iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 7. 2015
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
13203
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Dotace pro kraje a obce

  0:31 do playlistu

  Dotace pro kraje a obce
  Obce a kraje mohou začít žádat o další desítky miliard korun z evropských, ale i státních peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo 10 miliard na opravy silnic druhých a třetích tříd napojených na hlavní tahy.

 • Potíže s čerpáním dotací

  4:34 do playlistu

  Potíže s čerpáním dotací
  Hostem Událostí je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 • Státní podpora dobrovolných hasičů

  7:24 do playlistu

  Státní podpora dobrovolných hasičů
  Dotace mohou poskytovat třeba i české státní organizace. Povodí Moravy teď vybaví hasiče. Jednotlivé dobrovolné sbory mohou získat až šedesát tisíc korun. Například na novou techniku i na výchovu mládeže.

 • Soud s poslankyní Savčenkovou

  9:27 do playlistu

  Soud s poslankyní Savčenkovou
  V Doněcku začal ostře sledovaný proces s ukrajinskou pilotkou Naďou Savčenkovou. Předběžné slyšení proběhlo bez účasti veřejnosti, zahraničních diplomatů nebo médií.

 • Rozepře v řecké Syrize

  11:34 do playlistu

  Rozepře v řecké Syrize
  Řecký premiér Alexis Tsipras se snaží odvrátit rozpad vládní Syrizy, jejíž radikální křídlo odmítá reformy, které jsou podmínkou nové zahraniční pomoci. Chce proto na září svolat mimořádný sjezd, který bude řešit další postup.

 • Otevření tunelu Blanka

  11:56 do playlistu

  Otevření tunelu Blanka
  Kabely v tunelu Blanka jsou kompletně vyměněné. Stavba se nejspíš otevře 20. září. Termín se tedy oddálil ještě o pět dní. Rozhodčí soud také dnes uložil Praze, že má zaplatit 176 milionů firmě IDS.

 • Dunajská jízda americké armády

  14:31 do playlistu

  Dunajská jízda americké armády
  Zhruba 100 obrněných vozidel a několik set amerických vojáků projede znovu Českem letos na podzim. Americké jednotky se tudy budou přesouvat do Maďarska na velké mezinárodní cvičení.

 • Dopad těžby na životní prostředí

  14:54 do playlistu

  Dopad těžby na životní prostředí
  Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.

 • Trosky ztraceného boeingu?

  16:15 do playlistu

  Trosky ztraceného boeingu?
  Nalezená část letadla na Reunionu patří podle malajsijského premiéra s velkou pravděpodobností Boeingu 777. Jestli jde o část ztraceného letu MH370, experti s jistotou ještě nepotvrdili.

 • Nový vůdce Talibanu

  18:33 do playlistu

  Nový vůdce Talibanu
  Radikálové z hnutí Taliban si zvolili nového vůdce - Achtara Muhammada Mansúra. Do čela radikálů nastupuje poté, co afghánská vláda oznámila smrt předešlého lídra.

 • Divoká zvířata v české přírodě

  18:51 do playlistu

  Divoká zvířata v české přírodě
  Dvě třetiny Čechů jsou pro ochranu divoké přírody, většina ale pro to nic neudělala. Vyplynulo to z výsledků průzkumu sociologů Masarykovy univerzity. Plyne z nich i to, že místa, do kterých člověk nezasahuje, by se měla rozšířit.

 • Tresty v kauze soudce Havlína

  21:36 do playlistu

  Tresty v kauze soudce Havlína
  Bývalého soudce Ondřeje Havlína dnes poslal soud na 6,5 roku do vězení. Podle obžaloby ovlivňoval soudní řízení ve prospěch pachatelů. Výměnou za úplatek.

 • Produkce mléka a masa

  24:04 do playlistu

  Produkce mléka a masa
  Produkce masa v Česku klesá. Ve druhém čtvrtletí se meziročně snížila o 0,7 procenta. Více se naopak vyrobilo mléka. Tuzemské mlékárny ho od producentů nakoupily o zhruba 4,5 procenta víc než loni.

 • Stadiony pod dohledem kamer

  24:22 do playlistu

  Stadiony pod dohledem kamer
  Kamerový systém jako podmínka pro získání licence - takové pravidlo bude platit pro české fotbalové kluby. Naopak registrace při vstupu na fotbalový zápas nebude povinná pro všechny - týkat se bude jen problémových návštěvníků.

 • Počasí v červenci
 • Zadarmo do národních parků

  28:02 do playlistu

  Zadarmo do národních parků
  Česko je jednou z mála zemí, kde se neplatí za vstup do národních parků. Třeba ten Krkonošský přitom patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. A i turisté v sousedním Polsku v Krkonoších běžně platí.

 • Oprava nebo likvidace?

  30:09 do playlistu

  Oprava nebo likvidace?
  Část pendolina, které minulý týden poničila tragická nehoda ve Studénce, zřejmě nepůjde opravit a bude se muset vyrobit znovu. Ukázala to komisní prohlídka nejvíc poškozeného vozu.

 • Budoucnost železničních přejezdů

  34:09 do playlistu

  Budoucnost železničních přejezdů
  Stát každý rok investuje do zvýšení bezpečnosti na přejezdech stovky milionů korun. Zároveň se SŽDC snaží co nejvíc z osmi tisíc přejezdů zrušit nebo nahradit mimoúrovňovým křížením silnice a kolejí.

 • Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem
 • Agresivita vůči uprchlíkům

  37:10 do playlistu

  Agresivita vůči uprchlíkům
  Zápalné lahve i střelba do oken. U našich sousedů prudce přibývá útoků na uprchlíky. Za prvních šest měsíců roku jich policie napočítala přes 170.

 • Prodej bitevníků do Iráku

  39:30 do playlistu

  Prodej bitevníků do Iráku
  Aero Vodochody už zaplatilo ministerstvu obrany většinu částky za 15 letounů L-159, které chce firma prodat do Iráku. Na účet už vojáci dostali přes 620 milionů korun z celkových 780.

 • Spor o stěhování raků

  40:26 do playlistu

  Spor o stěhování raků
  Inspekce životního prostředí ostře kritizovala snahu dobrovolníků z Nového Města nad Metují. Ti, jak už jsme v úterý informovali, přenesli z vyschlého potoka do okolních toků stovky raků říčních.

 • Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková

  42:22 do playlistu

  Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková
  V 92 letech tragicky zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková - jedna z nejvýznamnějších poválečných pěveckých legend. Do historie se zapsala především jako wagnerovská pěvkyně.

 • Průběh zásahu protiteroristické jednotky

  42:47 do playlistu

  Průběh zásahu protiteroristické jednotky
  V Belgii žádají ochránci lidských práv nezávislé vyšetřování lednového zásahu policejního komanda proti teroristické buňce na východě země. Belgická Liga lidských práv chce zjistit, jestli se jejich smrti nedalo předejít.

 • Čínský umělec bez víza

  45:10 do playlistu

  Čínský umělec bez víza
  Velká Británie zamítla Aj Wej-Wejovi vízum na šest měsíců. Smí přijet jen na několik týdnů. Čínský umělec obvinil tamní úřady, že se tak otáčejí zády k bojovníkům za lidská práva. O vízum žádal kromě Velké Británie i Německo, kam dnes odletěl z Pekingu.

Přehrát vše

Související