iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2015
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
7455
zhlédnutí

Objektiv

Nepál: Bohyně — Polsko: Muzeum — Čína: Kruhová obydlí

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bohyně

  1:00 do playlistu

  Bohyně
  Nepál jsme už spolu viděli. Jak ale hovoří autor následující reportáže, když ho uvidíte jednou, budete se sem už stále vracet. Uděláme tak i my. A máme na to dobrý důvod. V hlavním městě jsme potkali žijící místní bohyni, která je jinak před kamerami přísně chráněná. Objektiv ji zachytil z bezprostřední blízkosti. Město Káthmándú si spolu vychutnáme díky výjimečné kameře Miloše Brunnera.

 • Muzeum

  11:33 do playlistu

  Muzeum
  Ve Varšavě se proti předsudkům bojuje v muzeu. Polští Židi patřili před druhou světovou válkou k nejpočetnější skupině v Evropě. Vojna všechno změnila. Moderní Muzeum polských Židů začalo ve Varšavě vznikat před 5 lety a stálo v přepočtu skoro 2 miliardy korun. Má to být nejen architektonický skvost. Ale hlavně příležitost, jak splatit dluh, který společnost vůči svým Židům má. Natáčel kolega Josef Pazderka.

 • Kruhová obydlí

  18:26 do playlistu

  Kruhová obydlí
  Před časem jsme na internetu našli nádherné fotografie s názvem procházky čínskými pohádkami. Začali jsme pátrat po jejich autorovi. Našli jsem ho v Šanghaji. Pavel Dvořák žije v Číně už několik let. A souhlasil se spoluprací, za což jsme moc rádi. Dnes jeho první reportáž o výjimečných kruhových obydlích na jihu Číny.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související