iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2013
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
8548
zhlédnutí

Objektiv

Německo: Rujána — Slovensko: Štefánikův ostrov — Litva: Synagogy

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rujána

  0:58 do playlistu

  Rujána
  Rujána je největší německý ostrov. A právě tam se podíváme v první reportáži. Navštívíme tam dvě zcela odlišná místa. Prora a Jasmund. Prora dnes vypadá jako město duchů. Původně, na konci třicátých let tu chtěli nacisté vybudovat rekreační komplex, plán jim ale nevyšel. Naproti tomu Jasmund a tamní národní park patří k nejnavštěvovanějším místům na Rujáně.

 • Štefánikův ostrov

  10:31 do playlistu

  Štefánikův ostrov
  Reportáže ze Slovenska se v Objektivu objevují celkem pravidelně, a proto vás určitě nepřekvapí, že i dnes vám jednu takovou nabídneme. Co vás ale určitě překvapí, bude skutečnost, že se vypravíme na druhou stranu zeměkoule. Bude totiž řeč o tak zvaném Novém Slovensku, které mělo vzniknout na jednom malém atolu v Pacifiku. Někteří badatelé tvrdili, že je to fikce a nikdy nic takového nemělo, ani nemohlo vzniknout. Dlouho se také nevědělo, kterého ostrova se ta legenda vlastně týká. Dnes ale už víme, jak to bylo a kam se musíme vypravit, abychom mohli Nové Slovensko navštívit.

 • Synagogy

  17:39 do playlistu

  Synagogy
  Dřevěné synagogy patřily dřív k běžnému koloritu východní Evropy. Druhá světová válka ale převrátila všechno naruby, židy postihl tragický osud a postupně zmizely i mnohé jejich památky. Jedinou zemí, kde unikátní dřevěné stavby ještě zůstaly, je Litva. Na tamním venkově po nich pátrala Šárka Kuchtová.

 • Soutěž

Přehrát vše