iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2010
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

83 hlasů
8505
zhlédnutí

Objektiv

Itálie: Andreo Paladio — Filipíny: Cebu — Turecko: kuchyně

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Itálie: Andreo Paladio

  0:55 do playlistu

  Itálie: Andreo Paladio
  Italská Vicenza je spojená se jménem slavného architekta Andrea Palladia. Právě za jeho fascinujícím životem a dílem se vypravíme. Míříme na sever Itálie do zmiňované Vicenzy, kde najdeme jeho legendární stavby. Jeho příběh vás určitě zaujme. Narodil se do chudé rodiny, cestu rozhodně tedy vydlážděnou neměl. Jeho talent byl ale už v mládí nepřehlédnutelný a navíc se na něj usmálo štěstí, zkrátka byl ve správný čas na správném místě. Stal se nejkopírovanějším architektem všech dob, proto je tak trochu paradoxem, že jeho stavby zná celý svět, ale třeba to, jak vypadal, tak úplně jasné není.

 • Filipíny: Cebu

  8:20 do playlistu

  Filipíny: Cebu
  Tančící vězni v oranžových uniformách a pocta Michaelu Jacksonovi. Pamatujete? Taky jste to slavné video viděli? Na internetu ho tehdy zhlédly miliony lidí. Možná už víte, že je řeč je o kriminálnících z vězení na filipínském Cebu. A nejen za nimi se podíváme v následující reportáži. V tomto městě totiž tančí naprosto každý. Jen si to představte: policista, který zatancuje jen proto, aby měli lidé lepší den. A co udělají ti, kteří se nezdravě přetláskají dobrotami? Ano, tušíte správně – půjdou si zatančit.

 • Soutěž

  18:13 do playlistu

  Soutěž
  V otázce zůstaneme na Filipínách. Víte z kolika ostrovů se skládá toto souostroví? Je jich buď: A) 7107 B) 701 C) 77

 • Turecko: kuchyně

  18:47 do playlistu

  Turecko: kuchyně
  Co se vám vybaví jako první, když se řekne Turecká kuchyně? Kebab? Asi pravděpodobně ano. Turecko je stále populárnější destinací českých turistů. Ale to opravdové Turecko bohužel nenajdete v hotelových kuchyních. Za těmi pravými vůněmi a chutěmi totiž musíte vyrazit do města. A právě to teď můžete udělat s Objektivem. Spolu s Julií Urbišovou totiž nahlédneme Turkům pod pokličku. Mnozí tvrdí, že právě turecká kuchyně je vůbec jedna z nejlepších na celém světě. Posuďte sami.

Přehrát vše