Objektiv

10. duben 2011

26 minut

10. duben 2011

Obsah dílu

Turecko: Nový Istanbul — Indonésie – Bali: Art Festival — Arménie: jezero Sevan — Francie: fresky

Části dílu

01:05
Turecko: Nový Istanbul
  Turecký Istanbul má bohatou a pestrou minulost. O tom asi nepochybuje nikdo z nás. Jsou to totiž právě dějiny, které sem ruku v ruce s přeplněnými orientálními bazary přitahují nejvíce návštěvníků. Vy se teď s Objektivem můžete vydat do ulic moderního Istanbulu. Dějiny nás až tak úplně zajímat nebudou. Míříme do až evropsky vyhlížející čtvrti tohoto velkoměsta. Jmenuje se Beyoglu a připravte se na pořádnou tlačenici. Město totiž žije ve dne v noci.
  06:37
  Indonésie – Bali: Art Festival
   Tanec, kostýmy, dokonalý make-up. Tisícovky roztančených těl. Barvy, že vás z nich prý po chvíli bolí oči a ještě dlouho se vám o nich zdá. Zkrátka zážitek jak se patří. Tak to prý je největší festival, co se koná jednou za rok na ostrově Bali ve městě Denpasar. Vystoupit tam jako tanečník není vůbec jen tak, jde o opravdu prestižní záležitost. Zkrátka k vidění je tam jen to nejlepší z nejlepšího. Takže - příjemnou zábavu!
   11:11
   Arménie: jezero Sevan
    Je to jedno z nejvýše položených jezer na světě. Lidé tu prý pociťují nepříjemné pohyby zemské kůry. A samotná voda v jezeře je údajně nejprůzračnější na celém Kavkazu. Možná už víte, řeč je o jezeru Sevan. Arméni netroškaří, ti mu rovnou říkají moře. Zabírá necelých 5 procent rozlohy celé země. Bohužel, dodnes tu můžete vidět důsledky nevydařených stalinských experimentů. Ale zároveň je to místo, kde najdete vůbec nejstarší křesťanské památky na světě.
    16:20
    Soutěž
     Otázka se týká kavkazského jezera Sevan. Víte, kolik řek se do jezera vlévá?
     A) 18
     B) 28
     C) 38
     17:00
     Francie: fresky
      Náš spolupracovník ve Francii Jan Šmíd nás vezme do města, o kterém říká, že je to město představivosti. Lyon. Vymysleli tam totiž geniálně jednoduchý a velice působivý způsob jak město zkrášlit. A zjednodušeně řečeno k tomu stačilo velmi málo. Jen barvy a nápady. A rázem tu ožily i staré zchátralé domy. A navíc tu ještě vyzdvihují historii města. Jak? To už uvidíte v reportáži. Nápad se líbí a šíří se dál. Dokonce i za hranice města. Ale pěkně popořadě. Pokračuje Jan Šmíd.
      Přehrát celé video
      Stopáž25 minut
      Další díl
      17. duben 2011

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám