iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 4. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
16071
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ochrana Česka v kyberprostoru

  0:33 do playlistu

  Ochrana Česka v kyberprostoru
  Jak bránit naši zemi před počítačovými útoky? Česko do teď nemá zákon, který by umožnil obranu internetu a kybernetického prostoru včetně účelných protiútoků. Změnit to má novela o Vojenském zpravodajství.

 • Ochrana Česka před kybernetickými riziky

  1:32 do playlistu

  Ochrana Česka před kybernetickými riziky
  Obranu kybernetického prostoru s aktivními protiútoky má v Česku na starosti právě Vojenské zpravodajství. V jeho gesci už vznikl speciální úřad - Národní centrum kybernetických operací.

 • Kybernetická rizika

  3:42 do playlistu

  Kybernetická rizika
  Právě možná bezpečnostní rizika čínských technologií se na přelomu roku stala velkým tématem. Firma Huawei nařčení odmítá.

 • Doplňovací volby do Senátu

  6:30 do playlistu

  Doplňovací volby do Senátu
  Hnutí ANO přijde o jeden senátorský post – rozhodly o tom volby v Praze 9. O uvolněné křeslo se příští týden utkají starosta této městské části Jan Jarolím a scenárista David Smoljak.

 • Střety migrantů a policistů u řeckých hranic

  7:55 do playlistu

  Střety migrantů a policistů u řeckých hranic
  Stovky migrantů z řeckého uprchlického tábora u Soluně se znovu střetly s policií při pokusu proniknout přes severní hranici dál do Evropy. Policisté použili slzný plyn a ohlušující granáty, běženci házeli kamení i další předměty a zapalovali ohně.

 • Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech

  8:22 do playlistu

  Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech
  Vyvlastnění téměř čtvrt milionu bytů. Recept na prudce rostoucí nájmy, který nabízí sdružení založené v Berlíně. Dneškem zahájilo podpisou akci, která má vyústit v referendum o vyvlastnění velkých realitních společností v německé metropoli.

 • Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu

  10:32 do playlistu

  Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu
  První měsíc funguje nový způsob omluv poslanců. Pokud chybějí čtyři jednací dny a řádně se neomluví, přijdou o celý plat.

 • Požár louky v Praze

  11:03 do playlistu

  Požár louky v Praze
  ŽIvý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.

 • Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice

  12:38 do playlistu

  Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice
  Korupční kauza, která se týká nemocničních zakázek, se rozrůstá. Hlavní obviněný – podnikatel Tomáš Horáček – totiž začal spolupracovat s policií. Detektivové proto začali prověřovat zhruba desítku nových nákupů.

 • Demonstrace v Caracasu
 • Zájem velmocí o Omán

  15:12 do playlistu

  Zájem velmocí o Omán
  Omán podepsal smlouvu se Spojenými státy, která rozšiřuje využití jeho přístavů pro americké vojenské loďstvo. Je to další ukázka toho, že zájem velmocí o tuto zemi roste.

 • Nové britské pasy bez evropského označení

  17:23 do playlistu

  Nové britské pasy bez evropského označení
  Britové i přes nejasnosti ohledně brexitu dostávají nové pasy, na kterých už není nápis Evropská unie. Úřady je začaly vydávat 30. března, tedy den po plánovaném odchodu Spojeného království z osmadvacítky.

 • Žluté trabanty na poslední cestě

  17:39 do playlistu

  Žluté trabanty na poslední cestě
  Na první expedici vyjel před dvanácti lety, na tu poslední loni v dubnu – stal se hrdinou celovečerních dokumentů i televizních seriálů. Žlutý trabant režiséra Dana Přibáně čeká premiéra posledního filmu.

 • Propagace Česka v zahraničních průvodcích

  20:11 do playlistu

  Propagace Česka v zahraničních průvodcích
  21 milionů turistů v Česku za loňský rok - domácích i cizinců. Těch ze zahraničí bylo o 6 procent víc než rok předtím. Hlavně z Německa, Slovenska, Polska a Číny.

 • Dovoz ojetých osobních aut

  22:48 do playlistu

  Dovoz ojetých osobních aut
  Do Česka se ze zahraničí dováží míň ojetých vozů. Letos do konce března to bylo 42 tisíc použitých osobních aut. O procento míň než před rokem.

 • Dobrovolníci uklízejí Česko

  23:04 do playlistu

  Dobrovolníci uklízejí Česko
  Zbavit se odpadků a černých skládek - o to se dnes snažilo zhruba 80 tisíc dobrovolníků po celé zemi. Na celé jaro je v plánu přes 3000 úklidů.

 • Záchrana dětí z hořícího auta

  25:00 do playlistu

  Záchrana dětí z hořícího auta
  Duchapřítomnost zachovala matka dvou dětí v australském Sydney a získala za to obdiv na internetu. Její auto se rychle zaplnilo kouřem. Staršího syna postavila bokem a mladšího – pětiměsíčního – odepnula z autosedačky.

 • Rybářům začíná sezona

  25:24 do playlistu

  Rybářům začíná sezona
  Na březích řek a přehrad v celém Česku vrcholí přípravy na start hlavní části rybářské sezony. Hospodáři teď z chovných rybníků přesouvají ryby do sportovních revírů. Jde o miliony kusů, většinou kaprů, ale například i sivenů a pstruhů.

 • Prohřešky v jídelnách a restauracích

  27:22 do playlistu

  Prohřešky v jídelnách a restauracích
  Přes 40 tisíc kontrol v různých podnicích provedla loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejhůř dopadly provozovny společného stravování - třeba bary, pivnice, cukrárny nebo restaurace.

 • Prohřešky v jídelnách a restauracích

  27:51 do playlistu

  Prohřešky v jídelnách a restauracích
  Kontroly nedělá jenom potravinářská inspekce, ale taky hygienici anebo veterináři. Provozovatelé jak restaurací, tak třeba i školních jídelen proto musejí splňovat a dodržovat přísné normy.

 • Kontroly SZPI

  29:59 do playlistu

  Kontroly SZPI
  Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni zkontrolovala přes 40 tisíc potravinářských podniků. Nešlo ale jen o provozovny společného stravování, ale také třeba o internetový prodej, malé obchody anebo velkosklady.

 • Změna stravování ve firmách

  30:43 do playlistu

  Změna stravování ve firmách
  Zvyšuje se i počet lidí, kteří v pracovních dnech pravidelně obědvají. Zatímco před deseti lety to byl každý osmý zaměstnanec, loni už každý sedmý. A mění se i jejich stravovací návyky. Požadují lehčí a kvalitnější jídla.

 • 2 roky od konce intervencí vůči koruně

  32:44 do playlistu

  2 roky od konce intervencí vůči koruně
  Dnes jsou to přesně dva roky, co Česká národní banka ukončila devizové intervence. Od té doby měna posílila asi o korunu a 40 haléřů. Analytici i centrální bankéři očekávali, že se kurz bude hýbat mnohem výrazněji.

 • Zahájení motorkářské sezony

  35:09 do playlistu

  Zahájení motorkářské sezony
  Nejrůznější akce provázejí zahájení motorkářské sezony. Třeba na 15. ročník takzvaného Restartu dorazily do Otrokovic na Zlínsku čtyři stovky jezdců.

 • 25 let od genocidy ve Rwandě

  36:07 do playlistu

  25 let od genocidy ve Rwandě
  Rwanda si připomíná 25 let od genocidy. Extremisti z hmene Hutuů během sta dnů brutálně zavraždili na 800 tisíc menšinových Tutsiů, ale i svých umírněných soukmenovců. Francouzský prezident Macron tento týden zřídil komisi, která má objasnit roli Francie.

 • Extrémy počasí ničí mongolskou step

  36:33 do playlistu

  Extrémy počasí ničí mongolskou step
  Zničující následky mají změny klimatu v Mongolsku. Podle OSN stoupla průměrná teplota od roku 1940 o víc než 2 stupně Celsia, což je dvojnásobek světového průměru.

 • Zavírání skiareálů po zimě

  38:51 do playlistu

  Zavírání skiareálů po zimě
  Lyžařská sezona ve většině skiareálů o tomto víkendu končí. Vy už teď živě můžete sledovat záběry z Pece pod Sněžkou. Desítky lyžařů se sem dnes vypravily na poslední večerní lyžování.

 • Virtuální pomůcky při hledání práce

  39:17 do playlistu

  Virtuální pomůcky při hledání práce
  Nezaměstnanost je rekordně nízká a lidé si vybírají práci důkladněji než dřív. Často jim nestačí už jen dobrý výdělek. Čtyři z pěti uchazečů si taky dopředu zjišťují, jací budou jejich kolegové a šéfové.

 • Snůška čapího vejce

  41:16 do playlistu

  Snůška čapího vejce
  Čápům začala doba hnízdění – první vejce snesla samice přímo před kamerou v Bohuslavicích na Trutnovsku. Oba ptáci se zdravili zakláněním hlavy a klapáním zobáků.

 • Borové lesy usychají

Přehrát vše