iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 12. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
27254
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Letecké neštěstí u Soči

  0:33 do playlistu

  Letecké neštěstí u Soči
  Dnes brzy ráno se do Černého moře zřítil letoun ruského ministerstva obrany. Zemřelo všech 92 lidí na palubě. K tragédii došlo krátce po startu stroje z letiště u Soči, kde stroj Tu-154 doplnil palivo.

 • Nehoda letounu Tu-154

  3:33 do playlistu

  Nehoda letounu Tu-154
  Tupolev Tu-154, který dnes havaroval, poprvé vzlétl v roce 1983. Ve službách ruského ministertsva obrany nalétal 6700 hodin. Stroj podstoupil třikrát generální opravu, naposledy před dvěma lety.

 • Aktuální informace k nehodě

  5:08 do playlistu

  Aktuální informace k nehodě
  Rozhovor s Martinem Dorazínem, zpravodajem ČRo, Rusko.

 • Tragédie slavného souboru

  6:28 do playlistu

  Tragédie slavného souboru
  Většina obětí patří k ruskému "souboru písní a tanců Alexandrovci" – na palubě jich bylo 64 – zpěváci nebo 4 baletky.

 • Budoucnost Alexandrovců

  8:29 do playlistu

  Budoucnost Alexandrovců
  Soubor vystoupil mnohokrát i v Česku. Naposled loni u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Na programu měl tradiční ruské písně, ale taky klasické hity, třeba od Elvise Presleyho.

 • Víc peněz pro lidi zaměstnané ve veřejné sféře

  9:47 do playlistu

  Víc peněz pro lidi zaměstnané ve veřejné sféře
  Desetitisíce lidí s nízkými příjmy, kteří pracují pro stát, kraje nebo obce, budou od poloviny příštího roku brát víc peněz. Koalice se dohodla na zvýšení platů nejhůř placených zaměstnanců veřejné sféry.

 • Růst platů zdravotníků

  12:35 do playlistu

  Růst platů zdravotníků
  Vedle už zmíněných zaměstnanců s nízkými příjmy si příští rok polepší i lékaři a sestry. Od ledna jim vzroste základní plat o 10 procent.

 • Evakuace v Augšpurku

  13:37 do playlistu

  Evakuace v Augšpurku
  Největší evakuace v poválečné historii Německa. Celkem 57 tisíc lidí muselo opustit své domovy po nálezu nevybuchlé letecké pumy v bavorském Augšpurku.

 • Papežovo poselství Urbi et Orbi

  15:34 do playlistu

  Papežovo poselství Urbi et Orbi
  Papež František své tradiční poselství Urbi et Orbi letos směřoval ke všem velkým konfliktům a krizím. Z Vatikánu se obrátil mimo jiné k Sýrii, Jemenu nebo Izraelcům a Palestincům. Nezapomněl ani na pozůstalé po obětech teroru.

 • Tradice půlnočních mší

  16:26 do playlistu

  Tradice půlnočních mší
  Ke Štědrému večeru patří neodmyslitelně půlnoční mše. Tato vánoční tradice přivádí do kostelů pravidelně i řadu nevěřících lidí, kteří míří hlavně za sváteční atmosférou. Tu sdílejí největší chrámy i malé vesnické kostely.

 • Firemní investice do výzkumu

  19:00 do playlistu

  Firemní investice do výzkumu
  Polovina českých firem hodlá příští rok zvýšit investice do výzkumu a vývoje. K tomu můžou využívat daňových odpočtů. Řada z nich se je však kvůli postupu kontrolorů bojí využívat, aby nemusely peníze později vracet.

 • Zemětřesení v Chile

  21:02 do playlistu

  Zemětřesení v Chile
  Jižní část Chile zasáhlo zemětřesení. Epicentrum otřesů o síle 7,6 stupňu Richterovy škály bylo v hloubce 34 kilometrů. Žádné oběti na životech úřady nehlásí.

 • Na cvičení afghánských pilotů

  21:24 do playlistu

  Na cvičení afghánských pilotů
  Afghánské vojenské letectvo má další čtyřicítku nových pilotů. Ti se v Česku naučili létat s malými dopravními letadly a vrtulníky. Projekt za stovky milionů korun platila vláda Spojených států.

 • Nehoda dodávky na D2

  23:41 do playlistu

  Nehoda dodávky na D2
  Dálnice D2 z Brna směrem na Břeclav je od 17. hodiny uzavřená. Na prvním kilometru tam havarovala dodávka, která se převrátila.

 • Rekonstrukce historických částí Terezína

  24:01 do playlistu

  Rekonstrukce historických částí Terezína
  Skoro jednu miliardu korun už stály opravy historických částí Terezína. Dělníci teď pracují ve dvě stě let starých podzemních chodbách, které sloužily k obraně pevnosti.

 • Temelín znovu vyrábí elektřinu

  25:55 do playlistu

  Temelín znovu vyrábí elektřinu
  Po víc než čtyřech měsících začal první blok jaderné elektrárny Temelín znovu vyrábět elektřinu. Je to zhruba o dva dny dřív, než se původně plánovalo. V úterý totiž energetici opět prodloužili odstávku kvůli zvýšené teplotě ložiska.

 • Stát pomůže s výcvikem asistenčních psů

  26:14 do playlistu

  Stát pomůže s výcvikem asistenčních psů
  Výcvik asistenčních psů bude snadnější. Ministerstvo práce a sociálních věcí na něj dá pět milionů. Doteď musely organizace, které se tréninku těchto zvířat věnují, shánět peníze od sponzorů a dárců.

 • Společné trávení Štědrého večera

  28:26 do playlistu

  Společné trávení Štědrého večera
  Pomoct, podarovat a udělat radost - i to patří k Vánocům. Ne všichni mají totiž možnost trávit Štědrý večer se svými nejbližšími. Jsou to třeba děti z dětských domovů nebo naopak senioři, kteří už žádné příbuzné a blízké nemají.

 • Výjezdy hasičů na Štědrý den

  30:31 do playlistu

  Výjezdy hasičů na Štědrý den
  Pro záchranáře jsou letošní svátky co do počtu zásahů zatím průměrné. Hasiči včera vyráželi k 51 požárům. Nejvíc výjezdů měli na Vysočině. V 46 případech taky asistovali u dopravních nehod.

 • Svátky trávené v práci

  31:50 do playlistu

  Svátky trávené v práci
  Mezi těmi, kdo museli neplánovaně do práce, je zhruba 500 policistů, kteří mají kvůli berlínskému útoku posílené služby.

 • Perné dny pro kněze

  34:20 do playlistu

  Perné dny pro kněze
  Osm bohoslužeb za dva dny ve třech různých kostelích. Tak vypadaly Vánoce Františka Sedláčka z farnosti Štípa u Zlína. Pro kněze jsou probíhající svátky nejrušnějším obdobím v roce.

 • Pohádky České televize

  35:57 do playlistu

  Pohádky České televize
  Řada lidí strávila včerejší večer před televizními obrazovkami. Nejvíc jich přilákala premiérová pohádka České televize Pravý rytíř - v průměru se na ni dívalo dva a tři čtvrtě milionů lidí.

 • Úklid odpadu po Vánocích

  36:21 do playlistu

  Úklid odpadu po Vánocích
  A ještě jeden pohled na klid Vánoc. Ten pro mnohé popeláře skončil dnes brzy ráno. Většina svozových firem na dnešek a zítřek výrazně posiluje směny.

 • Záchrana lidí z lanovky

  38:27 do playlistu

  Záchrana lidí z lanovky
  Až do půlnoci zasahovali záchranáři v italském zimním středisku Cervinia. V nadmořské výšce 2 500 tam v lanovce na sedm hodin uvázlo více než 150 lyžařů.

 • Rozpory ve francouzské Národní frontě

  38:49 do playlistu

  Rozpory ve francouzské Národní frontě
  Předsedkyně francouzských nacionalistů Marine Le Penová se snaží uhasit další rozkol ve vlastní straně. Naplno se totiž rozhořel už dlouho doutnající spor mezi dvěma významnými postavami Národní fronty.

 • Čerstvá rajčata i v zimě

  41:10 do playlistu

  Čerstvá rajčata i v zimě
  Čerstvá česká rajčata i teď v zimě. Novinka na našem trhu. Zemědělci z Haňovic na Olomoucku sklízejí první plody, které vypěstovali v nedávno postavených sklenících.

Přehrát vše

Související