iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 4. 2006
11:30 na ČT24

1 2 3 4 5

17 hlasů
3384
zhlédnutí

Objektiv

Bolívie: jezuité — Francie: festival cirkusů — Turecko: památky — Namibie: safari

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bolívie: jezuité

  1:15 do playlistu

  Bolívie: jezuité
  Jako první navštívíme Jižní Ameriku, konkrétně Bolívii. Ta je někdy také nazývána poslední indiánskou zemí. Většina tamních obyvatel patří k potomkům Inků. Nesmazatelné stopy v Bolívii zanechali evropští jezuité, ti první do Jižní Ameriky dorazili už v roce 1578. V Bolívii jejich moc dosáhla vrcholu v polovině 18. století. Zakládali tam osady – snažili se měnit indiánskou kulturu i jejich životní styl. Výsledek: ve světě zcela ojedinělý mix umění a architektury. Podobných míst je v Jižní Americe víc, ale Bolívijské misie jsou mimořádně zachovalé a velmi málo navštěvované. Pro diváky Objektivu je objevil cestovatel Martin Mykiska, který v Jižní Americe žil několik měsíců.

 • Francie: festival citrusů

  7:33 do playlistu

  Francie: festival citrusů
  Z Jižní Ameriky poputujeme zpátky na starý kontinent. Pozveme vás na jeden neobvyklý festival na francouzskou rivieru. Možná ani podle názvu nebudete vědět, co přesně si máte představit – jde totiž o svátek citronů. Koná se ve městě Menton a každoročně si ho nenechají ujít tisícovky karnevalových nadšenců. Jak uvidíte, není se co divit. Spojení jižního ovoce a exotického tance může být mimořádně přitažlivé.

 • Turecko: památky

  13:03 do playlistu

  Turecko: památky
  Tajemný orient, krásné pláže, teplé moře, jedinečné antické památky – ano, řeč je o Turecku. V další reportáži vás vezmeme na jedny z nejzajímavějších míst více než tisíc kilometrů dlouhého středozemního pobřeží. Konkrétně do Národního parku Kekova, nebo do antického města Simena. Turecké středomoří svou krásou láká nejen turisty, ale i filmaře ze všech koutů světa, ti si konkrétně oblíbili takzvaný mramorový hrad pro jeho jedinečnou atmosféru.

 • Namibie: safari

  18:50 do playlistu

  Namibie: safari
  Všichni máme nějaký velký sen a je to jen a jen na nás, kolik úsilí věnujeme jeho naplnění. Manželé Fritz a Monika Flachbergerovi byli ochotni udělat hodně, dokonce opustili své rodné Rakousko a přestěhovali se do Afriky – do Namibie. Žijí na farmě, ale nečekejte farmu v tom pravém slova smyslu. V Namibii, nedaleko hlavního města Vinthooku, totiž vybudovali soukromé safari. Mají v něm už více než 3 tisíce zvířat. Příběh o splněném snu Fritze a Moniky zachytil reportér České televize Michal Kubal.

 • Soutěž

  26:09 do playlistu

  Soutěž
  Pohoří, která obklopují hlavní město Namibie Vinthooku, se jmenují Auas a Eros.

Přehrát vše

Související