Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Cres

Chorvatský ostrov Cres nepatří alespoň mezi Čechy k nejvyhledávanějším destinacím. Důvodem bude možná i to, že za první republiky, v době, kdy u nás začínalo být cestování na Jadran populární, nepatřil tehdejší Jugoslávii. Mírové dohody Cres po první světové válce přisoudily Itálii, bez ohledu na to, že drtivou většinu tvořili Chorvaté. Po mnoha peripetiích je všechno jinak – tak, jak má být. Přesto se dají na ostrově stále najít místa nezasažená masivním turismem a my jsme právě tady objevili několik hezkých legend.

videoChorvatsko: Cres
...
video video

Chorvatsko: Cres

Mapa

Malta

Markýz de Piro

Míříme teď na Maltu. Do ostrovní země s nesmírně bohatou a dávnou historií, která překonává řadu superlativů. Na tradice si tady ale potrpí pořád. Což potvrdí i naše reportáž. Ačkoli jsou ostrovy parlamentní demokracií, má maltská šlechta stále nepřehlédnutelné postavení. Nakonec přeci jen stála u zrodu a rozvoje státu, který je dnes jedním z nejmladších a zároveň nejmenších členů Evropské unie.

videoMalta: Markýz de Piro
...
video video

Malta: Markýz de Piro

Mapa

Švýcarsko

Val Müstair

O alpském údolí s poměrně krkolomným názvem Val Müstair u nás zatím moc slyšet není. Přitom má tenhle kout Švýcarska na kontě hned několik unikátů – klášter Svatého Jana, jediný národní park ve Švýcarsku, jedinou biosférickou rezervaci svého druhu na světě a narodil se tady aktuálně nejlepší běžkař světa, Dario Cologna. Víc už v reportáži Míši Hergetové.

videoŠvýcarsko: Val Müstair
...
video video

Švýcarsko: Val Müstair

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST