Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Velká Británie

Wimbledon

Před pár týdny skončil v Londýně nejslavnější a nejpopulárnější tenisový turnaj na světě. Pokud patříte mezi tenisové fanoušky, tak vám jistě neuniklo, že nejvíc se radovali Britové. Po 77 letech pro ně vítězství ve Wimbledonu získal mladý tenista Andy Murray. Vy máte s Objektivem jedinečnou možnost se podívat do zákulisí tohoto slavného turnaje, kterým vás provedou přímo zaměstnanci Wimbledonu.

videoWimbledon
...
video video

Wimbledon

Mapa

Ukrajina

Halič

Je málo míst na světě, která mají za sebou takovou proměnu, jako ukrajinská Halič. Ještě před druhou světovou válkou tu žilo na milion židů, jejich komunity byly v každém městečku a region se těšil pověsti důležitého centra židovské kultury. Po nacistickém holocaustu se domů vrátilo jen několik málo jednotlivců. Během války zmizely i mnohé židovské památky, další schátraly během sovětských let. Po tom, co po bohaté židovské historii v Haliči zbylo, pátrali Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoHalič
...
video video

Halič

Mapa

Francouzská Polynésie

Tahiti

Říká vám něco jméno Jan Havlasa? Byl to český diplomat, cestovatel a spisovatel. Jeho literární dílo ale neobstálo ve zkoušce času a tak po některém z jeho románů, nebo cestopisů dnes sáhne už jen málokdo. Ale jeho cestovatelské výkony rozhodně stojí za připomenutí. Zvláště když tomu bylo nedávno sto let, co podnikl jedno velké dobrodružství. Ve své knize, kterou nazval Dech tropů, sepsal svoje zážitky z výpravy na Tahiti, kterou podnikl v roce 1910 se svou paní Elsi jako svatební cestu. Objektiv se vydal v jeho stopách.

videoTahiti
...
video video

Tahiti

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2013
 P ST