Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme do Nepálu, vystoupáme na vrchol Mera Peak. Pak se vydáme do Indonésie na ostrov Sumba za Australankou, která tam našla svůj druhý domov. Závěr bude patřit Peru a výrobě tamních tradičních klobouků.

Obsah dílu

Přehrát vše
Nepál

Mera Peak

Nepálskému pohoří Himálaj se často přezdívá střecha světa, zasněžené vrcholky nejvyšších hor člověku jednoduše vyrazí dech. Říká to i náš spolupracovník Jakub Freiwald. Společně s několika přáteli se rozhodli vylézt na Mera Peak, vysoký skoro šest a půl tisíce metrů. Co se člověku honí hlavou v těchto nadmořských výškách a jaké to je přistávat na jednom z nejnebezpečnějších letišť na světě? To se dozvíte v následující reportáži.

videoMera Peak
...
video video

Mera Peak

Mapa

Indonésie

Sumba

Ostrov Sumba patří k nejchudším oblastem Indonésie. Většina jeho obyvatel žije ještě tradičním způsobem života v klanech, v chatrčích z bambusu. Má ale bohatou kulturu, která vychází z tamního náboženství Marapu. Při své návštěvě se do Sumby před deseti lety zamilovala jedna australská turistka. A nejen do ní. Provdala se za tamního domorodce a od té doby na Sumbě žije. Natáčel s ní Martin Mikule.

videoSumba
...
video video

Sumba

Mapa

Peru

Celendín

Teď míříme do Peru, Julie Šípová se vydala do městečka Celendín, které proslavily hlavně klobouky. Jak říká autorka reportáže nosí je tam úplně všichni. Julie o této slavné pokrývce hlavy zjistila spoustu zajímavého. Z dílny na výrobu klobouků se pak vydala do hor k vodopádu Gocta, o kterém ještě před pár lety věděli jen místní.

videoCelendín
...
video video

Celendín

Mapa

Stopáž31 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín