iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 4. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

61 hlasů
12516
zhlédnutí

Objektiv

Yukon: Dawson City — Čína: malíř — Holandsko: zahrada — USA: New York

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Yukon - Dawson City

  1:09 do playlistu

  Yukon - Dawson City
  Kdo jako kluk nečetl knížky Jacka Londona o zlaté horečce na severu? Kdo nesnil, že se tam jednou podívá? V Objektivu vyrazíme přímo do Dawson City, abychom si aspoň ždibec tohoto romantického snu splnili. Nemusím nikomu zdůrazňovat, že dnes už Yukon vypadá jinak než v dobách své největší slávy, ale i tak určitě stojí za krátké zastavení.

 • Čína - setkáním s českým malířem

  6:25 do playlistu

  Čína - setkáním s českým malířem
  Režisér Josef Harvan nás v minulém vydání Objektivu seznámil s dvojící čínských výtvarníků, kteří kdysi studovali v Česku a dali nám nahlédnout do kultury a zvyků své země. Tento obraz ještě doplníme setkáním s českým malířem, který kus nového osobního i profesionálního života našel právě v Číně.

 • Holandsko - zahrady Keukenhof

  13:44 do playlistu

  Holandsko - zahrady Keukenhof
  Máme připravený také žhavý tip pro milovníky křehké krásy květin. Nizozemské zahrady Keukenhof. Jejich název neznamená nic jiného než kuchyňská zahrada. Žádnou mrkev ani kedlubny ovšem nečekejte. Jsou to sady ověnčené mnoha superlativy, nabízející krásu nepřeberného množství květů. Sezónu tu zahájila sama nizozemská panovnice a náš spolupracovník Konstantin Karageorgiev byl u toho. Ale nebojte se, ani vy nic nepropásnete. Tou nejlepší dobou na návštěvu Keukenhofu je květen. Takže pokud se necháte inspirovat, ještě máte šanci.

 • Soutěž

  18:22 do playlistu

  Soutěž
  Vracíme se do Nizozemska a zajímá nás, jak je velká zahrada Keukenhof? A) 20 ha B) 35 ha C) 95 ha

 • USA - New York

  18:56 do playlistu

  USA - New York
  Dva příběhy, které vrcholí na newyorském Manhattanu, oba o spojení talentů z celého světa. V obou hrají nějakou roli i mladí Češi. A oba ve spojení s nejslavnějšími budovami světa. Michal Kubal v New Yorku v průběhu jediného týdne sledoval dvě akce, které jsou velmi rozdílné, ale mají taky hodně společného – basketbalové utkání a koncert klasické hudby.

Přehrát vše

Související