iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 5. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2931
zhlédnutí

Události, komentáře

Kerry na návštěvě Ruska a Němcovova zpráva — Konec kauzy Rath na obzoru? — Po 16 letech končí šéf pražské záchranky — Konec tabu. Má vlast v podání německého orchestru

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kerry na návštěvě Ruska a Němcovova zpráva

  0:09 do playlistu

  Kerry na návštěvě Ruska a Němcovova zpráva
  Po dvou letech přijel americký ministr zahraničí Kerry do Ruska. V Soči se setkal se svým protějškem Lavrovem a prezidentem Putinem. Mluvili například o Sýrii nebo situaci na Ukrajině. Zapojení Moskvy do tamního konfliktu se věnuje zpráva, kterou dnes zveřejnili spolupracovníci zavražděného opozičního politika Němcova. V dokumentu s názvem Putin-válka spočítali náklady Ruska na podporu separatistů na víc než 25 miliard korun a taky obviňují proruské separatisty ze sestřelení malajsijského letadla. Jaký je výsledek Kerryho návštěvy v Rusku? Jaká další odhalení přináší zpráva ruské opozice? A mohla být důvodem Němcovovy smrti? Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem a ve studiu téma okomentuje politický geograf Martin Riedl.

 • Stalo se
 • Konec kauzy Rath na obzoru?

  21:07 do playlistu

  Konec kauzy Rath na obzoru?
  Proces s Davidem Rathem míří do finále. Už zítra začnou závěrečné řeči a po nich přijde rozsudek. Bývalý hejtman se přitom snažil soud přesvědčit o nutnosti dalšího přerušení kvůli následkům pádu z kola. Trestní senát dal ale za pravdu znalci, který Ratha minulý týden vyšetřil. A nenašel důvod, proč by se obžalovaný nemohl jednání před soudem účastnit. Jak je možné, že se zpráva předložená Rathovým advokátem a závěry znalce rozcházejí? Je Rathův stav opravdu vážný, nebo se snažil o obstrukce? A jak je to s právy souzených v české justici? Zeptáme se bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila /nestr. za TOP 09 a STAN/ a advokáta Jaroslava Ortmana.

 • Stalo se
 • Po 16 letech končí šéf pražské záchranky

  40:29 do playlistu

  Po 16 letech končí šéf pražské záchranky
  Radní hlavního města odvolali šéfa záchranné služby Zdeňka Schwarze, skončí 30. června. Změnu vedení požaduje už od loňska část zaměstnanců. Nedávný audit výměnu ředitele nedoporučil, potvrdil ale špatnou pracovní atmosféru. Odbory poukazovaly hlavně na autoritativní chování a nerovný přístup k pracovníkům. Jejich stanovisko vysvětlí Dominik Horn, zdravotnický záchranář a mluvčí Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

 • Konec tabu. Má vlast v podání německého orchestru

  46:43 do playlistu

  Konec tabu. Má vlast v podání německého orchestru
  Začíná jubilejní 70. ročník festivalu Pražské jaro. Letos rezonuje s výročím konce druhé světové války a jako symbolické gesto smíření pořadatelé dnešní zahajovací koncert poprvé svěřili německému orchestru. Co historický krok znamená? Do studia přijde šéfdirigent Českého národního symfonického orchestru Libor Pešek.

Přehrát vše

Související