iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 8. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
19897
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Doplatky na léky

  0:37 do playlistu

  Doplatky na léky
  Statisíce seniorů letos ušetří za léky na předpis. Snížený limit na doplatky, po jehož překročení pojišťovny vracejí lidem peníze, jen za první pololetí pomohl skoro třem stům čtyřiceti tisícům pacientů. Drtivou většinu z nich tvoří právě penzisté.

 • Kompenzace za doplatky na léky

  1:15 do playlistu

  Kompenzace za doplatky na léky
  Dvanáctinásobně, o 188 milionů, zároveň vzrostla i částka, kterou pojišťovny celkem pacientům za zaplacené doplatky na léky poslaly. Počet lidí, kteří dostanou část peněz za doplatky zpátky, bude i ve druhé polovině letoška dál strmě růst.

 • Platby pacientů

  3:44 do playlistu

  Platby pacientů
  Útrata za léky tvoří největší část přímých plateb pacientů.

 • Kde si odpyká trest Radovan Krejčíř

  4:15 do playlistu

  Kde si odpyká trest Radovan Krejčíř
  Podle ministra spravedlnosti by si Radovan Krejčíř mohl za určitých podmínek odpykat jihoafrický trest doma. Jan Kněžínek to řekl České televizi s tím, že podmínkou je dohoda s Jihoafrickou republikou.

 • Konec měření rychlosti na opravovaném úseku D1

  6:45 do playlistu

  Konec měření rychlosti na opravovaném úseku D1
  Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.

 • Schůzka Merkelová–Putin

  9:02 do playlistu

  Schůzka Merkelová–Putin
  Více než tři hodiny trvalo jednání německé kancléřky a ruského prezidenta. Shodli se, že dostavba plynovodu Nord Stream 2 je čistě ekonomický projekt a budou ho bránit před útoky třetích zemí. Po dně Baltského moře má dopravit ruský plyn do Německa.

 • 8 let od finanční injekce Řecku

  9:21 do playlistu

  8 let od finanční injekce Řecku
  Řecko zítřkem oficiálně opustí poslední ze tří záchranných programů, které před 8 lety zabránily kolapsu jeho ekonomiky. Od věřitelů získalo 86 miliard eur, které mu umožnily brát si půjčky.

 • Průzkum k srpnu 1968

  11:59 do playlistu

  Průzkum k srpnu 1968
  Za dva dny si Česko připomene události staré padesát let. Invazi vojsk Varšavské smlouvy si dnes s datem 21. srpna 1968 spojí 84 % populace.

 • Srpen 1968: Můj neznámý vojín

  12:35 do playlistu

  Srpen 1968: Můj neznámý vojín
  Česká televize důležité datum v těchto dnech připomíná a bude v tom pokračovat. Dnes večer na Artu třeba dokumentem Můj neznámý vojín. Ten nahlíží na srpen optikou vojáků, kteří přijeli Československo okupovat.

 • Sověti, kteří vpadli do Československa

  14:49 do playlistu

  Sověti, kteří vpadli do Československa
  Výročí vpádu vojsk do Československa v srpnu 1968 si připomínaji i bývalí sovětští vojáci, kteří na našem územi pobývali. Na svém setkání v Moskvě se shodli, že zásah byl namístě a že rozhodnutí tehdejšího vedení země bylo správné.

 • Dočasné příměří v Afghánistánu

  17:44 do playlistu

  Dočasné příměří v Afghánistánu
  Nový pokus o zastavení útoků v Afghánistánu – prezident vyhlásil se začátkem muslimského svátku podmíněné příměří, které má platit tři měsíce.

 • Opravy krajských silnic

  18:05 do playlistu

  Opravy krajských silnic
  Kraje se přou s ministerstvem dopravy o peníze na opravu silnic druhých a třetích tříd. Šéfka asociace Jana Mračková Vildumetzová by uvítala, kdyby regiony dostávaly peníze přímo z rozpočtu; teď o ně žádají přes Státní fond dopravní infrastruktury.

 • Zemřel starosta dobrovolných hasičů

  20:40 do playlistu

  Zemřel starosta dobrovolných hasičů
  Zemřel Karel Richter, dlouholetý starosta dobrovolných hasičů. Bylo mu 67 let. V čele více než tří set padesáti tisíc dobrovolníků stál skoro dvě dekády.

 • Kauza úplatných lékařů

  20:51 do playlistu

  Kauza úplatných lékařů
  V kauze hromadné korupce lékařů by se mohl snížit počet obviněných. Policie navrhuje podmíněně zastavit stíhání několika desítkám doktorů, kteří měli přijmout úplatek. Rozhodne státní zastupitelství.

 • Hazard na silnici

  23:03 do playlistu

  Hazard na silnici
  Další riskantní manévr na silnici zachycený kamerou. Cestou z Letovic na Svitavy začalo na plné čáře předjíždět nejdřív červené osobní auto, pak ho následoval i kamion. Nebezpečnou jízdu teď sdílejí lidé na sítích; nikomu se nic nestalo.

 • Letní kontroly ledu

  23:22 do playlistu

  Letní kontroly ledu
  Státní zemědělská a potravinářská inspekce se zaměřila na kvalitu ledu, kterým provozovatelé restaurací chladí nápoje.

 • Odložená obecní výstavba

  25:00 do playlistu

  Odložená obecní výstavba
  Desítky plánovaných staveb ve městech a obcích v Moravskoslezském kraji se nestaví. Radnice totiž nemohou sehnat stavební firmy, které by je postavily.

 • Výstraha před požáry

  27:20 do playlistu

  Výstraha před požáry
  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů platí ode dneška až do odvolání pro celou republiku. Tropické teploty budou pokračovat i v dalších dnech.

 • Požár zámku v Horním Maršově

  27:36 do playlistu

  Požár zámku v Horním Maršově
  Barokní zámek v Horním Maršově na Trutnovsku dnes brzy ráno zachvátil požár. Na místě zasahovalo 80 hasičů, dva se zranili lehce, další byl ošetřen kvůli vyčerpání. Zámek je od roku 1994 opuštěný, škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli na pět milionů.

 • Ujíždění od dopravních nehod

  29:13 do playlistu

  Ujíždění od dopravních nehod
  8 mrtvých a přes 300 zraněných – taková je zatím tragická bilance nehod, od kterých viníci odjeli a neposkytli první pomoc. Počet zraněných, ale hlavně obětí je za posledních sedm měsíců podle policie alarmující.

 • Ujíždění od nehod

  31:55 do playlistu

  Ujíždění od nehod
  Za vědomé ujetí z místa nehody hrozí viníkovi sedm bodů, pokuta až 5000 korun a možný zákaz řízení.

 • Pieta za oběti romského holocaustu

  35:42 do playlistu

  Pieta za oběti romského holocaustu
  75 let v úterý uplyne od transportu zhruba 800 českých a moravských Romů z tzv. cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Většina z nich v něm zahynula.

 • Dopravní kolaps kolem Adršpachu

  36:28 do playlistu

  Dopravní kolaps kolem Adršpachu
  Doprava v Adršpašských skalách na východě Čech už pátý den po sobě kolabovala. Davy turistů hlavně z Polska, kde mají prodloužený volný víkend, zaplavily všechna místní parkoviště a policisté museli před polednem příjezdy uzavřít.

 • Nové otřesy na Lomboku

  38:16 do playlistu

  Nové otřesy na Lomboku
  Turisty vyhledávaný indonéský ostrov Lombok zasáhla další zemětřesení. Otřesy o síle až 7,4 stupně měly epicentrum 120 kilometrů daleko, ale jen kilometr pod povrchem země. Způsobily sesuvy půdy na svazích místní sopky.

 • Návrat do školy po útoku

  38:43 do playlistu

  Návrat do školy po útoku
  Studenti na střední škole ve floridském Parklandu se po prázdninách vrátili do učeben. Skoro na den přesně šest měsíců poté, co tam útočník zavraždil 17 žáků a učitelů. Budovy teď mají nová bezpečnostní opatření a dětem jsou k dispozici psychologové.

 • Pouť do Mekky

  41:04 do playlistu

  Pouť do Mekky
  V Saúdské Arábii začala pouť do Mekky neboli hadždž spojená s rituály trvajícími pět dní. Jednou za život ji má vykonat každý muslim, letos jich je kolem dvou milionů.

 • Jak snášejí tropy koně ve spřežení

  41:26 do playlistu

  Jak snášejí tropy koně ve spřežení
  Veterinářům se nelíbí podmínky, v nichž jsou během letošního parného léta koně, kteří vozí turisty v lázeňských městech. Dobrá není situace v Karlových Varech, ještě horší je to v Mariánských Lázních. Veterináři už začali vyjednávat i s vedením města.

Přehrát vše

Související