iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3439
zhlédnutí

Události, komentáře

Platy ústavních činitelů — Čtvrtstoletí svobody — Kauza Nagyová u soudu

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Platy ústavních činitelů

  0:10 do playlistu

  Platy ústavních činitelů
  Platy zákonodárců by se mohly příští rok v základu zvednout o víc než osm tisíc korun. Členové sněmovního rozpočtového výboru se shodli na kompromisní variantě, se kterou souhlasí všechny politické strany. Vláda přitom původně navrhovala růst jen o zhruba šest stovek. O návrhu musí do konce roku rozhodnout ještě celá sněmovna, Senát i prezident. Pokud to nestihnou, zvýší se mzdy ústavních činitelů skokově o šestadvacet procent. Zaslouží si zákonodárci víc peněz? Hostem bude poslanec, předseda rozpočtového výboru Václav Votava /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a poslanec, místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

 • Václav Havel a čtvrtstoletí svobody
 • Telegraficky
 • Čtvrtstoletí svobody

  28:23 do playlistu

  Čtvrtstoletí svobody
  Čtvrt století od masového odporu. V pondělí 20. listopadu 1989 se v Praze sešlo na 150 tisíc lidí. Přes víkend se rozšířily jednak zprávy o pátečním brutálním zásahu na Národní třídě, ale i fáma o údajné smrti studenta Martina Šmída. Protesty se zároveň přelily i do dalších měst. Jak se společnost, politika a lidé od té doby změnili? Diskutovat budou novinářka Lída Rakušanová, bývalá studentská vůdkyně a diplomatka Monika Pajerová, bývalý šéf politického odboru Kanceláře prezidenta Ladislav Jakl a poslanec, místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

 • Kauza Nagyová u soudu

  50:38 do playlistu

  Kauza Nagyová u soudu
  Soud začal projednávat kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která vedla k pádu vlády. Obžalobě čelí Jana Nečasová, dříve Nagyová a bývalí zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Zpovídají se z údajného sledování bývalé manželky expremiéra Nečase – vinu odmítají. Probereme s redaktorem ČT Jiřím Hynkem, který kauzu sleduje.

Přehrát vše

Související