iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 8. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4670
zhlédnutí

Objektiv

Velká Británie: Wimbledon — Ukrajina: Halič — Francouzská Polynésie: Tahiti

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Wimbledon

  0:58 do playlistu

  Wimbledon
  Před pár týdny skončil v Londýně nejslavnější a nejpopulárnější tenisový turnaj na světě. Pokud patříte mezi tenisové fanoušky, tak vám jistě neuniklo, že nejvíc se radovali Britové. Po 77 letech pro ně vítězství ve Wimbledonu získal mladý tenista Andy Murray. Vy máte s Objektivem jedinečnou možnost se podívat do zákulisí tohoto slavného turnaje, kterým vás provedou přímo zaměstnanci Wimbledonu.

 • Halič

  11:24 do playlistu

  Halič
  Je málo míst na světě, která mají za sebou takovou proměnu, jako ukrajinská Halič. Ještě před druhou světovou válkou tu žilo na milion židů, jejich komunity byly v každém městečku a region se těšil pověsti důležitého centra židovské kultury. Po nacistickém holocaustu se domů vrátilo jen několik málo jednotlivců. Během války zmizely i mnohé židovské památky, další schátraly během sovětských let. Po tom, co po bohaté židovské historii v Haliči zbylo, pátrali Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Tahiti

  20:05 do playlistu

  Tahiti
  Říká vám něco jméno Jan Havlasa? Byl to český diplomat, cestovatel a spisovatel. Jeho literární dílo ale neobstálo ve zkoušce času a tak po některém z jeho románů, nebo cestopisů dnes sáhne už jen málokdo. Ale jeho cestovatelské výkony rozhodně stojí za připomenutí. Zvláště když tomu bylo nedávno sto let, co podnikl jedno velké dobrodružství. Ve své knize, kterou nazval Dech tropů, sepsal svoje zážitky z výpravy na Tahiti, kterou podnikl v roce 1910 se svou paní Elsi jako svatební cestu. Objektiv se vydal v jeho stopách.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související