26 minut

18. prosince 2011

Část: Tatrou mezi kajmany I

Obsah dílu

Tatrou mezi kajmany I — Tatrou mezi kajmany II — Expedice Trabanti

Části dílu

00:50
Tatrou mezi kajmany I
  Tatra 805 - malý náklaďák, se kterým se Zikmund a Hanzelka vydali na svoji druhou cestu. Jiná tatra stejného typu projela od roku 1989 takřka celý svět. Na své poslední cestě uvízla v jižní Americe v tenatech venezuelské byrokracie. Po čtvrt roce bylo jasné, že tam buď zůstane na věky, nebo se pro ni musí někdo vypravit. A tak se dala během pár týdnů dohromady výprava dvou dobrodruhů - Petra Kopečného, majitele a kapitána Tatry, a Dana Přibáně, cestovatele, který trabanty projel Asii i Afriku. Odletěli do Venezuely s jediným úkolem - co nejrychleji přepravit historický náklaďák do Georgetownu, hlavního města Guyany, kde na něj čekala loď.
  11:25
  Tatrou mezi kajmany II
   Je noc, Gauyna spí a pořádné šílený sprint stařičké Tatry brzdí počasí. I její zachránci si musejí alespoň na chvíli odpočinout. V období dešťů se silnice změnila v řeku a všude kolem se vylil bezbřehý pralesní bazén. Shrnuto ve třech slovech: Vcelku zoufalá situace. Záchranný tým čeká ještě drahný kus cesty do Georgetownu, v tamním přístavu se musí kopřivnický náklaďáček nalodit do kontejneru. Příběh, kterému schází happyend. Zatím. Takže popřejme Tatře hodně štěstí a taky dobré časné ráno a teď už zas hurá na cestu.
   20:42
   Expedice Trabanti
    Dana Přibáně – aktéra jihoamerického dobrodružství – určitě už znáte. V Objektivu jsme přinesli reportáže cest jeho týmu se žlutými trabanty po Asii a napříč Afrikou. Dokument z posledně jmenované cestovatelské mise sklízí úspěchy – teď získal na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů první místo v kategorii cestopis a taky cenu diváků. Pojďme si i my pozoruhodnou velkou cestu malých aut připomenout.
    23:58
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     8. ledna 2012

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám