iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 5. 2013
11:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
6476
zhlédnutí

Objektiv

Uzbekistán: Samarkand — 1000 mil po Mekongu: Dobrodružné putování II — Nizozemsko: Čeští mořeplavci

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Samarkand

  0:58 do playlistu

  Samarkand
  Samarkand, druhé největší město Uzbekistánu. Na přelomu 14. a 15. století metropole obrovské říše dobyvatele Amira Timura. Jeho ukořistěné bohatství, a stavitelé z porobených zemí, to byl základ nevídaného mixu orientální architektury. Samarkand si tak podmaní každého, kdo se s ním blíž seznámí – nakonec posuďte sami.

 • Dobrodružné putování II

  8:33 do playlistu

  Dobrodružné putování II
  Máme pro vás další dobrodružné putování dvou českých mladíků po Mekongu. Dali si za cíl, že tuto řeku pokoří na tzv. rychlostních lodích. Václav Kuna na rychlostní kanoi a Petr Synek na kajaku. Jak jste mohli vidět už minulý týden v Objektivu, plavba to není úplně jednoduchá. Kluci svou expedici nazvali 1000 mil po Mekongu. Dnes se s nimi vypravíme do míst, kde na exoticky vyhlížející Evropany nejsou lidé vůbec zvyklí.

 • Čeští mořeplavci

  16:43 do playlistu

  Čeští mořeplavci
  Na vlnách zůstáváme i v závěrečné reportáži dnešního Objektivu. Mohutný asijský veletok ale vyměníme za nizozemské kanály, jezera a pobřeží. A aby toho nebylo málo čekají nás zajímavosti a příběhy krásných a vznosných lodí. A to vše samozřejmě na cestě, která zahrnuje – jako bonus, lekce z mořeplavby pro nás začátečníky. Takže neváhejte a přijměte pozvání na palubu.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související