iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
14834
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Tisíce lidí do školství

  0:35 do playlistu

  Tisíce lidí do školství
  Stát plánuje rekordní nábor lidí do školství. Během příštího roklu chce přijmout víc než 16 tisíc lidí. Žádný resort se tak výrazně v novodobé české historii nerozrostl.

 • Kvantita vs. kvalita

  1:18 do playlistu

  Kvantita vs. kvalita
  Ministerstvo tvrdí, že víc lidí potřebují školy kvůli vyššímu počtu dětí, inkluzivnímu vzdělávání nebo na kvalitnější výuku v mateřských školách. Opozice považuje plán za nereálný.

 • Neobsazená místa ve státní správě

  4:18 do playlistu

  Neobsazená místa ve státní správě
  Vláda chce příští rok taky snížit počet tzv. černých duší ve státní správě, tedy míst, která úřady neobsadily, ale pobírají na ně peníze.

 • Minisummit o migraci

  5:44 do playlistu

  Minisummit o migraci
  Poslední hodiny před začátkem tzv. minisummitu o migraci. Do Bruselu přijedou zástupci 16 zemí. Členské státy Visegrádské čtyřky, včetně České republiky, ale účast odmítly.

 • Útoky na lídry v Africe

  8:07 do playlistu

  Útoky na lídry v Africe
  Hned dva atentáty na přední lídry v Africe za jediný den. Útoku granátem na shromáždění svých stoupenců v Addis Abebě unikl etiopský premiér. Nejméně jeden člověk nepřežil, na 150 dalších bylo zraněno.

 • Schválená výše dividendy

  8:47 do playlistu

  Schválená výše dividendy
  33 korun za akcii. To je výše dividendy, kterou schválila valná hromada společnosti ČEZ. Její zasedání bylo nejdelší v historii - skončilo po 14 hodinách až v noci na dnešek.

 • Demonstrace odpůrců i zástanců brexitu

  9:32 do playlistu

  Demonstrace odpůrců i zástanců brexitu
  V Londýně v den druhého výročí od referenda o brexitu protestovali jeho zastánci i odpůrci. Ti druzí požadují nové hlasování o finální podobě podmínek odchodu Británie z Unie.

 • Změna občanství kvůli brexitu

  9:50 do playlistu

  Změna občanství kvůli brexitu
  Brexit má už mnoho dopadů větších i těch v životech jednotlivců. Roste třeba počet Britů, kteří usilují o získání dokladů nějaké jiné unijní země - i když britské úřady zdražily poplatky za vyřízení žádostí o změnu občanství.

 • Prohlášení prezidenta Trumpa k imigrantům

  12:06 do playlistu

  Prohlášení prezidenta Trumpa k imigrantům
  Prezident Donald Trump zpochybnil utrpení dětských přistěhovalců, kteří jsou na hranicích oddělováni od rodičů. Opozici nakloněná média podle něj přinášejí falešné příběhy, aby vyvolala soucit.

 • Tzv. chytré kamery a GDPR

  12:57 do playlistu

  Tzv. chytré kamery a GDPR
  Česko chce v příštích letech zavést stovky takzvaných chytrých kamer. Ty dokážou rozpoznávat i biometrické údaje, jako je obličej nebo výška postav. Někteří právníci varují, že systém může narazit na nová pravidla ochrany osobních dat.

 • Vzpomínková akce na piloty RAF

  15:10 do playlistu

  Vzpomínková akce na piloty RAF
  Přeletem bojového vrtulníku začala odpoledne vzpomínková akce na československé piloty a vojáky, kteří působili během druhé světové války u britského královského letectva.

 • Zvukové záznamy u soudu

  15:46 do playlistu

  Zvukové záznamy u soudu
  Konec sporů, co kdo u soudu řekl. Ministerstvo spravedlnosti chce všechny jednací síně vybavit nahrávacím zařízením. Zákon nahrávání všech občanskoprávních sporů požaduje už devět let, zaznamenává se ale zatím jen minimum z nich.

 • Léčba svalové atrofie

  17:49 do playlistu

  Léčba svalové atrofie
  Už 25 pacientů se spinální svalovou atrofií zahájilo v Česku léčbu. A čeká se, že přibudou další. Tuzemská pacientská organizace teď eviduje 124 nemocných.

 • Ministři v nové vládě

  20:37 do playlistu

  Ministři v nové vládě
  Designovaný premiér Andrej Babiš odmítá kritiku komunistů, kterým se nelíbí obsazení resortu spravedlnosti - vést by ho měla poslankyně Taťána Malá. Předseda komunistů Vojtěch Filip prohlásil, že by nemuseli vládu podpořit.

 • Den daňové svobody

  21:26 do playlistu

  Den daňové svobody
  Na dnešní den připadá podle výpočtů poradenské společnosti Deloitte den daňové svobody - tedy pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.

 • Nekonečné odstraňování billboardů

  21:48 do playlistu

  Nekonečné odstraňování billboardů
  450 billboardů za devět měsíců. Od dálnic zmizela sotva pětina reklamních ploch; někteří majitelé vůbec nespěchají a dokonce vylepují nové billboardy.

 • Bahna ve znamení osmiček

  23:36 do playlistu

  Bahna ve znamení osmiček
  Přes tisíc vojáků a tři sta padesát kusů jejich techniky - Brdy se proměnily v bojiště. Tradiční akce Bahna se v bývalém vojenském újezdu konala po devětadvacáté.

 • Zřícení haly plné bourbonu

  25:23 do playlistu

  Zřícení haly plné bourbonu
  Záběry, které kolují na sociálních sítích – škody sčítá destilérka v americkém městě Bardstown. Zhroutila se tu část jednoho ze skladů, ve kterém bylo devět tisíc sudů bourbonu.

 • Moderní kapková závlaha

  25:44 do playlistu

  Moderní kapková závlaha
  Suchá, rozpraskaná půda a malé plody. Tak to vypadá na jižní Moravě tam, kde nefungují závlahy. Svou životnost už má za sebou i závlahový systém v univerzitním areálu v Lednici na Břeclavsku.

 • Změny v parkování na pražském letišti

  27:51 do playlistu

  Změny v parkování na pražském letišti
  Novinky před letními dovolenými – větší ochrana klientů při krachu cestovních kanceláří, ale třeba taky změny v parkování na největším tuzemském letišti. Místa před pražskými terminály už nestačí.

 • Ochrana klientů cestovních kanceláří

  30:56 do playlistu

  Ochrana klientů cestovních kanceláří
  Nejen na letecké zájezdy se od července budou vztahovat nová pravidla, spojená s novelou zákona o cestovním ruchu. Každý, kdo si koupí dovolenou, bude víc chráněn proti případnému krachu společnosti - stát bude garantovat plnou náhradu škody.

 • Navyšování úrokových sazeb

  33:19 do playlistu

  Navyšování úrokových sazeb
  Už za 4 dny bude jasné, jestli se budou znovu navyšovat úroky - o základních sazbách bude rozhodovat bankovní rada České národní banky. Ta je za posledních deset měsíců zvedla už třikrát.

 • Prázdninové bezpečnostní akce

  35:36 do playlistu

  Prázdninové bezpečnostní akce
  Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.

 • Kauza íránského špiona

  38:02 do playlistu

  Kauza íránského špiona
  Nové informace v kauze odhaleného íránského špiona. Bývalý izraelský ministr Gonen Segev prozradil Teheránu informace o strategických cílech - třeba elektrárnách nebo čističkách vody.

 • Ženy v Saúdské Arábii už trénují řízení

  40:21 do playlistu

  Ženy v Saúdské Arábii už trénují řízení
  Saúdská Arábie – jako poslední země na světě – povolí od zítřka ženám řídit. Úřady konzervativního království vydaly do dneška asi dva tisíce licencí. Prvních deset žen si průkaz vyzvedlo začátkem června.

 • Prevence na českých přehradách

  40:45 do playlistu

  Prevence na českých přehradách
  Policie se Státní plavební správou dnes akcí na Orlíku odstartovaly sezonu prevence a kontrol na českých přehradách. Zaměřují se zejména na motorové čluny a vodní skútry.

 • Záchrana medvěda uvězněného v autě

  41:47 do playlistu

  Záchrana medvěda uvězněného v autě
  Nedaleko jezera Tahoe na západě Spojených států se zvíře dostalo do zaparkovaného vozu, kde hledalo něco k jídlu. Vnitřek ale medvěd tak zdemoloval, že se zablokovaly dveře a on se nemohl dostat ven.

 • Folklorní festival Strážnice

  42:07 do playlistu

  Folklorní festival Strážnice
  Živý vstup redakorky Barbory Měchurové.

Přehrát vše

Související