iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2018
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14896
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ničivé bouře ve světě

  0:35 do playlistu

  Ničivé bouře ve světě
  V jediný den udeřily dvě ničivé bouře na opačných koncích planety. Nejsilnější tropická cyklóna letošního roku se přehnala přes Filipíny. Podle úřadů za sebou nechala nejméně 12 mrtvých. Velké škody napáchal i hurikán Florence na východě Spojených států.

 • Supertajfun Mangkhut

  1:27 do playlistu

  Supertajfun Mangkhut
  Filipínské úřady sčítají škody po supertajfunu Mangkhut, který se přehnal přes severovýchod ostrova Luzon. Potvrdily nejméně dva mrtvé. Bouře po nárazu mírně zeslábla a blíží se k jižní Číně.

 • Škody po hurikánu Florence

  4:41 do playlistu

  Škody po hurikánu Florence
  Hurikán Florence zeslábl na tropickou bouři. Přívalovými dešti a silným větrem ale dál trápí východní pobřeží Spojených států. Kvůli živlům zemřelo nejméně 5 lidí. Většinu z nich zabily padající stromy.

 • Škody po hurikánu Florence

  6:50 do playlistu

  Škody po hurikánu Florence
  Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.

 • Spor o přijímání sirotků

  8:18 do playlistu

  Spor o přijímání sirotků
  Spor předsedů koaličních stran o přijetí syrských sirotků. Premiér Andrej Babiš odmítl přijmout padesát dětí, které ve válce v Sýrii přišly o rodiče. S návrhem, aby jim Česko poskytlo útočitě už dříve přišla europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

 • Doplatky na léky pro hendikepované

  9:02 do playlistu

  Doplatky na léky pro hendikepované
  Invalidní důchodci by mohli mít nižší doplatky na léky. Poslanci se jim totiž chystají snížit roční limit, nad který pojišťovny vrací lidem zaplacené doplatky na léky z dnešních 5000 na 500 korun měsíčně.

 • Uzavírky na D1

  11:37 do playlistu

  Uzavírky na D1
  Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.

 • Čeští vojáci v Afghánistánu

  13:07 do playlistu

  Čeští vojáci v Afghánistánu
  Čeští vojáci v Afghánistánu, kteří hlídají největší koaliční základnu Bagrám, už nebudou při patrolách chodit v první linii. Americké a české velení mise změnilo strategii. A to kvůli srpnovému sebevražedném útoku, při němž atentátník zabil tři Čechy.

 • Vyšetřování kauzy Beretta

  13:39 do playlistu

  Vyšetřování kauzy Beretta
  Vyšetřování kauzy Beretta – dva roky po obvinění žalobkyně Dagmar Máchové se objevují další podezření z úniků z policejních spisů. Detektivové se podle informací ČT zaměřují zejména na informace o chystaných akcích protikorupční policie.

 • Ukliďme Česko

  15:57 do playlistu

  Ukliďme Česko
  Češi se znovu připojili k celosvětovému úklidovému dni; lidé čistí ulice a sbírají odpadky v přírodě. Dobrovolníci v zemi organizují tři tisíce akcí a očekávají rekordní účast; na jaře se zapojilo 113 tisíc lidí a odklidili skoro 1900 tun odpadu.

 • Obří cvičení ruské armády

  17:22 do playlistu

  Obří cvičení ruské armády
  Na dálném východě končí největší ruské manévry od dob studené války. Moskva ukázala sílu – na cvičení nasadila skoro třetinu své armády. Operací se zúčastnilo na 300 tisíc mužů a žen ve zbrani. Kromě Rusů také jednotky z Číny a Mongolska.

 • Oratorium Svatá Ludmila v Rudolfinu

  18:04 do playlistu

  Oratorium Svatá Ludmila v Rudolfinu
  Oratorium Svatá Ludmila rozezní Rudolfinum, Palachovo náměstí i televizní obrazovky. Dnešní večer bude totiž patřit jednomu z vrcholů letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha.

 • Dávky pomoci v hmotné nouzi
 • Dny NATO

  21:28 do playlistu

  Dny NATO
  Téměř sto tisíc lidí přišlo na mošnovské letiště v Ostravě, kde se konají Dny NATO. Největší show svého druhu v Evropě přichystala šedesát ukázek na nebi i na zemi; účastní se jí vojáci, záchranáři i bezpečnostní jednotky z dvaceti zemí.

 • Když navigace v autě škodí

  23:42 do playlistu

  Když navigace v autě škodí
  Řidiči spoléhají čím dál častěji na navigaci místo značek a mapy. Silničáři považují tenhle trend za nebezpečný. Ročně řeší desítky případů, kdy se kvůli němu dostanou auta do nesnází – nejčastěji zřejmě v Krkonoších a Krušných horách.

 • Dárcovství kostní dřeně

  25:40 do playlistu

  Dárcovství kostní dřeně
  Do registrů dárců kostní dřeně se letos zapsal rekordní počet lidí, aktuálně jich je v Česku přes 110 tisíc. Přesto je to jen zlomek populace, který nestačí. Lékaři na to upozorňují právě dnes, kdy celý svět slaví den dárců.

 • Náborový příspěvek pro nové policisty

  27:56 do playlistu

  Náborový příspěvek pro nové policisty
  Více než 25 milionů korun – tolik peněz dostali noví policisté jako náborový příspěvek. Nárok má každý, kdo ke sboru nastoupil letos. Peníze dostane po půlroční zkušební době – a u policie pak musí zůstat minimálně 6 let.

 • Kde chybějí policisté

  31:12 do playlistu

  Kde chybějí policisté
  I v rámci krajů jsou ale místa, kde policisté citelně chybí. Například kolem průmyslových zón, kde skokově přibyly tisíce lidí, aniž by tu měli hlášený trvalý pobyt. Policejní vedení to řeší výpomocí z jiných okresů .

 • Financování školství

  33:23 do playlistu

  Financování školství
  Financování regionálního školství – jedno z témat jednání prezidenta Miloše Zemana, jeho expertního týmu a ministra školství Roberta Plagy. Společně řešili taky vysoké školy nebo inkluzi – ta by podle expertů měla být omezena.

 • 10 let od pádu Lehman Brothers

  33:51 do playlistu

  10 let od pádu Lehman Brothers
  Před deseti lety zkrachovala jedna z největších investičních bank ve Spojených státech amerických – Lehman Brothers. Její pád, způsobený problémy hypotečního trhu, byl největším bankrotem v dějinách země a předznamenal začátek celosvětové finanční krize.

 • Vesnice roku

  35:50 do playlistu

  Vesnice roku
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Berlínské pátrání po stopách českých uprchlíků

  37:22 do playlistu

  Berlínské pátrání po stopách českých uprchlíků
  Vědci z Humboldtovy univerzity s pomocí moderních technologií poprvé zkoumají historické dokumenty a odhalují vývoj komunity založené českými protestanty z 18. století.

 • Ocenění za dabing

  39:47 do playlistu

  Ocenění za dabing
  V Přelouči se rozdávají Ceny Františka Filipovského za nejlepší dabing. Mezi ženami zvítězila Ivana Vaňková za roli Mary Poppins ve stejnojmenném muzikálu, mezi muži uspěl Lumír Olšovský coby kominík z téhož snímku.

 • Český vynález pro chytré oblečení

  40:27 do playlistu

  Český vynález pro chytré oblečení
  Nebývale odolná vodivá nit, která umožňuje vyšívat elektroniku přímo do oblečení. Inovace vědců ze Západočeské univerzity a podniku VÚB v Ústí nad Orlicí. Nová nit může výrazně zlevnit výrobu tzv. chytrého textilu.

 • Obecní sušárna ovoce

  42:07 do playlistu

  Obecní sušárna ovoce
  Zavařit, vylisovat, vypálit. Kvůli letošní enormní úrodě lidé řeší, co s ovocem. Třeba ve Zlínském kraji existuje ale taky řada obecních sušíren. Třeba v Rudimově suší už třetí týden.

Přehrát vše

Související