iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
13048
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Spolupráce v boji proti islamistům

  0:35 do playlistu

  Spolupráce v boji proti islamistům
  Koordinované útoky islamistických extremistů v pátek třináctého v Paříži zintenzivnily postoj většiny západních zemí vůči takzvanému Islámskému státu.

 • Spolupráce v boji proti islamistům

  3:07 do playlistu

  Spolupráce v boji proti islamistům
  Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.

 • Rusko-turecké spory

  6:10 do playlistu

  Rusko-turecké spory
  Spolupráci stále komplikují napjaté vztahy mezi Ruskem a Tureckem – kvůli úternímu zneškodnění ruského bitevníku. Moskva přišla s řadou odvetných kroků, které Ankara vnímá jako neopodstatněná.

 • Rusko-turecké spory

  8:40 do playlistu

  Rusko-turecké spory
  Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.

 • Nový spor prezidenta a premiéra

  10:55 do playlistu

  Nový spor prezidenta a premiéra
  Mezi Hradem a Strakovou akademií se rozhořel další spor. Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že premiér Bohuslav Sobotka svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost Česka. Řekl to v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

 • Kvóty na uprchlíky

  13:02 do playlistu

  Kvóty na uprchlíky
  Evropská unie by měla podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše zavrhnout plán na zavedení kvót pro uprchlíky. Babiš to řekl po dnešním jednání se slovenským ministrem financí Peterem Kažimírem.

 • Příval azylantů v Německu

  14:02 do playlistu

  Příval azylantů v Německu
  Německý úřad pro migraci a uprchlíky nezvládá nápor žádostí o azyl. V Německu je 300 tisíc běženců, kteří čekají, až ji budou moci podat. Stejné množství už podaných přitom stojí ve frontě z minulých let.

 • Opatření Bruselu proti terorismu

  16:30 do playlistu

  Opatření Bruselu proti terorismu
  Belgické úřady snížily stupeň varování před teroristickými údery v Bruselu. Po šesti dnech nejvyššího ohrožení, které bylo důvodem pro uzavření škol i metra, tam dál – stejně jako v celé zemi – platí stupeň číslo 3.

 • Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga

  17:08 do playlistu

  Kauza Oleo Chemical: výpověď Rittiga
  Ivo Rittig vypovídal před soudem. Během projednávání údajného tunelování společnosti Oleo Chemical dnes ale promluvil i spolupracující obviněný – Jaroslav Kubiska.

 • Obnova Velehradu

  19:58 do playlistu

  Obnova Velehradu
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Sobotka v Číně

  22:52 do playlistu

  Sobotka v Číně
  Bohuslav Sobotka jednal s čínským prezidentem. V Pekingu slíbil, že se Praha zúčastní projektu takzvané Hedvábné stezky, tedy dopravní trasy, po které má čínské zboží proudit na evropské trhy.

 • Zasněžování ve skiareálech

  25:41 do playlistu

  Zasněžování ve skiareálech
  Díky ochlazení mohou provozovatelé českých lyžařských středisek už téměř týden zasněžovat. Letošní sezona by podle nich mohla začít asi o měsíc dřív než ta minulá. První vleky se rozjedou už v pátek a v sobotu.

 • Značky v depozitu

  26:39 do playlistu

  Značky v depozitu
  Majitelům aut a motocyklů, kteří uložili registrační značky do tzv. depozitu před červencem 2013, hrozí, že o ně navždy přijdou. Stačí, když do konce tohoto roku odborům dopravy nenahlásí, co vlastně s vozidlem je.

 • Pašování a likvidace cigaret

  28:23 do playlistu

  Pašování a likvidace cigaret
  Pět milionů cigaret a půl tuny tabáku dnes zničili zaměstnanci litvínovské spalovny. Skončila tak mezinárodní akce celníků, kteří měsíce sledovali skupinu devíti lidí.

 • Ceny energií v r. 2016

  30:33 do playlistu

  Ceny energií v r. 2016
  Elektřina příští rok nezdraží, plyn zlevní o 2 procenta. Energetický regulační úřad před zimou Čechy potěšil. U elektřiny sice zvýšil třeba platby za přenos a distribuci, vykompenzovat to má ale celkové zlevnění na trhu.

 • Ceny tepla

  33:58 do playlistu

  Ceny tepla
  Přibližně stejné by měly zůstat také ceny tepla, které domácnosti získávají z tepláren. Zdražit by mohly jen teplárny, které spotřebovávají uhlí – tady by si domácnosti mohly připlatit podle teplárenského sdružení maximálně dvě procenta.

 • Domácnosti čekají na uhlí

  34:10 do playlistu

  Domácnosti čekají na uhlí
  Domácnosti čekají dva až tři týdny na dodávky hnědého uhlí. Zájem je tak velký, že distributoři nestíhají pokrýt zájem zákazníků.

 • Nábor vojáků přes rekrutační středisko

  36:00 do playlistu

  Nábor vojáků přes rekrutační středisko
  Armáda posiluje – v následujících letech chce přijmout několik tisíc vojáků. Jen letošní plán je 1800 mužů a žen. V budově Generálního štábu v Praze proto otevřelo nové rekrutační středisko.

 • Vydání zadrženého Turka?

  38:10 do playlistu

  Vydání zadrženého Turka?
  Třicetiletého Turka Nazmiho Sahina poslal soud do předběžné vazby. Tam počká na rozhodnutí o případném vydání do Turecka. Sahina zatkli policisté v úterý.

 • Pád ruského vrtulníku

  40:12 do playlistu

  Pád ruského vrtulníku
  Deset lidí zemřelo při pádu ruského vrtulníku na východě Sibiře. Stroj se zřítil asi dva kilometry od letiště v Krasnojarské oblasti. Vezl těžaře společnosti Rosněft. Patnáct dalších lidí utrpělo zranění.

 • První brněnské odstavné parkoviště

  40:31 do playlistu

  První brněnské odstavné parkoviště
  Méně aut ve městě – Brno se dál snaží vytlačit dopravu z centra. Po dvou letech příprav otevřelo první parkoviště typu park and ride. Řidičům má zkrátit čas při cestě do města.

 • Jednání pražského zastupitelstva

  42:40 do playlistu

  Jednání pražského zastupitelstva
  Opakovaně přerušované jednání plné zmatků a zákulisních schůzek. Tak vypadá dosavadní průběh jednání pražského zastupitelstva. Politici se během přestávek věnovali debatám o tom, jak by mohlo vypadat nové vedení města.

 • Petice proti nižším dávkám na bydlení

  43:35 do playlistu

  Petice proti nižším dávkám na bydlení
  Stát na příští rok plánuje snížení takzvaných doplatků na bydlení o 10 procent. Podle některých romských aktivistů ale už teď úřady začaly tvrději přistupovat k jednotlivým žadatelům.

 • Kalendář legionářů

  45:36 do playlistu

  Kalendář legionářů
  Má připomenout anabázi československých legionářů v Rusku a podpořit vznik celovečerního hraného filmu, který by vzdal hold jejich hrdinství – v Praze se dnes křtil Legiokalendář.

Přehrát vše

Související