanou těžbou, protože povolení k ní je snadné získat. Problém už řeší v Kremlu.

 • Demonstrace ve Varnsdorfu

  39:30 do playlistu

  Demonstrace ve Varnsdorfu
  Ve Varnsdorfu protestovali lidé proti spolupráci města se společností, která ve městě instalovala radary. Z každé pokuty za rychlost má provizi a zároveň provozuje i systém na vybírání pokut. Proti postupu města se vymezilo i ministerstvo vnitra.

 • Příběh válečného hrdiny Tomáše Loma

  39:55 do playlistu

  Příběh válečného hrdiny Tomáše Loma
  Tradiční letecký den vrtulníků – Helicopter show – sledovaly dnes na letišti v Hradci Králové tisíce lidí. Největší hvězdu letošní přehlídky ale většina z nich přehlédla. Čtyřiadevadesátiletého Tomáše Loma – jednoho z posledních žijících Čechoslováků.

Přehrát vše

Související