iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 8. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
16426
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Česká podpora firem v zahraničí

  0:35 do playlistu

  Česká podpora firem v zahraničí
  Podnikatelské svazy kritizují českou vládu za to, že od loňských parlamentních voleb nedostatečně podporuje pronikání firem na mimoevropské trhy.

 • Stížnosti na obchodní diplomacii

  1:09 do playlistu

  Stížnosti na obchodní diplomacii
  Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý zase kritizuje fakt, že současná vláda s důvěrou stále nemá plnohodnotného ministra zahraničí. Právě ten má za podporu exportu a rozvoj ekonomické diplomacie s ostatními státy důležitou spoluzodpovědnost.

 • Obsazení postu ministra zahraničí

  4:09 do playlistu

  Obsazení postu ministra zahraničí
  Premiér Andrej Babiš v rozhovorou pro ČT přiznal, že provizorní obsazení postu ministra zahraničí podporu exportu omezuje. Ve spolupráci se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem chce křeslo šéfa české diplomacie obsadit do konce září.

 • Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných

  6:54 do playlistu

  Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných
  50 let po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa se v Moskvě opakoval protest takzvaných osmi statečných. Tehdejší demonstranti byli odsouzeni k rokům vězení nebo pobytu v psychiatrické léčebně.

 • Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných

  9:20 do playlistu

  Vzpomínky na protest tzv. osmi statečných
  Demonstraci skupiny osmi lidí, kteří před padesáti lety protestovali v Moskvě proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa, přesně v poledne připomněl taky happening na pražském Václavském náměstí.

 • 300 tisíc litrů české nafty v Německu

  10:16 do playlistu

  300 tisíc litrů české nafty v Německu
  Do Česka se stále nevrátilo asi 300 tisíc litrů nafty, uskladněné v Německu. Podle šéfa Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra případ musí vyřešit spolkový celní úřad.

 • Premiér na Zemi živitelce

  12:37 do playlistu

  Premiér na Zemi živitelce
  45. ročník agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích dnes navštívil premiér Andrej Babiš. Společně s dalšími politiky tady zasadil lípu republiky. V dožínkovém průvodu pak zamířil do Pivovarské zahrady, kde zahájil Národní dožínky.

 • Ohrožené dotace kvůli suchu

  13:50 do playlistu

  Ohrožené dotace kvůli suchu
  Zemědělci v horských a podhorských oblastech už kvůli suchu začínají stahovat dobytek z pastvin. Ty jsou holé a dobytek z nich utíká. Jenže sedlákům za to hrozí sankce.

 • Nesplnění povinnosti oznámit příjmy
 • Nehoda hasičů

  16:24 do playlistu

  Nehoda hasičů
  Hasiči bourali při cestě k zásahu v obci Libivá na Šumpersku. Čtyřčlenná posádka cisterny jela na pomoc k dopravní nehodě. Jenže vůz sjel ze silnice a převrátil se. Náraz do metr hlubokého příkopu nepřežil velitel zásahu, který seděl na místě spolujezdce.

 • Neplatiči výživného v insolvenci

  17:06 do playlistu

  Neplatiči výživného v insolvenci
  Jeden v insolvenci – druhý dostává výživné na dítě pozdě nebo mu chodí menší částky. Podobné stížnosti stále častěji řeší ministerstvo spravedlnosti. Proto připravilo pozměňovací návrh novely insolvenčního zákona.

 • Zredukovaná pomoc Palestině od USA

  19:15 do playlistu

  Zredukovaná pomoc Palestině od USA
  Bílý dům odebere Palestincům roční peněžní pomoc ve výši 200 milionü dolarů. Vláda na žádost prezidenta Trumpa prý tuto sumu nasměruje jinam, kde je naléhavě zapotřebí.

 • Hradozámecká noc 2018

  19:49 do playlistu

  Hradozámecká noc 2018
  Živý vstup redaktorky Veroniky Váchové.

 • Papež o skandálech církve

  22:05 do playlistu

  Papež o skandálech církve
  Odporné. Tak označil papež František v Dublinu během své návštěvy Irska nejen zneužívání dětí katolickými kněžími. Odsoudil také pokusy církevních hodnostářů zamést tyto případy pod koberec.

 • Napětí mezi USA a KLDR

  24:36 do playlistu

  Napětí mezi USA a KLDR
  Jižní Korea vyjádřila politování nad zrušenou cestou amerického ministra zahraničí do KLDR. Jednání zrušil prezident Trump s odůvodněním, že Pchjongjang nepokračuje v denuklearizaci tak, jak bylo dohodnuto.

 • Úspěšná sezona pro sadaře

  24:57 do playlistu

  Úspěšná sezona pro sadaře
  Zatímco kukuřici a obilí letošní suché a horké léto příliš nepřálo, sadaři v Ústeckém kraji očekávají rekordní sklizeň některých druhů ovoce, a to hlavně švestek.

 • Zdražování medu, je ho nedostatek

  27:05 do playlistu

  Zdražování medu, je ho nedostatek
  Medu je kvůli suchu málo. Svaz včelařů oznámil, že ve srovnání s loňskem bude letošní produkce jen zhruba poloviční. Lesní med nebude prakticky žádný. Čeká se proto zdražování. Ceny by ale měly vzrůst maximálně o deset korun za kilogram.

 • Násilník obtěžuje studentky u VŠ kolejí

  27:24 do playlistu

  Násilník obtěžuje studentky u VŠ kolejí
  Sexuální obtěžování na pražském Strahově. Policie pátrá po zhruba třicetiletém muži, který měl pronásledovat dívky u vysokoškolských kolejí. Napadeným se podařilo vymanit a utéct. Násilníka zachytily kamery u autobusové zastávky.

 • 50 let Škody 1203

  27:46 do playlistu

  50 let Škody 1203
  Byly a jsou poruchové a často nespolehlivé. Ale slouží a už 50 let patří Škody 1203 k dějinám státu. Nejdéle vyráběný typ vozu u nás má v Česku a na Slovensku stále hodně obdivovatelů. Sraz si dali v Dolní Kalné na Trutnovsku.

 • Zájem firem o pracující důchodce

  29:44 do playlistu

  Zájem firem o pracující důchodce
  V Česku žije bezmála dva a půl milionu seniorů. Důchodci tak tvoří přibližně 18 procent populace a jejich počet každoročně stoupá. Pro firmy se tak v době nízké nezaměstnanosti stávají zdrojem pracovní síly. A nejen oni.

 • Stárnutí obyvatel Česka

  33:05 do playlistu

  Stárnutí obyvatel Česka
  Během třiceti let se zvýší počet seniorů v Česku zhruba o třetinu. V roce 2050 by tak podle statistiků mělo na 100 dětí připadnout 250 důchodců. Nejrychleji stárne Moravskoslezský a Karlovarský kraj. Naopak nejpomalejí Praha a střední Čechy.

 • 100 let od bitvy u Verdunu

  35:33 do playlistu

  100 let od bitvy u Verdunu
  Ve francouzském Verdunu, který zůstává hlavním symbolem první světové války, si tento víkend připomínají ukončení krvavého konfliktu. Ten si vyžádal šestnáct milionů obětí na lidských životech a jedenadvacet milionů zraněných.

 • Exodus z Venezuely

  37:53 do playlistu

  Exodus z Venezuely
  Migrační vlna ve Venezuele se podle OSN blíží evropské situaci ve Středomoří z roku 2015. Kvůli ekonomické krizi a autoritářskému režimu uprchlo přes 2 miliony lidí. Míří hlavně do Kolumbie, Brazílie, Ekvádoru a Peru.

 • Mikroplasty v pitné vodě

  38:14 do playlistu

  Mikroplasty v pitné vodě
  Okem neviditelné miniaturní úlomky plastů – neboli mikroplasty. Jak moc jsou škodlivé, zatím není jisté. Podle českých vědců nicméně plavou v nezanedbatelném množství i v české pitné vodě a hlavně v jejích přírodních zdrojích.

 • Nehoda autobusu v Bulharsku
 • Záplavy na Havaji

  40:33 do playlistu

  Záplavy na Havaji
  Hurikán Lane na Havaji zeslábl na úroveň tropické bouře. Největší ostrov Havaj ale kvůli silným přívalovým dešťům trápí záplavy - pod vodou se kvůli bleskovým podvodním ocitly celé ulice na východě ostrova.

 • Cirkusová akrobacie na bagru

  40:54 do playlistu

  Cirkusová akrobacie na bagru
  Na bagr v cirkusové manéži se mohou přijít podívat fanoušci akrobacie na festival Letní Letná. Obsluhuje ho ochrnutý artista. Svůj invalidní vozík vyměnil za stavební stroj a pohrává si tak se svými kolegy. I bez něj je ale nový cirkus velmi riskantní.

Přehrát vše

Související