iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 10. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
22514
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Jednací řád sněmovny

  0:37 do playlistu

  Jednací řád sněmovny
  Končící poslanci hodnotí, jak efektivní byla jejich čtyřletá práce. A velká část z nich připouští, že mohla být lepší. Znovu proto navrhují změnu jednacího řádu - tedy pravidel, podle kterých sněmovna funguje.

 • Rekonstrukce sněmovny a Strakovy akademie

  5:00 do playlistu

  Rekonstrukce sněmovny a Strakovy akademie
  Současnou pauzu ve sněmovně správci budovy využili k rekonstrukci. V hlavním jednacím sále se mění rozvody, opravují podlahy a maluje. Celkem to vyjde na milion a tři sta tisíc korun.

 • Auto srazilo několik lidí v Londýně

  7:31 do playlistu

  Auto srazilo několik lidí v Londýně
  Několik lidí bylo zraněno před londýnským přírodopisným muzeem, kde osobní auto najelo do lidí. Policie jednoho muže zadržela, incident vyšetřuje s tím, že zvažuje všechny motivy včetně terorismu.

 • Demonstrace v Rusku

  7:53 do playlistu

  Demonstrace v Rusku
  Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi je dnes pětašedesát. V den jeho narozenin štáb opozičního aktivisty Navalného zorganizoval protesty v osmdesátce ruských měst za to, aby Alexej Navalnyj mohl kandidovat v březnových volbách hlavy státu.

 • Putin je v čele Ruska už 18 let

  8:19 do playlistu

  Putin je v čele Ruska už 18 let
  Vladimir Putin stojí v čele největšího státu světa už osmnáct let. Zemi dokázal stabilizovat po chaosu devadesátých let a vrátil ji mezi světové mocnosti. Doma bývá titulován jako vůdce národa. Kritici mu ale vyčítají autokratický způsob vládnutí.

 • Nejdelší železniční tunel v ČR proražen

  10:41 do playlistu

  Nejdelší železniční tunel v ČR proražen
  Poslední dva metry dnes zbývaly stavbařům, aby dokončili ražbu druhého tubusu Ejpovického tunelu. Tím se definitivně stal nejdelším železničním tunelem v Česku. Měří přes čtyři kilometry a od příštího roku tudy budou jezdit vlaky mezi Prahou a Plzní.

 • Sněm soudcovské unie

  12:20 do playlistu

  Sněm soudcovské unie
  Víc peněz pro pomocný personál na soudech a napřiklad zavedení funkce emeritního soudce chce prosazovat Soudcovská unie.

 • Czechinvest funguje už 25 let

  13:02 do playlistu

  Czechinvest funguje už 25 let
  Statistici v týdnu potvrdili rychlý růst české ekonomiky, který ve druhém čtvrtletí dosáhl skoro pěti procent. Je to i díky zahraničním investorům. Do Česka je láká agentura Czechinvest, která teď oslaví přesně 25 let od vzniku.

 • Uzavírka na dálnici D5

  15:09 do playlistu

  Uzavírka na dálnici D5
  Hodinu před půlnocí silničáři uzavřou úsek dálnice D5 poblíž Rudné u Prahy. Po cestě do hlavního města musí řidiči jet objížďkou přes Chrášťany. V opačném směru projedou bez větších problémů. Důvodem omezení je oprava mostu

 • Demonstrace za jednotu Španělska

  15:30 do playlistu

  Demonstrace za jednotu Španělska
  Desítky tisíc lidí se sešly v Madridu a v Barceloně, aby demonstrovaly svou touhu po zachování jednoty Španělska. Účastníci odmítají možnost, že by Katalánsko mohlo na základě sporného referenda už příští týden vyhlásit nezávislost.

 • Merkelová bude jednat o koaliční vládě

  17:32 do playlistu

  Merkelová bude jednat o koaliční vládě
  Německá kancléřka Angela Merkelová poprvé otevřeně řekla, že CDU bude o nové vládní koalici vyjednávat se svobodnými demokraty a Zelenými.

 • Památník v internačním táboře ve Svatobořicích

  17:54 do playlistu

  Památník v internačním táboře ve Svatobořicích
  Živý vstup redaktorky Barbory Žítkové ze Svatobořic na Hodonínsku

 • Zákon o sociálním bydlení

  19:30 do playlistu

  Zákon o sociálním bydlení
  Roky se v Česku mluví o zákonu, který upraví takzvané sociální bydlení. K jeho prosazení se zavázala i současná koalice - schválit se ho ale nepodařilo. Představy politických stran o tom, kdo by na bydlení určené lidem v nouzi měl mít nárok, se dál různí.

 • Sudetští Němci v Děčíně

  21:59 do playlistu

  Sudetští Němci v Děčíně
  Předměty připomínající dobu odsunu sudetských Němců získal okresní archiv v Děčíně. Symbolicky mu je předali zástupci německého Vlasteneckého spolku okresu Děčín-Podmokly.

 • Nový unikátní zvon v Kutné Hoře

  22:31 do playlistu

  Nový unikátní zvon v Kutné Hoře
  Do věže kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře vyzdvihli řemeslníci skoro třítunový zvon Jakub Maria - chyběl tam od druhé světové války. Šlo o historický experiment - práce probíhaly přesně tak, jako ve středověku.

 • Nemoci srdce a cév

  24:00 do playlistu

  Nemoci srdce a cév
  Na infarkt v Česku ročně umírá téměř pět tisíc lidí, dalších patnáct tisíc musí do nemocnice. Spolu s dalšími nemocemi srdce a cév jde o vůbec nejčastější příčinu smrti. Jak ale upozorňují lékaři, prevenci lidé zanedbávají.

 • Ubývá poboček bank

  25:43 do playlistu

  Ubývá poboček bank
  Bankovních poboček v Česku ubývá. Na přelomu roku jich v zemi bylo přes dva tisíce. To je o osm procent míň než před čtyřmi lety.

 • Celý záznam policejní agrese

  25:58 do playlistu

  Celý záznam policejní agrese
  Řidič, kterého v Plzni nevybíravým způsobem kontrolovali policisté v civilu, žádá policii o svolení ke zveřejnění celého záznamu. Chce tak dokázat, že video, které poskytl novinářům, nebylo sestříhané ani zmanipulované.

 • 175 let od první várky plzeňského piva

  28:24 do playlistu

  175 let od první várky plzeňského piva
  Před 175 lety v roce 1842 - uvařil sládek Josef Groll jako první spodně kvašený ležák speciálního typu. Vytvořil tak zcela novou pivní kategorii „Pils“. To si oblibu získalo hned v předminulém století. A na stejném místě jako tehdy, se vaří i dnes.

 • Jak pijou Češi pivo

  32:18 do playlistu

  Jak pijou Češi pivo
  Každé zhruba čtvrté pivo vypijí Češi mimo restaurace - tedy doma. Pivovary na tento trend reagují a už i ty malé nakupují linky na stáčení piva do pet lahví nebo plechovek. A na trhu jsou dokonce i domácí minipivovary.

 • Modlitby polských věřících za spásu země i světa

  34:31 do playlistu

  Modlitby polských věřících za spásu země i světa
  Růženec na hranicích - akce polských věřících, která proběhla po celé zemi. Lidé se modlili za spásu vlasti a světa. Výzvu organizátorů vyslechlo více než milion Poláků.

 • Evakuace kvůli hurikáne Nate

  36:33 do playlistu

  Evakuace kvůli hurikáne Nate
  Kvůli hurikánu Nate nařídily úřady evakuaci obyvatel na jižním pobřeží Spojených států. Živel tam míří přes Mexický záliv a má dosáhnout druhé kategorie.

 • Výuka digitálních technologií

  36:56 do playlistu

  Výuka digitálních technologií
  Špatné vybavení - chybějící správci počítačových sítí - nedostatečné pokrytí internetem. Jen minimum základních a středních škol má vyhovující podmínky k výuce digitálních technologií.

 • Kniha Mauthausen - konečná stanice

  39:17 do playlistu

  Kniha Mauthausen - konečná stanice
  Mauthausen - konečná stanice. Tak se jmenuje kniha autorů Vlastislava Janíka a Jaroslava Čvančary. Publikaci teď dokončují a vyjde v příštích dnech k 75. výročí popravy českých vlastenců , kteří pomáhali parašutistům z Velké Británie.

 • Zemřel Armin Delong

  41:30 do playlistu

  Zemřel Armin Delong
  Zemřel zakladatel elektronové mikroskopie v Československu Armin Delong. Bylo mu 92 let.

Přehrát vše