iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 1. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
20299
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Vládní priority 2016

  0:35 do playlistu

  Vládní priority 2016
  Nový rok - pro vládu polovina čtyřletého mandátu. A taky příležitost k inventuře zákonů, které koaliční strany slibovaly. Letos budou prioritami bezpečnost, dokončení protikorupčních změn a taky boj se suchem, kterému Česko v uplynulých měsících čelilo.

 • Prosazování vládních zákonů

  5:17 do playlistu

  Prosazování vládních zákonů
  Premiér slibuje, že vláda bude své zákony letos prosazovat důsledněji. V rozhovoru pro Českou televizi přiznává, že loni se to ne vždy povedlo.

 • Poslanecké rokování o evidenci tržeb

  7:10 do playlistu

  Poslanecké rokování o evidenci tržeb
  První letošní test síly čeká vládu ve sněmovně přesně za týden. V pátek 8. ledna se zákonodárci vrátí k mimořádné schůzi o elektronické evidenci tržeb, kterou pravicová opozice zatím úspěšně blokovala.

 • Silvestrovské oslavy v zahraničí

  7:24 do playlistu

  Silvestrovské oslavy v zahraničí
  Svět přivítal příchod nového roku jako každoročně oslavami v ulicích, koncerty a ohňostroji. Na řadě míst Evropy ale program omezily obavy o bezpečnost. Bavorský Mnichov před půlnocí řešil bezprostřední hrozbu bombových atentátů.

 • Zásahy hasičů na silvestra

  9:40 do playlistu

  Zásahy hasičů na silvestra
  V Česku se silvestrovské oslavy nesly v tradičním duchu. Policie hlásí klidný průběh, napilno měli naopak hasiči. K požárům vyjížděli skoro dvakrát častěji než před rokem. Během silvestra měli 120 zásahů.

 • Příchod nového roku v Česku

  10:08 do playlistu

  Příchod nového roku v Česku
  Výrazně víc zraněných než v jiných letech hlásí po dnešní noci i některá zdravotnická zařízení. Naopak podle policie byly oslavy poměrně klidné.

 • Tradiční i neobvyklý silvestr

  12:51 do playlistu

  Tradiční i neobvyklý silvestr
  Bujaré veselí, alkohol a pyrotechnické efekty - už tradiční doprovod oslav přelomu starého a nového roku v centrech velkých měst.

 • Pražský novoroční ohňostroj

  15:06 do playlistu

  Pražský novoroční ohňostroj
  Řada českých měst naplánovala oficiální novoroční oslavy spojené s ohňostroji až na dnešní podvečer. V šest hodin zaplnily pyrotechnické efekty i oblohu nad Prahou nebo Brnem.

 • Novoroční ohňostroje v Praze a Brně

  15:27 do playlistu

  Novoroční ohňostroje v Praze a Brně
  Živé vstupy redaktorů ČT.

 • Změna předsednictví EU

  18:43 do playlistu

  Změna předsednictví EU
  Předsednictví půlmiliardové Evropské unie se úderem půlnoci ujalo Nizozemsko. Osmadvacítka pod jeho vedením bude dál řešit uprchlickou krizi včetně otázky, jestli se střežení vnější hranice Unie ujme společná pohraniční a pobřežní stráž.

 • Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

  19:03 do playlistu

  Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
  Ukrajinský prezident Petro Porošenko obvinil v novoročním projevu Rusko z ekonomické agrese. Moskva se podle něj snaží zemi hospodářsky udusit zákazem dovozu ukrajinských potravin.

 • Příběh Tomáše Jílka

  21:22 do playlistu

  Příběh Tomáše Jílka
  Do života jim zasáhne úraz nebo nemoc, a pak jsou odkázaní na pomoc druhých. Pro lidi s tím nejvážnějším postižením je návrat těžký a často zůstávají ve zdravotnických zařízeních. To ale není případ dobrovolného hasiče Tomáše Jílka.

 • Střelba v Tel Avivu

  24:34 do playlistu

  Střelba v Tel Avivu
  Dva lidi zabil a nejmíň osm zranil neznámý útočník v centru Tel Avivu. Policie po něm pátrá. Zatím není jasný motiv.

 • Požár v Dubaji

  24:47 do playlistu

  Požár v Dubaji
  Jedny z nejokázalejších silvestrovských oslav na světě zastínil mohutný požár. Mrakodrap v centru Dubaje vzplanul během několika desítek minut. Uvnitř hotelu a rezidencí byly tou dobou stovky lidí.

 • Zdražení cigaret

  27:06 do playlistu

  Zdražení cigaret
  Dneškem vzrostla spotřební daň z cigaret a dalších tabákových výrobků. Letos tak krabička cigaret zdraží až o čtyři koruny. Daň navíc poroste i v dalších dvou letech.

 • Nová pravidla pro strážníky

  27:19 do playlistu

  Nová pravidla pro strážníky
  Strážníci musejí mít ode dneška povinně maturitu. Řada z nich ale nestihla zkoušku složit včas a od městské policie odchází. Jen třeba v Ústí nad Labem je to deset lidí. Přitom sehnat za ně kvalitní náhradu je podle strážníků problém.

 • Tragická bilance dopravních nehod

  29:11 do playlistu

  Tragická bilance dopravních nehod
  Na českých silnicích v roce 2015 zahynulo 669 lidí, to je o 40 víc než o rok dřív. Zatímco do roku 2013 počet mrtvých klesal, v posledních dvou letech se každoročně zvyšuje.

 • Kurz bezpečné jízdy

  33:01 do playlistu

  Kurz bezpečné jízdy
  Nejvíce vybodovaných šoférů je ve věku 29 let. Někteří si body hlídají, a pokud se blíží k deseti, zaplatí si kurz, po kterém je možné si 3 body z konta odečíst.

 • Výběr mýtného v Česku

  35:44 do playlistu

  Výběr mýtného v Česku
  Na mýtném se loni v Česku vybralo nejvíc v historii. Konkrétně provozovatelé kamionů a autobusů zaplatili 9 a tři čtvrtě miliardy korun. To je o dvanáct procent víc než v roce 2014.

 • První procházka po Brdech

  36:01 do playlistu

  První procházka po Brdech
  66 let tam nikdo nesměl vstoupit bez povolení, dnes se Brdy otevřely veřejnosti. Úderem půlnoci se z vojenského újezdu stala chráněná krajinná oblast.

 • Zemřela zpěvačka a skladatelka Natalie Coleová
 • V hlavní roli brněnský kulomet

  38:22 do playlistu

  V hlavní roli brněnský kulomet
  Zřejmě nejslavnějším československým výrobkem v Číně není auto ani pivo, jak by se mohlo zdát, ale zbraň. Kulomet vyrobený za první republiky v Brně. Kvůli jeho oblibě v historických filmech a seriálech ho zná každý Číňan.

 • Novoroční miminka

  41:08 do playlistu

  Novoroční miminka
  Prvním českým dítětem roku 2016 je letos dívka Alice. Narodila se minutu po půlnoci v Havířově na Karvinsku. Krátce poté přišlo na svět několik dalších dětí. Rychlejší byly ve většině krajů právě dívky.

 • Sbírky na chátrající varhany

  41:25 do playlistu

  Sbírky na chátrající varhany
  V desítkách českých kostelů chátrají varhany. Z mnoha z nich zní jen část tónů. Vyhovující nástroj nemají dokonce ani svatovítská katedrála nebo Betlémská kaple. Už několik let jsou proto sbírky na varhany prioritou mnoha farností.

Přehrát vše

Související