iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 7. 2018
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
16059
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD

  0:37 do playlistu

  Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD
  Po sobotním souhlasu komunistů s podporou menšinové vlády hnutí ANO s ČSSD se šance na získání důvěry kabinetu výrazně zvýšily.

 • Kdo bude ministrem zahraničí

  1:29 do playlistu

  Kdo bude ministrem zahraničí
  Problém s obsazením ministerstva zahraničí. Dočasně mu šéfuje ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, protože kandidáta sociálních demokratů Miroslava Pocheho prezident odmítl jmenovat.

 • Politické směřování Německa

  5:41 do playlistu

  Politické směřování Německa
  Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.

 • Protesty v Rusku kvůli důchodům

  9:03 do playlistu

  Protesty v Rusku kvůli důchodům
  V několika městech po celém Rusku lidé demonstrovali proti návrhu zvýšit věk pro odchod do penze – u mužů by postupně vzrostl ze 60 na 65 let, u žen z 55 na 63 let. Protesty proti důchodové reformě zorganizovaly strany napříč politickým spektrem.

 • Dopad amerických cel na český průmysl

  9:22 do playlistu

  Dopad amerických cel na český průmysl
  Pokud by Spojené státy uvalily nová cla na osobní vozy, český autoprůmysl by mohl přijít až o několik miliard korun. Naposledy pohrozil Donald Trump dvacetiprocentním clem na auta minulý týden. České automobilky ale do USA osobní auta téměř nevyvážejí.

 • Protesty proti těžbě uhlí

  11:26 do playlistu

  Protesty proti těžbě uhlí
  80 lidí zajistila policie v souvislosti se sobotním protestem proti těžbě uhlí na Mostecku. Podezřívá je z přestupku. Aktivisti vnikli do lomu Bílina včera ráno a část z nich se připoutala k velkorypadlu.

 • Prázdninové opravy silnic

  11:51 do playlistu

  Prázdninové opravy silnic
  Živé vstupy redaktorů Richarda Samka a Barbory Žítkové.

 • Pravidla pro vydávání léků s pseudoefedrinem

  13:45 do playlistu

  Pravidla pro vydávání léků s pseudoefedrinem
  Zpřísnila se pravidla pro vydávání léků s pseudoefedrinem. K dostání bude v jednom týdnu omezené množství. Opatření má snížit dostupnost látky, která se zneužívá při výrobě pervitinu.

 • Uprchlíci ze Sýrie

  15:24 do playlistu

  Uprchlíci ze Sýrie
  Syrští povstalci obnovili jednání s vládou o příměří v okolí města Dará na jihozápadě země. Před těžkými syrsko-ruskými nálety z něj uprchlo na 160 000 lidí. Jordánsko ale uzavřelo hranici, a tak jich velká část zamířila na syrsko-izraelské pomezí.

 • Nová válka v Izraeli?

  15:55 do playlistu

  Nová válka v Izraeli?
  Napětí prudce roste na jihu Izraele – podél Gazy. Po dalších raketových útocích z tohoto týdne jsou izraelští generálové přesvědčení, že může po čtyřech letech začít nová válka.

 • Soutěž o Křišťálový glóbus

  18:16 do playlistu

  Soutěž o Křišťálový glóbus
  Živý vstup Kateřiny Bílkové.

 • Nové vydávání dokladů
 • Sucho staví elektrárny

  23:29 do playlistu

  Sucho staví elektrárny
  Špatné období pro malé vodní elektrárny. Kvůli suchu vyrobily v květnu jen asi 60 procent obvyklého množství energie. Největší ztráty mají ty na Sázavě, kde byla suchá i předchozí léta.

 • Počet úmrtí při nehodách

  25:41 do playlistu

  Počet úmrtí při nehodách
  Letos v červnu zemřelo na českých silnicích o třetinu míň lidí než vloni. Policisti evidují za uplynulý měsíc 47 obětí – v červnu 2017 to bylo 62.

 • Zákaz amalgámových plomb

  26:00 do playlistu

  Zákaz amalgámových plomb
  Ode dneška platí – až na výjimky – zákaz používání amalgámových plomb u dětí do 15 let i těhotných a kojících žen. Místo nich jim pojišťovny hradí cementové. Pravidla pro používání amalgámu se znovu zpřísní začátkem příštího roku.

 • XVI. všesokolský slet

  27:49 do playlistu

  XVI. všesokolský slet
  Tisíce sokolů z Česka i zahraničí dnes pochodovaly Prahou. Slavnostním průvodem začal šestnáctý všesokolský slet.

 • Zahájení sletu v Národním divadle

  30:38 do playlistu

  Zahájení sletu v Národním divadle
  Slet byl slavnostně zahájen v Národním divadle. Amatérské sokolské soubory zahrály dílo Ladislava Stroupežnického Naši furianti. Je to vůbec poprvé, co na prknech Národního divadla ochotníci vystupují.

 • Historie Sokola

  31:33 do playlistu

  Historie Sokola
  Tělocvičný spolek s názvem Sokol existuje už 156 let. Zakázala ho monarchie, nacisti i komunisti, přesto se jeho členové z celé země scházejí už po šestnácté. Sláva všesokolského sletu vrcholila před druhou světovou válkou.

 • Čínská megastavba

  34:24 do playlistu

  Čínská megastavba
  Hongkong si připomíná 21. výročí návratu pod čínskou správu. Při té příležitosti se uvádí do provozu nejdelší most přes moře. Měří 55 km a vede z Hongkongu do Macaa a na čínskou pevninu. Megaprojekt za 20 miliard dolarů se neobešel bez kontroverzí.

 • Volby v Mexiku

  36:39 do playlistu

  Volby v Mexiku
  Obyvatelé Mexika volí prezidenta, parlament a stovky starostů. Kampaň poznamenalo násilí – od září bylo zavražděno přes 130 kandidátů a členů kampaní. Největší šanci má bývalý levicový starosta mexického hlavního města Andres Manuel Lopez Obrador.

 • Kontroly proti pančování vína

  37:06 do playlistu

  Kontroly proti pančování vína
  Boj proti falšování vína je podle inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce úspěšný. Část novely vinařského zákona, která zpřísnila dovoz hroznových moštů i vína, platí od 1. ledna. Inspektorům umožnila snazší kontroly.

 • Uhynulé slůně

  39:39 do playlistu

  Uhynulé slůně
  Smutná zpráva ze zlínské zoo – dlouho očekávané mládě slona afrického přišlo na svět mrtvé. Mělo jít o první slůně africké narozené v Česku. Slonice Zola je po téměř dvouleté březosti a jinak bezproblémovém porodu v pořádku.

 • Měsíc autorského čtení

  40:00 do playlistu

  Měsíc autorského čtení
  V Brně právě začal Měsíc autorského čtení, a to už jeho devatenáctý ročník. Koná se i v Ostravě, Košicích, polské Vratislavi a ukrajinském Lvově. Letos nabízí hlavně tureckou literaturu.

 • Projekt Missing Maps

  40:24 do playlistu

  Projekt Missing Maps
  Češi a Slováci pomáhají zaplňovat bílá místa na mapách. Usnadňují tak práci Lékařům bez hranic. Projekt Missing Maps u nás funguje dva roky. Dobrovolníci prostřednictvím satelitních snímků zaměřují oblasti válečných konfliktů nebo přírodních katastrof.

Přehrát vše

Související