iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 12. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
12363
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zatýkání islamistů v Belgii

  1 do playlistu

  Zatýkání islamistů v Belgii
  Belgická policie zadržela dva muže, které podezírá z příprav silvestrovského teroristického útoku. Při domovních prohlídkách zabavila vojenské uniformy a džihádistickou propagandu, ale žádné výbušniny ani zbraně.

 • Preventivní opatření v Česku

  2 do playlistu

  Preventivní opatření v Česku
  Česku zatím teroristický útok přímo nehrozí. I tak zvýšená bezpečnostní opatření přetrvávají minimálně do Nového roku. Po útocích v Paříži jsou více hlídaná obchodní centra i mezinárodní letiště.

 • Konec roku pod policejním dohledem

  3 do playlistu

  Konec roku pod policejním dohledem
  Hostem Událostí je Martin Němec, vrchní komisař kanceláře náměstka pro vnější službu pražské policie.

 • Jeden z vůdců IS po smrti

  4 do playlistu

  Jeden z vůdců IS po smrti
  Koaliční nálet zabil v Sýrii vůdce Islámského státu, který měl přímé napojení na teroristy z Paříže. Šaraf Muadan Charaffe al Mouadan měl s útočníky komunikovat krátce předtím, než ve francouzské metropoli zavraždili přes 120 lidí.

 • Dva ředitelé Vězeňské služby
 • Lednový protest řidičů autobusů

  6 do playlistu

  Lednový protest řidičů autobusů
  Řidiči autobusů v Královéhradeckém kraji hrozí i po dnešním jednání s hejtmanem stávkou. Chtějí po něm, aby zrušil soutěž na nového provozovatele linek. Podle nich jen zhorší pracovní podmínky řidičů.

 • Zkrat v temelínské elektrárně

  7 do playlistu

  Zkrat v temelínské elektrárně
  Temelínští hasiči likvidovali nehodu uvnitř atomové elektrárny. Z nejaderné části prvního bloku vycházel kouř. Podle předběžné zprávy šlo o zkrat. Incident podle firmy neohrozil bezpečnost ani výkon zařízení.

 • Likvidace ostravských ropných lagun

  8 do playlistu

  Likvidace ostravských ropných lagun
  Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.

 • Italská velkoměsta ve smogovém oparu

  9 do playlistu

  Italská velkoměsta ve smogovém oparu
  Smog už několik dní trápí italská velkoměsta - úřady v Miláně a Římě proto razantně omezily provoz aut, platit má nejmíň do zítřka. Lidem radí, aby víc využívali veřejnou dopravu a lákají je na zlevněné jízdné.

 • Irácký premiér v Ramádí

  10 do playlistu

  Irácký premiér v Ramádí
  Irácký premiér Hajdar Abádí dnes navštívil Ramádí. Město v pondělí armáda vyčistila od posledních radikálů z řad Islámského státu. V proslovu slíbil, že se příští rok stane rokem vítězství nad islamisty.

 • Mistrovské umění falzifikace

  11 do playlistu

  Mistrovské umění falzifikace
  Nevěřit vždy tomu, co člověk vidí. Varování přináší kniha Umění falzifikace: myšlení, motivy a metody padělatelských mistrů. Autor Noah Charney v ní představuje úspěchy a pády špiček falzifikátorů od antiky po současnost.

 • Novinky ve zdravotnictví

  12 do playlistu

  Novinky ve zdravotnictví
  Ministr Svatopluk Němeček by chtěl zajistit rychlejší růst v odměňování zdravotníků. Rok 2016 mění taky pravidla pro odměňování praktických lékařů, ministerstvo je chce víc motivovat k tomu, aby sloužili služby první pomoci.

 • Nové benefity od pojišťoven

  13 do playlistu

  Nové benefity od pojišťoven
  Novinky se chystají i ve zdravotním pojištění - kromě nových benefitů si lidé v roce 2016 připlatí na zálohách. Třeba pro osoby samostatně výdělečně činné se ta minimální zvedne už od ledna na 1 823 korun měsíčně.

 • Rozrůstání i krachy firem

  14 do playlistu

  Rozrůstání i krachy firem
  Konec roku v rozdílné kondici. Hospodářství se nebývale daří, přesto jsou firmy, které mají problémy s odbytem. Život dvou moravských firem zásadně ovlivnily globální problémy.

 • Nová Zelená úsporám

  15 do playlistu

  Nová Zelená úsporám
  O peníze z programu Nová zelená úsporám je velký zájem. Od října eviduje Státní fond životního prostředí skoro 1 600 žádostí za víc než 343 milionů korun.

 • Postih za nevyzvednuté dárky

  16 do playlistu

  Postih za nevyzvednuté dárky
  Na poštách a ve skladech internetových obchodů leží po svátcích tisíce nevyzvednutých dárků.

 • Rušení vojenských újezdů

  17 do playlistu

  Rušení vojenských újezdů
  Vojenské újezdy čeká redukce. Už od Nového roku se většina z nich zmenší. Na území, které armáda opustí, vzniknou nové samostatné obce. Újezd Brdy dokonce končí úplně, místo něj bude chráněná krajinná oblast.

 • Trampskou stezkou přes vojenský prostor

  18 do playlistu

  Trampskou stezkou přes vojenský prostor
  Brdy lákají i teď před koncem roku trampy. Ti si chtějí do poslední chvíle užít liduprázdné území. Obávají se, že se vojenský újezd stane po otevření turisitckou atrakcí.

 • Vznik nových obcí

  19 do playlistu

  Vznik nových obcí
  1. ledna 2016 vznikne v Česku šest nových obcí. A to kvůli zmenšení vojenských újezdů Libavá, Hradiště a Boletice. Až doteď tu žili lidé pod správou armády, nevlastnili domy a neměli zastupitelstva.

 • Z armádního do vlastního

  20 do playlistu

  Z armádního do vlastního
  Na nový život v samostatných obcích, se připravují obyvatelé vojenského prostoru Libavá. Od toho se k prvnímu lednu oddělí hned tři obce. Celkově se újezd zmenší o osm tisíc hektarů.

 • Vypsaná podpora OZE

  21 do playlistu

  Vypsaná podpora OZE
  Energetický regulační úřad dnes oficiálně vypsal podporu pro solární elektrárny a další obnovitelné zdroje energie. V příštím roce má jít až o 42 miliard korun. Bez nich by hrozil kolaps takzvaných zelených elektráren.

 • Symboly uprchlické krize

  22 do playlistu

  Symboly uprchlické krize
  Do Kanady přijeli příbuzní tříletého chlapce Ajlana Kurdího, který se spolu s matkou a bratrem utopil při snaze přeplout na člunu z Turecka do Řecka.

 • Tříkrálová sbírka v Plzni

  23 do playlistu

  Tříkrálová sbírka v Plzni
  Přes osm set koledníků se dnes sešlo v Kladrubech na Plzeňsku. Zdejší diecéze spolu s biskupstvím z Regensburgu tady zahájilo tříkrálovou sbírku. Té požehnali oba biskupové. František Radkovský a Rudolf Voderholzer.

 • Dorovnání stavebního spoření

  24 do playlistu

  Dorovnání stavebního spoření
  Už jen tři dny mají klienti na dorovnání vkladů do stavebního spoření. Upozornění je určeno hlavně těm, kteří nespoří každý měsíc, ale jednou ročně na účet posílají celkovou částku.

 • Spor o ostrovy v Jihočínském moři

  25 do playlistu

  Spor o ostrovy v Jihočínském moři
  Peking důrazně kritizuje Filipíny kvůli sporným ostrovům v Jihočínském moři. Nelíbí se mu, že Manila nechala padesát aktivistů na tři dny obsadit jeden z nich.

 • Reforma čínské armády

  26 do playlistu

  Reforma čínské armády
  Čína reformuje armádu. Během příštích pěti let zeštíhlí o 300 tisíc vojáků a změní strukturu velení, které se přiblíží západnímu modelu. Cílem je zvýšit akceschopnost, považovanou za největší slabinu čínských jednotek.

 • Objasnění vraždy po 12 letech

  27 do playlistu

  Objasnění vraždy po 12 letech
  Po dvanácti letech dopadli středočeští kriminalisté muže, kterého podezřívají z vraždy třicetileté těhotné ženy na Kladensku. Podle serveru Novinky.cz policistům pomohla databáze DNA.

 • Výročí operace odboje proti nacismu

  28 do playlistu

  Výročí operace odboje proti nacismu
  Před 74 lety - 29. prosince 1941 - seskočily do tzv. protektorátu tři výsadky z Velké Británie - Silver A, Silver B a Anthropoid, které patří k nejúspěšnějším parašutistickým skupinám během 2. světové války.

Přehrát vše

Související