iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 3. 2011
11:30 na ČT1

1 2 3 4 5

37 hlasů
9741
zhlédnutí

Objektiv

Holandsko: den vlajek — Chorvatsko: vnitrozemí ostrovů — Švýcarsko: Engadin

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Holandsko: den vlajek

  0:56 do playlistu

  Holandsko: den vlajek
  Míříme do Nizozemska, ale začneme u japonského suši. Máte ho rádi? Dokonale opracovaný kousek ryby servírovaný na bělostném porcelánu. My nabízíme holandskou variantu. Na špalku vykuchanou rybu, naloženou v soli, posypanou cibulí a podávanou v bílé housce. Za tradicí pojídání syrového sledě je ale vlastně velký vděk jednoho malého národa, který patří rybě, jež ho několikrát zachránila. Proto sledě leckde v Nizozemsku na sklonku jara prostě oslavují.

 • Chorvatsko: vnitrozemí ostrovů

  10:32 do playlistu

  Chorvatsko: vnitrozemí ostrovů
  Když se řekne Chorvatsko, skoro milion Čechů možná znuděně mávne rukou – právě tolik jich do Chorvatska ročně vyrazí a může tak vzniknout dojem, že v této zemi už není co objevovat – pláže, kempy a přístavy přece znají všichni. O to příjemnější překvapení ale čeká na ty, kdo vyrazí prozkoumat vnitrozemí chorvatských ostrovů. Nedávno jsme to v Objektivu zkusili, ale vracíme se znovu v pohledu kameramana Ondřeje Urbaníka a hlavně v pohybu. Takže nudit se nebudete. To garantuji!

 • Soutěž

  17:18 do playlistu

  Soutěž
  Víte, jakou délku má chorvatský ostrov Hvar? A) 48 km B) 58 km C) 68 km

 • Švýcarsko: Engadin

  17:57 do playlistu

  Švýcarsko: Engadin
  S naší reportérkou Míšou Hergetovou míříme do jediné bezcelní zóny ve Švýcarsku – do lyžařského střediska Samnaun. Právě tomu se přezdívá kolébka carvingu. Leží v nejvýchodnějším cípu Švýcarska – údolí Engadin, ve kterém je například i slavný Svatý Mořic nebo Davos, kde každou zimu vrcholí Světové ekonomické fórum na svém výročním zasedání.

Přehrát vše