iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
17196
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Růst mezd podle odborů

  0:35 do playlistu

  Růst mezd podle odborů
  Odbory dnes formulovaly hlavní požadavky pro vyjednávání o pracovních podmínkách v roce 2019. Do Prahy se jich sjelo třináct set. Odborová konfederace doporučila vyjednavačům ve firmách, aby začali sjednat o růstu platů pro příští rok o 7–9 %.

 • Růst mezd podle odborů

  1:08 do playlistu

  Růst mezd podle odborů
  Odbory mají i další požadavky. Do zákoníku práce chtějí přidat pět týdnů dovolené. Zaměstnavatelé se tomu brání. Týden navíc už často totiž dávají jako bonus. Odbory chtějí otevřít i téma kratší pracovní doby.

 • Růst mezd podle odborů

  5:14 do playlistu

  Růst mezd podle odborů
  Hostem Událostí je Jaroslav Hanák, prezident, Svaz průmyslu a dopravy.

 • Viktor Orbán v europarlamentu

  7:47 do playlistu

  Viktor Orbán v europarlamentu
  Maďarský premiér Viktor Orbán obhajoval v Evropském parlamentu postup svého kabinetu. Ve velmi emotivní debatě s europoslanci rázně odmítl všechny výtky, že jeho země porušuje vládu práva. Unii naopak odsoudil za migrační krizi.

 • Ruské cvičení

  10:22 do playlistu

  Ruské cvičení
  Rusko zahájilo největší vojenské cvičení od roku 1981. Manévrů Východ 2018 se účastní skoro tři sta tisíc vojáků. Do masových operací na Dálném východě se kromě ruských jednotek zapojí i čínská a mongolská armáda.

 • Sněmovna o tzv. zelené naftě

  11:31 do playlistu

  Sněmovna o tzv. zelené naftě
  Sněmovna v prvním čtení podpořila poslanecký návrh, který zachovává současný způsob vracení spotřební daně z nafty pro zemědělce. Tzv. zelená nafta pro zemědělce v živočišné výrobě se prozatím vyplácí v různé výši.

 • Nová doporučení ČNB pro poskytování hypoték
 • Volební debaty v ČT

  15:30 do playlistu

  Volební debaty v ČT
  Pozvánka na vysílání z Heřmanova od moderátorky Světlany Witowské.

 • Priority nového šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu

  17:57 do playlistu

  Priority nového šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu
  Novým prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu bude Tomáš Prouza. Bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti vystřídá Martu Novákovou. Ta rezignovala poté, co se stala ministryní průmyslu a obchodu.

 • Přípravy na hurikán Florence

  18:20 do playlistu

  Přípravy na hurikán Florence
  Zhruba milion Američanů se musí evakuovat. Úřady se snaží dostat je z cesty hurikánu Florence – zřejmě jedné nejsilnějších bouří, které kdy zasáhly východní pobřeží USA. Florence by se během dneška měl posunout mezi Bahamy a Bermudy.

 • Trhlina v kosmické lodi

  20:31 do playlistu

  Trhlina v kosmické lodi
  Rusko neví, kdo je zodpovědný za drobnou trhlinu v plášti kosmické lodi na Mezinárodní vesmírné stanici. Uvedl to šéf ruské kosmické agentury Dmitrij Rogozin. Podle něj se to nepodařilo vysvětlit.

 • 100 obrazů k výročí republiky

  21:04 do playlistu

  100 obrazů k výročí republiky
  Stovka obrazů ke stému výročí založení Československa. Vznik samostatného státu připomíná Pražský hrad výstavou děl, která pro interiéry prezidentského sídla vybrali Tomáš Garrigue Masaryk a Edvard Beneš.

 • Senát o potížích se suchem

  23:25 do playlistu

  Senát o potížích se suchem
  Ministerstvo životního prostředí má nejpozději do dvou týdnů vydat takzvanou protierozní vyhlášku - její první část by měla v praxi fungovat od začátku příštího roku. Po jednání o problematice sucha na senátním semináři to řekl šéf resortu Richard Brabec.

 • Vyšetřování po požáru v Loukově

  24:27 do playlistu

  Vyšetřování po požáru v Loukově
  V Loukově na Kroměřížsku včera shořely desítky tisíc litrů pohonných hmot, škoda i se zničenou technologií bude až 70 milionů korun. Hasiči ale zabránili tragédii, oheň se nedostal až k nádržím, ve kterých jsou strategické zásoby paliva pro celé Česko.

 • Výročí 11. září

  26:31 do playlistu

  Výročí 11. září
  11. září je už po sedmnácté ve znamení vzpomínek na bezmála tři tisícovky obětí teroristických útoků ve Spojených státech. Americký prezident zemřelé uctil u nového památníku – na místě pádu letu č. 93.

 • Největší protiteroristické cvičení v ČR

  27:02 do playlistu

  Největší protiteroristické cvičení v ČR
  Modernější a kapacitnější vrtulník pro Útvar rychlého nasazení a také v osmi krajích plnohodnotné zásahové týmy – aktuální plán policie, který podporuje ministr vnitra i premiér. Oba se dnes zúčastnili největšího protiteroristického cvičení v Česku.

 • Požár v plzeňské ubytovně

  30:01 do playlistu

  Požár v plzeňské ubytovně
  Desítky hasičů, policistů a také záchranářů dnes ráno zasahovaly u požáru ubytovny v průmyslové zóně Borská pole v Plzni. Evakuovali z ní 126 lidí.

 • Problematické ubytovny

  31:45 do playlistu

  Problematické ubytovny
  Rekordní nezaměstnanost a poptávka firem po pracovní síle láká do země cizince. To podporuje rekordní růst tuzemské ekonomiky, ale přináší to taky problémy.

 • Češi pohledem statistiků

  34:41 do playlistu

  Češi pohledem statistiků
  Celkem v Česku teď žije přesně 10 milionů 625 tisíc 449 lidí, meziročně zhruba o 15 400 víc. Nejnovější data ukazují, že více lidí zemřelo, než se narodilo.

 • Nový šéf Českých drah

  37:11 do playlistu

  Nový šéf Českých drah
  České dráhy mají nového ředitele a zároveň předsedu představenstva. Skončil Pavel Krtek – a střídá ho někdejší přednosta pražského depa Miroslav Kupec.

 • Woodwardova kniha o Trumpovi

  37:49 do playlistu

  Woodwardova kniha o Trumpovi
  Kniha, na kterou se poslední dny napjatě čekalo. Kniha, která má potenciál zasáhnout prezidenta a ohrozit úspěch republikánů v nadcházejících volbách. Ve Spojených státech se začal prodávat titul Strach: Trump v Bílém domě novináře Boba Woodwarda.

 • Omezení prodejní doby o svátcích pro velkoobchod
 • Nebezpečí ze syntetického kanabinoidu

  40:33 do playlistu

  Nebezpečí ze syntetického kanabinoidu
  Záchranáři varují uživatele drog hlavně na Ostravsku před možnou otravou. Tu může způsobit takzvaný syntetický kanabinoid – tedy rostlinná hmota podobná konopí.

 • Spor o licenci ke Krtečkovi

  41:21 do playlistu

  Spor o licenci ke Krtečkovi
  Kniha Krtek na návštěvě musí zmizet z obchodů. Dílo dcery výtvarníka Zdeňka Milera Kateřiny podle soudu porušilo autorská práva. Licenční smlouva, kterou Milerová se svým otcem před jeho smrtí uzavřela, je podle rozhodnutí neplatná.

 • Itálie a Rakousko nechtějí pozorovatele

  43:02 do playlistu

  Itálie a Rakousko nechtějí pozorovatele
  Itálie a Rakousko odmítají pozorovatele OSN, kteří by sledovali přístup těchto zemí k migrantům. S návrhem přišla nová vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová.

 • Německá debata o vyhošťování trestaných uprchlíků

  43:27 do playlistu

  Německá debata o vyhošťování trestaných uprchlíků
  V Německu se rozproudila debata o návrhu vyhošťovat trestané uprchlíky. Přišel s ním starosta Frankfurtu nad Odrou poté, co skupina Syřanů napadla hosty místního hudebního klubu.

 • Schůzka prezidentů Ruska a Číny

  45:46 do playlistu

  Schůzka prezidentů Ruska a Číny
  Velmi netradičně zakončili své jednání ruský a čínský prezident. Na okraji hospodářského fóra ve Vladivostoku si vyzkoušeli přípravu tradičních palačinek.

 • Petr Hájek Architektem roku 2018

  46:02 do playlistu

  Petr Hájek Architektem roku 2018
  Architektem roku 2018 je Petr Hájek – autor Horního náměstí v Olomouci, teras paláce Lucerna nebo rozšíření Centra současného umění DOX. Ocenění uděluje odborná porota tomu, kdo se v uplynulých letech významně zasloužil o architekturu v Česku.

Přehrát vše

Související