Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Turecko

Nový Istanbul

Turecký Istanbul má bohatou a pestrou minulost. O tom asi nepochybuje nikdo z nás. Jsou to totiž právě dějiny, které sem ruku v ruce s přeplněnými orientálními bazary přitahují nejvíce návštěvníků. Vy se teď s Objektivem můžete vydat do ulic moderního Istanbulu. Dějiny nás až tak úplně zajímat nebudou. Míříme do až evropsky vyhlížející čtvrti tohoto velkoměsta. Jmenuje se Beyoglu a připravte se na pořádnou tlačenici. Město totiž žije ve dne v noci.

videoTurecko: Nový Istanbul
...
video video

Turecko: Nový Istanbul

Mapa

Indonésie

Bali: Art Festival

Tanec, kostýmy, dokonalý make-up. Tisícovky roztančených těl. Barvy, že vás z nich prý po chvíli bolí oči a ještě dlouho se vám o nich zdá. Zkrátka zážitek jak se patří. Tak to prý je největší festival, co se koná jednou za rok na ostrově Bali ve městě Denpasar. Vystoupit tam jako tanečník není vůbec jen tak, jde o opravdu prestižní záležitost. Zkrátka k vidění je tam jen to nejlepší z nejlepšího. Takže - příjemnou zábavu!

videoIndonésie – Bali: Art Festival
...
video video

Indonésie – Bali: Art Festival

Mapa

Arménie

Jezero Sevan

Je to jedno z nejvýše položených jezer na světě. Lidé tu prý pociťují nepříjemné pohyby zemské kůry. A samotná voda v jezeře je údajně nejprůzračnější na celém Kavkazu. Možná už víte, řeč je o jezeru Sevan. Arméni netroškaří, ti mu rovnou říkají moře. Zabírá necelých 5 procent rozlohy celé země. Bohužel, dodnes tu můžete vidět důsledky nevydařených stalinských experimentů. Ale zároveň je to místo, kde najdete vůbec nejstarší křesťanské památky na světě.

videoArménie: jezero Sevan
...
video video

Arménie: jezero Sevan

Mapa

Francie

Fresky

Náš spolupracovník ve Francii Jan Šmíd nás vezme do města, o kterém říká, že je to město představivosti. Lyon. Vymysleli tam totiž geniálně jednoduchý a velice působivý způsob jak město zkrášlit. A zjednodušeně řečeno k tomu stačilo velmi málo. Jen barvy a nápady. A rázem tu ožily i staré zchátralé domy. A navíc tu ještě vyzdvihují historii města. Jak? To už uvidíte v reportáži. Nápad se líbí a šíří se dál. Dokonce i za hranice města. Ale pěkně popořadě. Pokračuje Jan Šmíd.

videoFrancie: fresky
...
video video

Francie: fresky

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST