iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
18103
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Povolební jednání hnutí ANO

  0:36 do playlistu

  Povolební jednání hnutí ANO
  Další povolební jednání a další nabídka hnutí ANO. Hnutí ANO jednalo o programu menšinové vlády s třetí nejsilnější stranou. Pirátům vítězové voleb nabídli, že podpoří jejich návrh na osvobození drobných živnostníků a podnikatelů od EET.

 • Rozdělení výborů

  3:28 do playlistu

  Rozdělení výborů
  Po dnešku je jasno o vedení většiny z osmnácti sněmovních výborů. Piráti získali příslib výboru pro životní prostředí. Chtějí i předsedu výboru pro veřejnou správu, o něj ale usiluje i hnutí ANO.

 • Výběr předsedy sněmovny

  4:06 do playlistu

  Výběr předsedy sněmovny
  Rozhovor s Ivanem Bartošem, předsedou Pirátů.

 • Stížnosti na sněmovní volby

  6:58 do playlistu

  Stížnosti na sněmovní volby
  Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.

 • Prezident Donald Trump v Číně

  9:12 do playlistu

  Prezident Donald Trump v Číně
  Setkání dvou nejmocnějších mužů světa. A vřelá atmosféra. Čínský hostitel připravil pro amerického prezidenta pompézní přijetí, Donald Trump se vyhnul kritice ve všech sporných otázkách.

 • 106 obětí německého masového vraha

  11:33 do playlistu

  106 obětí německého masového vraha
  Nejméně 106 pacientů zavraždil v Německu bývalý ošetřovatel Niels Högel. Po novém prošetření případu to oznámilo státní zastupitelství. Původně úřady uváděly na 90 mrtvých.

 • Inflace v ČR

  11:55 do playlistu

  Inflace v ČR
  Ceny v Česku rostou nejvíc za pět let, v říjnu skoro o tři procenta. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad. Nejvýrazněji oproti loňsku zdražilo často zmiňované máslo.

 • Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům

  13:31 do playlistu

  Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům
  Blížící se zima znamená další starosti pro obyvatele některých domů v Litvínově. Nejčastěji ve vyloučených lokalitách. Většina domů je zadlužená, část z nich před bankrotem.

 • Otázka zákazu látky glyfosát

  15:37 do playlistu

  Otázka zákazu látky glyfosát
  Další bitva ve válce o hubení plevele. Evropská unie dál zvažuje, jestli zakázat v přípravcích látku glyfosát. Členské země se na tom opět neshodly. Stávající povolení vyprší v polovině prosince.

 • Vladimir Putin obvinil USA

  16:39 do playlistu

  Vladimir Putin obvinil USA
  Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že chtějí vyvolat problémy při ruských prezidentských volbách. Podle šéfa Kremlu jde o odvetu za údajné ruské ovlivňování loňských voleb amerických.

 • Představitelé katalánského parlamentu před soudem

  17:07 do playlistu

  Představitelé katalánského parlamentu před soudem
  Vrcholní představitelé katalánského parlamentu před španělským nejvyšším soudem. Vypovídali kvůli vyhlášení nezávislosti autonomní oblasti.

 • Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou

  19:12 do playlistu

  Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou
  Ministr vnitra Milan Chovanec chce po policii vysvětlení včerejšího incidentu v Lipníku nad Bečvou. Zásah kritizovali třeba předsedové ODS a TOP 09.

 • Česká premiéra Noční sezony

  19:58 do playlistu

  Česká premiéra Noční sezony
  Po delší době zase velká role pro herečku Janu Preissovou. V tragikomickém příběhu hraje ženu, kterou opustí dcera. Národní divadlo uvádí v české premiéře hru Rebeccy Lenkiewiczové Noční sezona.

 • Rasistické útoky v teplické škole

  22:36 do playlistu

  Rasistické útoky v teplické škole
  Nejdřív byla tahle fotografie třídy prvňáků. Po ní lavina komentářů na sociálních sítích, mezi nimi mnoho nenávistných a rasistických. Teď vedení základní školy v teplických Proseticích podpořil veřejně ministr školství Stanislav Štech.

 • Napadnutí afrického muže v tramvaji

  24:40 do playlistu

  Napadnutí afrického muže v tramvaji
  Ještě jedna událost, kterou policie vyšetřuje jako čin s rasovým podtextem. Tentokrát z Prahy. O víkendu napadla skupina fotbalových fanoušků v tramvaji muže původem ze západní Afriky.

 • Odstranění závady na potrubí v Dukovanech

  25:21 do playlistu

  Odstranění závady na potrubí v Dukovanech
  Technici našli drobnou netěsnost na měřicím potrubí čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V něm proudí neaktivní voda. Kvůli závadě byl reaktor v noci na středu neplánovaně odstaven.

 • Toulavý los na Opavsku

  25:39 do playlistu

  Toulavý los na Opavsku
  Samec losa evropského se s největší pravděpodobností stále pohybuje v okolí Opavy. Včera večer zachytili jeho stopy myslivci ze Stěbořic.

 • Podvody a okrádání seniorů

  27:19 do playlistu

  Podvody a okrádání seniorů
  Smyšlená legenda o vnukovi, který potřebuje nutně peníze nebo vrácení přeplatku za elektřinu či plyn. Zaběhlé triky, kvůli kterým po čtyřech letech opět roste počet okradených lidí, převážně seniorů.

 • Odškodnění v případu Lukáše Komárka

  29:52 do playlistu

  Odškodnění v případu Lukáše Komárka
  Přišel o práci poté, co si řekl o smlouvu na dobu neurčitou, protože na ni měl nárok. A pak na svém právu trval, až mu dal za pravdu Ústavní soud.

 • Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem

  32:08 do playlistu

  Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem
  Lukáš Komárek se domohl zřejmě rekordního odškodnění v dělnické profesi. Nejvíc se lidi obracejí na soudy kvůli organizačním změnám. Jinými slovy – firma zruší obsazenou pozici a zaměstnanec se stává nadbytečným.

 • Boj ředitelky mateřské školy s radními

  32:46 do playlistu

  Boj ředitelky mateřské školy s radními
  Neuspokojivé pracovní výsledky – právě to zažila v roce 2012 ředitelka mateřské školy v Hradci Králové. Radní ji odvolali 2 měsíce před koncem řádné pracovní smlouvy. A i ona dotáhla svou obranu až k ústavní instanci.

 • Růst cen letenek

  35:15 do playlistu

  Růst cen letenek
  Rostoucí ceny ropy zdraží dopravu. U benzinu a nafty jde o týdenní nárůsty v desetihaléřích. Po letech se ale zvednou i ceny letenek.

 • Pohonné hmoty pro českou armádu

  36:58 do playlistu

  Pohonné hmoty pro českou armádu
  Zdražení pohoných hmot se v tuto chvíli české armády – včetně letectva – nedotkne. Vojáci totiž berou palivo od Státní správy hmotných rezerv dopředu na jeden rok.

 • Tresty za podvody při obchodu s mákem

  38:29 do playlistu

  Tresty za podvody při obchodu s mákem
  Od pěti a půl roku do deseti let vězení – takové tresty dnes uložil soud Marcele Stavjaníkové, jejímu manželovi Josefovi Stavjaníkovi a zemědělci Josefovi Pospíšilovi za podvody při fiktivních obchodech s mákem a dalšími surovinami.

 • Povinná porážka kvůli prasečímu moru

  38:55 do playlistu

  Povinná porážka kvůli prasečímu moru
  Nečekaný zásah do plánů drobných chovatelů prasat. Na Zlínsku, tam kde hrozí africký mor, musí povinně porazit prasata. Už do konce listopadu, od prosince veterináři domácí chov prasat kvůli obavám z rozšíření nákazy zcela zakázali.

 • Léčba deprese

  41:03 do playlistu

  Léčba deprese
  Pokrok v diagnóze a léčbě depresí v ordinacích praktiků. Správně tuto poruchu vyhodnotí ve čtyřiceti procentech případů. Pomáhá jim v tom projekt Rozpoznejte depresi.

 • Nehoda prvního minibusu bez řidiče

  42:57 do playlistu

  Nehoda prvního minibusu bez řidiče
  První minibus bez řidiče ve Spojených státech havaroval jen dvě hodiny po uvedení do ostrého provozu. Počítač po spatření překážky vozidlo okamžitě zastavil, srážce s kamionem, který mu nedal přednost, ale nezabránil.

 • První jednání rakouské Národní rady

  43:19 do playlistu

  První jednání rakouské Národní rady
  Ve Vídni se poprvé v novém složení sešla dolní komora rakouského parlamentu. O koalici dál jednají vítězní lidovci s krajně pravicovými Svobodnými.

 • Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice

  45:21 do playlistu

  Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice
  V okolí kutnohorské kostnice odkryli archeologové třicet hromadných hrobů. A to je unikátní nález i v evropském měřítku. V každém z nich bylo pohřbeno 50 až 70 lidí, kteří zemřeli na hladomor nebo epidemii moru ve 14. století.

 • Nová řada úspěšného seriálu Rapl

  46:00 do playlistu

  Nová řada úspěšného seriálu Rapl
  Do České televize se vrátí Rapl. Tedy stejnojmenný seriál, v hlavní roli s hercem Hynkem Čermákem. Jedním z témat nové řady bude třeba obchod s lidmi. První série patřila k nejsledovanějším pořadům loňského podzimu.

Přehrát vše