iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 12. 2011
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
12968
zhlédnutí

Objektiv

Tatrou mezi kajmany I — Tatrou mezi kajmany II — Expedice Trabanti

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tatrou mezi kajmany I

  0:50 do playlistu

  Tatrou mezi kajmany I
  Tatra 805 - malý náklaďák, se kterým se Zikmund a Hanzelka vydali na svoji druhou cestu. Jiná tatra stejného typu projela od roku 1989 takřka celý svět. Na své poslední cestě uvízla v jižní Americe v tenatech venezuelské byrokracie. Po čtvrt roce bylo jasné, že tam buď zůstane na věky, nebo se pro ni musí někdo vypravit. A tak se dala během pár týdnů dohromady výprava dvou dobrodruhů - Petra Kopečného, majitele a kapitána Tatry, a Dana Přibáně, cestovatele, který trabanty projel Asii i Afriku. Odletěli do Venezuely s jediným úkolem - co nejrychleji přepravit historický náklaďák do Georgetownu, hlavního města Guyany, kde na něj čekala loď.

 • Tatrou mezi kajmany II

  11:25 do playlistu

  Tatrou mezi kajmany II
  Je noc, Gauyna spí a pořádné šílený sprint stařičké Tatry brzdí počasí. I její zachránci si musejí alespoň na chvíli odpočinout. V období dešťů se silnice změnila v řeku a všude kolem se vylil bezbřehý pralesní bazén. Shrnuto ve třech slovech: Vcelku zoufalá situace. Záchranný tým čeká ještě drahný kus cesty do Georgetownu, v tamním přístavu se musí kopřivnický náklaďáček nalodit do kontejneru. Příběh, kterému schází happyend. Zatím. Takže popřejme Tatře hodně štěstí a taky dobré časné ráno a teď už zas hurá na cestu.

 • Expedice Trabanti

  20:42 do playlistu

  Expedice Trabanti
  Dana Přibáně – aktéra jihoamerického dobrodružství – určitě už znáte. V Objektivu jsme přinesli reportáže cest jeho týmu se žlutými trabanty po Asii a napříč Afrikou. Dokument z posledně jmenované cestovatelské mise sklízí úspěchy – teď získal na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů první místo v kategorii cestopis a taky cenu diváků. Pojďme si i my pozoruhodnou velkou cestu malých aut připomenout.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související