Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Andreo Paladio

Italská Vicenza je spojená se jménem slavného architekta Andrea Palladia. Právě za jeho fascinujícím životem a dílem se vypravíme. Míříme na sever Itálie do zmiňované Vicenzy, kde najdeme jeho legendární stavby. Jeho příběh vás určitě zaujme. Narodil se do chudé rodiny, cestu rozhodně tedy vydlážděnou neměl. Jeho talent byl ale už v mládí nepřehlédnutelný a navíc se na něj usmálo štěstí, zkrátka byl ve správný čas na správném místě. Stal se nejkopírovanějším architektem všech dob, proto je tak trochu paradoxem, že jeho stavby zná celý svět, ale třeba to, jak vypadal, tak úplně jasné není.

videoItálie: Andreo Paladio
...
video video

Itálie: Andreo Paladio

Mapa

Filipíny

Cebu

Tančící vězni v oranžových uniformách a pocta Michaelu Jacksonovi. Pamatujete? Taky jste to slavné video viděli? Na internetu ho tehdy zhlédly miliony lidí. Možná už víte, že je řeč je o kriminálnících z vězení na filipínském Cebu. A nejen za nimi se podíváme v následující reportáži. V tomto městě totiž tančí naprosto každý. Jen si to představte: policista, který zatancuje jen proto, aby měli lidé lepší den. A co udělají ti, kteří se nezdravě přetláskají dobrotami? Ano, tušíte správně – půjdou si zatančit.

videoFilipíny: Cebu
...
video video

Filipíny: Cebu

Mapa

Turecko

Kuchyně

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Turecká kuchyně? Kebab? Asi pravděpodobně ano. Turecko je stále populárnější destinací českých turistů. Ale to opravdové Turecko bohužel nenajdete v hotelových kuchyních. Za těmi pravými vůněmi a chutěmi totiž musíte vyrazit do města. A právě to teď můžete udělat s Objektivem. Spolu s Julií Urbišovou totiž nahlédneme Turkům pod pokličku. Mnozí tvrdí, že právě turecká kuchyně je vůbec jedna z nejlepších na celém světě. Posuďte sami.

videoTurecko: kuchyně
...
video video

Turecko: kuchyně

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST