iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 12. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
11603
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • 2 miliardy za církevní restiuce

  0:33 do playlistu

  2 miliardy za církevní restiuce
  Stát vyplatil šestnácti církvím a náboženským společnostem letošní restituční splátku – další víc než dvě miliardy korun. České televizi to potvrdil ministr kultury Daniel Herman.

 • Vracení majetku církvím

  4:37 do playlistu

  Vracení majetku církvím
  Hostem Událsotí je ministr kultury Daniel Herman.

 • Milník v boji proti džihádistům

  7:16 do playlistu

  Milník v boji proti džihádistům
  Irácká armáda po několikadenním boji dobyla důležité město Ramádí. Od letošního května ho ovládala džihádistická organizace Islámský stát. Návrat Ramádí je významným mezníkem.

 • Evakuace ze syrských měst

  9:33 do playlistu

  Evakuace ze syrských měst
  Z obléhaného syrského města Zabadání evakuoval Červený kříž 130 povstalců a ze dvou dalších měst kolem 500 civilistů. Umožnila to dohoda mezi syrskou vládou a povstalci.

 • Posílené hlídky v jaderné elektrárně

  9:51 do playlistu

  Posílené hlídky v jaderné elektrárně
  Živý vstup redaktora Aleše Hazuky.

 • Minimální mzda v r. 2016

  11:05 do playlistu

  Minimální mzda v r. 2016
  Minimální mzda poroste zřejmě i v roce 2016. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že by se měla zvednout až na 11 tisíc korun měsíčně. Odbory vládu podporují. Podle zaměstnavatelů je ale takové zvýšení přehnané – a proti je taky pravicová opozice.

 • Nákladní loď na mělčině

  11:57 do playlistu

  Nákladní loď na mělčině
  Uvázlá česká nákladní loď zastavila dopravu na Labi v Drážďanech. Dvěma remorkérům se ji podařilo vyprostit, až když vodohospodáři uměle zvýšili hladinu řeky.

 • Útraty ministerstva vnitra

  13:39 do playlistu

  Útraty ministerstva vnitra
  Ministerstvo vnitra podle Nejvyššího kontrolního úřadu neoprávněně utratilo v minulých letech zhruba 390 milionů korun. Jde o peníze určené na elektronizaci veřejné správy.

 • Odstraňování následků havárie

  14:04 do playlistu

  Odstraňování následků havárie
  Ani o svátcích se nezastavily práce na likvidaci následků srpnových výbuchů a požáru v litvínovském Unipetrolu. Demolice etylénové jednotky, kde požár vznikl, je přibližně v polovině.

 • Krejčířova ústavní stížnost

  15:43 do playlistu

  Krejčířova ústavní stížnost
  Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř podal v Jihoafrické republice ústavní stížnost v kauze daňového úniku za víc než půl miliardy korun. Česká justice mu před dvěma lety uložila trest deset a půl roku vězení.

 • Záplavy ve Velké Británii

  16:02 do playlistu

  Záplavy ve Velké Británii
  Severní části Anglie sužují záplavy, které v některých oblastech ohrožují životy obyvatel. Nejvážnější situace trvá v okolí města York. Tisíce domácností jsou stále bez elektřiny.

 • Kontroverzní zákon o polském ústavním soudu

  17:55 do playlistu

  Kontroverzní zákon o polském ústavním soudu
  Polský prezident Andrzej Duda podepsal kontroverzní zákon o ústavním soudu. Předtím ho už schválily obě komory parlamentu, teprve teď ale vstoupí v platnost.

 • Vyřešené potíže rožnovského skanzenu

  18:14 do playlistu

  Vyřešené potíže rožnovského skanzenu
  Nejstarší skanzen ve střední Evropě – Valašské muzeum v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm uzavřelo před koncem roku dlouholetý spor o pochybení při zadávání veřejných zakázek.

 • Uznaná podpora obnovitelných zdrojů

  20:34 do playlistu

  Uznaná podpora obnovitelných zdrojů
  Energetický regulační úřad vydá cenové rozhodnutí, podle kterého dostanou v příštím roce solární elektrárny a další obnovitelné zdroje 42 miliard. České televizi to řekl zdroj přímo z úřadu.

 • Rekordní výroba aut

  22:05 do playlistu

  Rekordní výroba aut
  Výroba osobních aut bude letos v Česku rekordní. Tři tuzemské automobilky podle Sdružení automobilového průmyslu v roce 2015 vyrobí zhruba milion a 285 tisíc vozů.

 • Unikátní protéza na aortu

  22:41 do playlistu

  Unikátní protéza na aortu
  Onemocnění srdce a cév jsou v Česku nejčastější příčinou smrti. Ta nehrozí jenom nemocným v pokročilém věku. Ohroženy jsou i mladší skupiny – třeba pacienti, kteří trpí tzv. Marfanovým syndromem.

 • Kontrola pyrotechniky před Silvestrem

  24:40 do playlistu

  Kontrola pyrotechniky před Silvestrem
  Obchody se smíšeným zbožím dnes v celém Česku kontrolovali inspektoři a policisté. Hledali závadnou pyrotechniku, obzvlášť tu nepovoleně silnou. Před závadnými petardami dováženými z Česka letos varovaly i německé úřady.

 • Povánoční výprodeje v obchodech

  25:52 do playlistu

  Povánoční výprodeje v obchodech
  Až o 6 procent víc než loni utrží obchodníci o letošních Vánocích. Naplno se už rozjely povánoční slevy a Češi právě při nich dokazují, že mají chuť utrácet.

 • Fronty na registrech vozidel

  28:13 do playlistu

  Fronty na registrech vozidel
  Už jen dva dny zbývají lidem na ohlášení podrobností k registračním značkám uloženým v depozitu. Na registrech se proto od rána tvoří dlouhé fronty – lidé čekají i několik hodin.

 • Výměna ZTP poukazů

  31:43 do playlistu

  Výměna ZTP poukazů
  Víc než 30 tisíc lidí stále nemá vyměněné průkazy ZTP. Čas přitom mají jen do konce roku. Kdo do té doby nestihne žádost na úřad práce podat, nebude moct od ledna čerpat výhody.

 • Stamiliony pro dobrovolné hasiče

  33:49 do playlistu

  Stamiliony pro dobrovolné hasiče
  Až pět set milionů korun by v příštím roce mohli dostat dobrovolní hasiči. Finančně je chce podpořit ministerstvo vnitra.

 • Oběti tornád v USA

  36:14 do playlistu

  Oběti tornád v USA
  Na čtyřicet tři stoupl počet obětí nepříznivého počasí ve Spojených státech. V Texasu zabíjely silné bouře a tornáda, v Missouri a Illinois zase bleskové povodně. Postižené oblasti si příliš neoddechnou ani v příštích dnech.

 • Omluva a odškodnění korejským utěšitelkám

  36:33 do playlistu

  Omluva a odškodnění korejským utěšitelkám
  Jedna z největších překážek dobrých japonsko-jihokorejských vztahů padla. Tokio se Soulu omluvilo za desetitisíce Korejek odvlečených za druhé světové války do nevěstinců pro vojáky a souhlasilo s odškodněním.

 • Hory bez sněhu, skiareály bez výdělků

  38:46 do playlistu

  Hory bez sněhu, skiareály bez výdělků
  Provozovatelé horských středisek už teď odhadují ztráty kvůli nepřízni počasí na desítky milionů korun. Do problémů se dostávají i zaměstnanci areálů.

 • Boje proti separatistům v Turecku
 • Úmyslný výbuch rodinného domu

  40:37 do playlistu

  Úmyslný výbuch rodinného domu
  Požár v českobudějovickém rodinném domě, při kterém na Štědrý den zemřeli tři lidé, policie vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a obecné ohrožení. Muž podle kriminalistů zabil ženu a chlapce, následně objekt zapálil. Motivem zřejmě byly rodinné neshody.

 • Změny fungování evropských mešit?

  41:11 do playlistu

  Změny fungování evropských mešit?
  Západoevropští politici po pařížských atentátech řeší, jak naložit s problematickými mešitami. Vicekancléř Německa Sigmar Gabriel tento měsíc prohlásil, že Saudská Arábie musí přestat platit mešity v Evropě, z nichž imámové šíří radikální islám.

 • Smog v italských velkoměstech

  43:41 do playlistu

  Smog v italských velkoměstech
  Italská velkoměsta zahalil smog – do centra Říma proto můžou jen auta s lichým číslem, v Miláně nesmějí až do středy mezi desátou a čtrnáctou hodinou soukromá vozidla vůbec vyjíždět.

 • Životní partnerka kresleného Krtka

  43:59 do playlistu

  Životní partnerka kresleného Krtka
  Kamarádil se s myškou nebo vlaštovkou – teď má konečně vlastní partnerku. Řeč je o krtkovi, kterému dcera Zdeňka Milera Kateřina poprvé nakreslila paní Krtečkovou. Přiměly ji k tomu děti, které žádaly, aby v krtině byla svatba.

Přehrát vše

Související