29 minut

12. května 2013

Obsah dílu

Uzbekistán: Samarkand — 1000 mil po Mekongu: Dobrodružné putování II — Nizozemsko: Čeští mořeplavci

Části dílu

00:58
Samarkand
  Samarkand, druhé největší město Uzbekistánu. Na přelomu 14. a 15. století metropole obrovské říše dobyvatele Amira Timura. Jeho ukořistěné bohatství, a stavitelé z porobených zemí, to byl základ nevídaného mixu orientální architektury. Samarkand si tak podmaní každého, kdo se s ním blíž seznámí – nakonec posuďte sami.
  08:33
  Dobrodružné putování II
   Máme pro vás další dobrodružné putování dvou českých mladíků po Mekongu. Dali si za cíl, že tuto řeku pokoří na tzv. rychlostních lodích. Václav Kuna na rychlostní kanoi a Petr Synek na kajaku. Jak jste mohli vidět už minulý týden v Objektivu, plavba to není úplně jednoduchá. Kluci svou expedici nazvali 1000 mil po Mekongu. Dnes se s nimi vypravíme do míst, kde na exoticky vyhlížející Evropany nejsou lidé vůbec zvyklí.
   16:43
   Čeští mořeplavci
    Na vlnách zůstáváme i v závěrečné reportáži dnešního Objektivu. Mohutný asijský veletok ale vyměníme za nizozemské kanály, jezera a pobřeží. A aby toho nebylo málo čekají nás zajímavosti a příběhy krásných a vznosných lodí. A to vše samozřejmě na cestě, která zahrnuje – jako bonus, lekce z mořeplavby pro nás začátečníky. Takže neváhejte a přijměte pozvání na palubu.
    26:58
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     19. května 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám