iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2013
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
10731
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Balvín versus Burian

  0:33 do playlistu

  Balvín versus Burian
  Vedoucí uměleckých souborů Národního divadla připouštějí svůj návrat - s jednou podmínkou - ministr kultury Jiří Balvín musí skončit. Premiér ho ale odvolat nechce.

 • Přípravy na hlasování o důvěře vládě

  2:44 do playlistu

  Přípravy na hlasování o důvěře vládě
  Asociace krajů - s výjimkou dvou hejtmanů - podpořila úřednický kabinet Jiřího Rusnoka a vyzvala poslance, aby pro něj ve středu hlasovali.

 • Prudké bouře zasáhly ČR

  8:59 do playlistu

  Prudké bouře zasáhly ČR
  Českem se v neděli přehnala další prudká bouře. Větrem polámané stromy zranily několik lidí - jedna žena zůstává ve vážném stavu v nemocnici. Deset tisíc domácností odřízla vichřice od proudu, na dvacítce železničních tratí zastavila provoz.

 • Deep Purple nevystoupili

  11:46 do playlistu

  Deep Purple nevystoupili
  Noční bouřka se podepsala i na včerejším koncertu kapely Deep Purple, na který dorazilo 12 tisíc lidí. Britští rockeři měli vystoupit v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Silný vítr a déšť je ale na pódium nepustily.

 • Žaloba na OZE

  13:11 do playlistu

  Žaloba na OZE
  Energetický regulační úřad netuší, zda mohli distributoři elektřiny účtovat zákazníkům v minulosti poplatky za obnovitelné zdroje. Zmatek způsobila žaloba firmy, která se jako první v Česku domáhá u soudu jejich vrácení.

 • USA ponechají zavřená velyvslanectví

  15:19 do playlistu

  USA ponechají zavřená velyvslanectví
  Spojené státy nechají dvacítku svých vyslanectví ve světě zavřenou ještě nejméně týden. Obavy z teroristických útoků Al-Káidy podle Washingtonu ještě nepominuly.

 • Ministr Žák a odvolávání šéfů státních firem

  17:50 do playlistu

  Ministr Žák a odvolávání šéfů státních firem
  Ministr dopravy Zdeněk Žák si dnes pozval hned několik šéfů státních firem. Navzdory spekulacím žádného z nich neodvolal. Nejvíc se mluvilo o odchodu šéfa Řízení letového provozu. Proti jeho případnému odvolání se ale už předem postavili odboráři.

 • Vyjednávání v Egyptě

  20:33 do playlistu

  Vyjednávání v Egyptě
  Prozatímní egyptská vláda nabízí řešení politické krize. Slibuje, že propustí z vězení některé členy Muslimského bratrstva a nabídne straně tři ministerská křesla. O svrženém prezidentu Mursím se nezmiňuje.

 • Církevní restituce

  22:48 do playlistu

  Církevní restituce
  Stát začal vracet v církevních restitucích i majetek protestantským církvím. Státní pozemkový úřad rozhodl o vydání prvních nekatolických pozemků u Lysé nad Labem.

 • Méně dopravních nehod v Chorvatsku

  25:25 do playlistu

  Méně dopravních nehod v Chorvatsku
  Méně nehod při cestování autem po Chorvatsku - takový závěr přinášejí aktuální policejní statistiky. Kromě bezpečnějších vozidel se na číslech podepsalo i prosloužení tamní dálniční sítě.

 • Soudní proces roku

  27:07 do playlistu

  Soudní proces roku
  U středočeského krajského soudu vrcholí přípravy na proces roku – už za dva dny začne projednávat kauzu exhejtmana a poslance Davida Ratha a deseti dalších lidí.

 • Podvody s úrazy

  29:12 do playlistu

  Podvody s úrazy
  České pojišťovny poukazují na nový trend: Klienti podvádí při nahlašování úrazů. Jen za poslední rok vzrostl počet vymyšlených případů až o 98 %.

 • Předražené dálnice

  31:16 do playlistu

  Předražené dálnice
  Dálnice v Česku jsou předražené, potvrzuje Nejvyšší kontrolní úřad. Podle něj by mohly být až o pětinu levnější.

 • Pokračování oprav D1

  36:36 do playlistu

  Pokračování oprav D1
  V plném proudu by momentálně měla být oprava klíčové spojnice mezi Prahou a Brnem. Rekonstrukce D1 má přijít na 54 miliard. Suma ale nemusí být konečná.

 • Češi se vracejí z Egypta, otec otrávené rodiny v cizině zůstává

  38:26 do playlistu

  Češi se vracejí z Egypta, otec otrávené rodiny v cizině zůstává
  Pas už má, ze země ale vycestovat nesmí - řeč je o otci rodiny, jejíž matka a dcera zemřely za nejasných okolností v egyptském letovisku Hurghada. Podle předběžných výsledků pitvy byly otráveny silným jedem.

 • Syntetický hamburger

  42:08 do playlistu

  Syntetický hamburger
  Umělé maso jako řešení pro stále početnější a hladovější svět. Nizozemští vědci vypěstovali v laboratoři z kmenových buněk hamburger. Dnes ho poprvé opekli a nabídli k ochutnání.

 • Fronty na výměnu řidičáku

  43:50 do playlistu

  Fronty na výměnu řidičáku
  Až 5 hodin čekání ve frontě - obrázek mnoha městských odborů dopravy. Úředníci nezvládají nápor lidí, kteří využívají období dovolených k výměně starých řidičských průkazů vydaných do konce dubna 2004 za nové.

 • Vzducholoď nad Paříží

  45:53 do playlistu

  Vzducholoď nad Paříží
  Blízké okolí Paříže má novou atrakci. Zájemci o neobvyklý zážitek se mohou vznést nad tamní zámky a řeky ve vzducholodi. Provozovatelé ujišťují, že stroj je naprosto bezpečný a že se 12 cestujících v kabině nemá čeho obávat.

Přehrát vše

Související