iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3984
zhlédnutí

Události, komentáře

Rekordní nezaměstnanost — Švýcarské omezení migrace? — Nejstarší hvězda — Žít Brno

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rekordní nezaměstnanost

  0:08 do playlistu

  Rekordní nezaměstnanost
  Nezaměstnanost v Česku dosáhla nového maxima. Práci hledá téměř 630 tisíc lidí. Vůbec nejhorší je situace v Ústeckém kraji, kde je nezaměstnaných 12 procent. Dobrou zprávou ale je, že přibylo volných pracovních míst. Co stojí za rekordním počtem nezaměstnaných? A co se dá udělat pro zlepšení situace na trhu práce? Hostem bude předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček /KSČM/.

 • Telegraficky
 • Švýcarské omezení migrace?

  24:19 do playlistu

  Švýcarské omezení migrace?
  Rozpačité reakce vyvolal výsledek posledního švýcarského referenda. Těsná většina lidí žádá, aby vláda omezila imigraci z Evropské unie. Jenže přidružená země se smluvně zavázala k volnému pohybu lidí a Evropa hrozí sankcemi. Jak velký problém pro Švýcarsko přistěhovalectví představuje? A jaký dopad by omezení měla na Česko a celou EU? Probereme s politologem Lukášem Novotným a ředitelem odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Tomášem Haišmanem.

 • Nejstarší hvězda

  39:12 do playlistu

  Nejstarší hvězda
  Australští astronomové objevili dosud nejstarší známou hvězdu. Její stáří se odhaduje na třináct miliard a sedm set milionů let. Objev může podle odborníků vyjasnit nesrovnalosti mezi pozorováními a hypotézami o takzvaném velkém třesku. Víc řekne astronom Štefánikovy hvězdárny Jakub Rozehnal.

 • Telegraficky
 • Žít Brno

  47:21 do playlistu

  Žít Brno
  Brněnský magistrát zrušil facebookový profil Žít Brno, který pravidelně glosoval politické dění ve městě. Podle radních se stránka recesistické skupiny vydávala za oficiální web a porušovala práva k ochranné známce. Aktivisté s tím ale nesouhlasí a celou záležitost považují za politický boj. Téma pro občanského aktivistu, spoluzakladatele Žít Brno Svatopluka Bartíka a mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáru.

Přehrát vše