iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2013
11:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
6305
zhlédnutí

Objektiv

Barma: Putování po Barmě — Švýcarsko: Lucernské jezero — Slovensko: Liptov

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Putování po Barmě

  0:59 do playlistu

  Putování po Barmě
  Startujeme v jihovýchodní Asii, přesneji v Barmě. Vojenská junta začala před lety této zemi říkat Myanmar, tento název se koneckonců už před staletími také používal. Barma ale v moderní době zůstala Barmou, a to nejen proto, že Barmánci tvoří nepominutelnou část obyvatel země, název se stále oficiálně používal v části demokratického světa mimo jiné jako nesouhlas s násilím orwelovské armádní diktatury. A to i přesto, že předcházející úplný oficiální název státu zněl Barmská svazová socialistická republika. Dost už ale nudného místopisu pojďme do Barmy takové, jaká je…

 • Lucernské jezero

  7:16 do playlistu

  Lucernské jezero
  Lucernské jezero na první pohled uchvátí svou krásou. Jezero čtyř lesních kantonů, jak zní jeho původní název, má i zásadní historický a národopisný význam. V okolních lesích a horách se prý proháněl švýcarský národní hrdina Vilém Tell a na louce Rüttli vznikla, podle jiné legendy, první švýcarská konfederace. Podobných rysů ryzího „švýcarství“ tu najdete daleko víc, třeba továrnu na proslulé armádní nože. V průzračných vodách jezera se daří desítkám druhů ryb a jak už bylo řečeno, jeden parádní úlovek zaznamenal i Objektiv.

 • Liptov

  19:57 do playlistu

  Liptov
  Objektiv vás teď zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Slovenska – do Liptova. Nachází se v jihovýchodní části Žilinského kraje v Liptovské kotlině, obklopují ho nejvyšší hory Slovenska. Krajinou protéká řeka Váh a najdete tu neuvěřitelné množství přírodních, kulturních a historických památek.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související