iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2016
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
13163
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Konec debat o finanční ústavě

  0:32 do playlistu

  Konec debat o finanční ústavě
  Krach ve vyjednávání o přijetí finanční ústavy. Pro zákon, který měl v budoucnu zabránit rychlému zadlužování státu, se koalici ni po roce vyjednávání nepodařilo získat potřebnou ústavní většinu. A jednání definitivně končí.

 • Debaty o finanční ústavě

  3:31 do playlistu

  Debaty o finanční ústavě
  Hostem Událostí je Jan Volný /ANO/, poslanec.

 • Robert Fico po operaci srdce

  6:56 do playlistu

  Robert Fico po operaci srdce
  Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.

 • Novela o financování sportu
 • Zadržení afghánských běženců

  11:19 do playlistu

  Zadržení afghánských běženců
  Většina z 26 afghánských uprchlíků, které policisté zadrželi ve čtvrtek na Domažlicku, už je v zařízení pro zajištění cizinců v Bělé-Jezové. Pět mužů zatím stále zůstává v Plzni na Cizinecké policii, kde se ověřuje jejich totožnost.

 • Barack Obama na evropském turné

  11:45 do playlistu

  Barack Obama na evropském turné
  Zůstaňte v Evropské unii - vyzval americký prezident Barack Obama Brity po příletu do Spojeného království. Hrozba takzvaného brexitu se ukázala jako hlavní a dost sporné téma prvního dne návštěvy.

 • Identita atentátníka z Bruselu

  13:51 do playlistu

  Identita atentátníka z Bruselu
  Najim Laachraoui, atentátník z bruselského letiště Zaventem, byl v Sýrii dozorcem rukojmích Islámského státu. Hlídat měl i čtyři francouzské novináře, které radikálové drželi v letech 2013 a 2014.

 • Budoucnost zadluženého OKD

  14:10 do playlistu

  Budoucnost zadluženého OKD
  Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.

 • Propuštění z vazby na kauci?

  15:40 do playlistu

  Propuštění z vazby na kauci?
  Podnikatel Petr Sisák a právník Ivo Hala by se mohli dostat z vazby na svobodu - každý na kauci 15 milionů korun. Státní zástupce by tomu nebránil. Oba muži jsou obviněni v kauze údajně zmanipulovaných insolvenčních řízení.

 • Jubileum československého vynálezu

  16:03 do playlistu

  Jubileum československého vynálezu
  Změnil život lidem s vadou zraku. Hydrofilní gel, jehož patent předcházel vzniku měkkých kontaktních čoček, zítra slaví už jedenašedesáté narozeniny. Za jeho vynálezem stál tým chemika Otty Wichterleho.

 • Rozšířené pravomoci NKÚ

  19:01 do playlistu

  Rozšířené pravomoci NKÚ
  Veřejné peníze pod větším dohledem. K hospodaření krajů a obcí, ale také zdravotních pojišťoven nebo veřejných vysokých škol bude mít nově přístup Nejvyšší kontrolní úřad. Rozšíření jeho pravomocí schválili poslanci.

 • Trestní odpovědnost od 13 let?

  20:07 do playlistu

  Trestní odpovědnost od 13 let?
  Poslanci ústavně právního výboru přišli s novým návrhem. Novinka by měla platit tehdy, když dospělým hrozí výjimečný trest, jako je například vražda nebo znásilnění s následkem smrti nebo loupež, která dopadne stejně tragicky.

 • Cena Ropák

  23:09 do playlistu

  Cena Ropák
  Antiekologickou cenu Ropák roku dostal stejně jako loni ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ekologové ji politikovi udělili mimo jiné za to, že prosadil prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí v lomu Bílina.

 • Prince: 1958–2016

  23:28 do playlistu

  Prince: 1958–2016
  Přes malý vzrůst patřil k nepřehlédnutelným osobnostem hudebního showbyznysu. Americký multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák Prince ve čtvrtek náhle zemřel, bylo mu sedmapadesát let.

 • Obchody vs. řetězce

  25:56 do playlistu

  Obchody vs. řetězce
  Podíl zahraničních řetězců na prodeji potravin v Česku překročil dvě třetiny. To je nejvíce ze zemí střední Evropy. Podle Asociace českého tradičního obchodu tak menší prodejny bojují o přežití.

 • Zranění krále Karla IV.

  26:21 do playlistu

  Zranění krále Karla IV.
  Tři úrazy velmi vážné, mnoho zlomenin, ale třeba i sečné zranění obličeje – takový byl život českého krále a římského císaře Karla IV. pohledem lékařů. Nově teď zjistili, že měl zlomenou i lopatku. O příčinách většiny zranění ale mohou jen spekulovat.

 • Víc příležitostí pro lidi bez práce

  28:52 do playlistu

  Víc příležitostí pro lidi bez práce
  Najít si práci zabere aktuálně mnohem kratší dobu než před rokem. Přibližně každý druhý Čech, který teď shání zaměstnání, ho najde do měsíce. Alespoň tak to vyplývá z průzkumu pracovního portálu Profesia.

 • Petr Mach žádá odškodnění

  34:45 do playlistu

  Petr Mach žádá odškodnění
  Někdejší šéf fotbalové Sparty Petr Mach požaduje po státu přes 80 milionů korun s úroky. Jako důvod uvádí, že z trestního spisu zmizel klíčový důkaz o machinacích na jeho švýcarských účtech.

 • Mezinárodní dohoda o klimatu

  37:07 do playlistu

  Mezinárodní dohoda o klimatu
  Klimatická smlouva z Paříže stvrzena. Představitelé 160 států - symbolicky na Den Země - podepsali v New Yorku dohodu, že sníží závislost na fosilních palivech. Zkusí tak udržet růst globální teploty v tomto století pod dva stupně Celsia.

 • Cizinci v boji proti Islámskému státu

  38:06 do playlistu

  Cizinci v boji proti Islámskému státu
  O větším nasazení pozemních sil proti organizaci Islámský stát Západ zatím jenom diskutuje. Do bojů proti teroristům se ale vydává čím dál víc dobrovolníků.

 • Sporná demolice jatek

  40:27 do playlistu

  Sporná demolice jatek
  Živý vstup redaktora Erika Knajfla.

 • Majitel Tatry koupil Avii

  41:51 do playlistu

  Majitel Tatry koupil Avii
  Značka Avia se vrací do českých rukou. Od indických majitelů automobilku získala skupina Czechoslovak Group, která vlastní i kopřivnickou Tatru. Ročně chce v pražských Letňanech vyrobit až 300 nákladních vozů.

 • Auto ne, raději kolo

  42:05 do playlistu

  Auto ne, raději kolo
  Až čtvrtinu dětí vozí každý den do školy rodiče autem - často zbytečně. Ukazují to statistiky Centra dopravního výzkumu. To teď proto připravilo projekt, který má školáky motivovat, aby chodili pěšky nebo jezdili na kole.

 • Norská ministryně terčem posměchu

  44:36 do playlistu

  Norská ministryně terčem posměchu
  Posměch sklidila norská ministryně pro migraci Sylvi Listhaugová. Ze záchranného člunu se vrhla do vln Středozemního moře, aby si vyzkoušela, do jaké situace se dostávají uprchlíci.

 • 500 let pivovárečné normy

  44:55 do playlistu

  500 let pivovárečné normy
  Už 500 let v Německu platí nařízení o čistotě piva. A dodnes určuje základní ingredience, ze kterých se smí pivo vařit. Zastánci mluví o ochraně tradiční chuti a nejstarším potravinovém zákonu světa.

Přehrát vše