Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Slovensko

Nádvoří Evropy

Zamíříme k našim sousedům – na Slovensko. Víte, kde byste našli největší loděnice ve střední Evropě? Anebo pevnost, která zasahuje až na maďarské území a nikdy v historii nebyla dobyta? Ano, je to Komárno. My se podíváme na jednu tamní turistickou atrakci. Jde o nádvoří, které začalo vznikat asi před deseti lety. Říká se mu Nádvoří Evropy. Tvoří ho desítky budov a ty reprezentují stavební slohy typické pro různé státy Evropy. A samozřejmě, že uvidíte i ten, který tam reprezentuje Českou republiku.

videoNádvoří Evropy
...
video video

Nádvoří Evropy

Mapa

Vietnam

Hoi An

Od sousedů putujeme dál do světa – do Vietnamu – a přímo do jeho středu. Naším cílem bude město Hoi An. A asi pravděpodobně zboří všechny vaše představy, které o Vietnamu máte, a to možná i vám, kteří jste tuto zemi navštívili. Jak je to možné? Hoi An je totiž místem s jedinečnou atmosférou, kde se stovky let mísí nejrůznější kultury. Cítit je tu vliv jihovýchodní Asie, Číny, nebo Indie. A právě proto se Hoi An tolik liší od zbytku Vietnamu.

videoVietnam: Hoi An
...
video video

Vietnam: Hoi An

Mapa

Pákistán

Hunza

V další reportáži vás Objektiv zavede do země, které se v posledních letech turisté spíš vyhýbají. Podíváme se na sever Pákistánu. V souvislosti s politickým vývojem v sousedním Afghánistánu se většina cestovatelů bojí o svou bezpečnost. Ale nebojte, v naší reportáží o život rozhodně nepůjde. Dříve nezávislé horské království, které se jmenuje Hunza, je totiž proslulé svou pohostinností a také nádhernou přírodou. A pozor! Zdejší lidé prý znají recept na dlouhověkost!

videoPákistán: Hunza
...
video video

Pákistán: Hunza

Mapa

Rakousko

Burgenlandsko

Objektiv osobně bude tentokrát patřit Janu Moláčkovi, který je stálým zpravodajem České televize v Rakousku. A vezme nás do spolkové země zvané Burgenlandsko. A podle Honzy je to část země, která na první pohled vypadá jako by vůbec k Rakousku nepatřila. Ona je to vlastně pravda, ale o tom až za chvíli. Ještě vám řeknu, proč vás právě dnes zveme právě tam – Burgenlandsko totiž bude v následujích měsících centrem hudebního světa – působil tu Josef Hayden a od jeho smrti v květnu uplyne 200 let.

videoRakousko: Burgenlandsko
...
video video

Rakousko: Burgenlandsko

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST