iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2020
09:35 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
22221
zhlédnutí

Objektiv

Nepál: Mera Peak — Indonésie: Sumba — Peru: Celendín

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Mera Peak

  1:00 do playlistu

  Mera Peak
  Nepálskému pohoří Himálaj se často přezdívá střecha světa, zasněžené vrcholky nejvyšších hor člověku jednoduše vyrazí dech. Říká to i náš spolupracovník Jakub Freiwald. Společně s několika přáteli se rozhodli vylézt na Mera Peak, vysoký skoro šest a půl tisíce metrů. Co se člověku honí hlavou v těchto nadmořských výškách a jaké to je přistávat na jednom z nejnebezpečnějších letišť na světě? To se dozvíte v následující reportáži.

 • Sumba

  12:30 do playlistu

  Sumba
  Ostrov Sumba patří k nejchudším oblastem Indonésie. Většina jeho obyvatel žije ještě tradičním způsobem života v klanech, v chatrčích z bambusu. Má ale bohatou kulturu, která vychází z tamního náboženství Marapu. Při své návštěvě se do Sumby před deseti lety zamilovala jedna australská turistka. A nejen do ní. Provdala se za tamního domorodce a od té doby na Sumbě žije. Natáčel s ní Martin Mikule.

 • Celendín

  21:37 do playlistu

  Celendín
  Teď míříme do Peru, Julie Šípová se vydala do městečka Celendín, které proslavily hlavně klobouky. Jak říká autorka reportáže nosí je tam úplně všichni. Julie o této slavné pokrývce hlavy zjistila spoustu zajímavého. Z dílny na výrobu klobouků se pak vydala do hor k vodopádu Gocta, o kterém ještě před pár lety věděli jen místní.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související