29 minut

18. února

Obsah dílu

Řecko: Skyros — USA: Zahrady — Mexiko: Laguna Chacahua

Části dílu

01:09
Skyros
  Řecký ostrov Skyros si asi jako turistickou zastávku nevyberete. Není totiž moc známý. A možná právě díky tomu si zachovává autentický řecký ráz a tradice. To vše vám chceme ukázat. Na ostrov se podíváme 40 dní před Velikonocemi. Ulice ještě před začátkem půstu ožijí bujarým karnevalem a také proslulým kozím tancem. Jak se tančí? Nechte se překvapit.
  08:33
  Zahrady
   Když se cestovatelé vydají do hlavního amerického města Washingtonu, dělají to hlavně proto, aby na vlastní oči mohli spatřit Bílý dům a sídlo Kongresu. A mnozí hodně času stráví ve slavných muzeích a galeriích plných americké i světové historie. Jenže jak upozorňuje v Objektivu osobně náš zpravodaj Bohumil Vostal, za vidění stojí i zahrady. I proto, že dotvářejí kulisy americké moci.
   20:59
   Laguna Chacahua
    Laguna Chacahua je na jihu Mexika. Je to dobře schovaný poklad, který se ukrývá na konci dobrodružné cesty a také na konci dnešního Objektivu. Už si můžete představovat písečné pláže a kokosové palmy. A tuhle idylickou představu ještě dochutíme pěkně ostrými chilli papričkami.
    27:27
    Soutěž
     Jméno kterého amerického prezidenta nese růže v zahradě Bílého domu?
     A) Ronald Reagan
     B) Barack Obama
     C) John F. Kennedy
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     25. února

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám