11. únor 2014

Obsah dílu

Kumulace funkcí — Nekvalifikovaní učitelé — Propuštěný vrah — Přeměřená Sněžka

Části dílu

00:09
Obvinění expremiéra Petra Nečase
  27:27
  Telegraficky
   28:49
   Kumulace funkcí
    Čtveřice hejtmanů sociální demokracie, kteří jsou zároveň poslanci, předloží do konce března návrh zákona o klouzavém mandátu. Ministři by pak nemohli být zároveň členy dolní komory. Jak vyřeší vlastní souběh funkcí se rozhodou až 26. dubna. Využijí tak celou šestiměsíční lhůtu, kterou jim dává stranické usnesení. Proč sociálním demokratům vadí souběh funkce poslance a hejtmana? Co by vyřešil tzv. klouzavý mandát? A má šanci uspět? Hostem bude ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/. Komentář připojí Patrik Eichler Z Deníku Referendum a politolog Daniel Kroupa.
    37:54
    Nekvalifikovaní učitelé
     Školní inspekce bude zjišťovat, kolik učitelů je bez patřičné kvalifikace. Do konce roku by měli začít studovat na pedagogických fakultách, jinak zřejmě přijdou o místo. Podle odhadů by pak ze škol mohlo odejít i přes deset tisíc učitelů. Hrozí českému školství kolaps? A zvažuje ministr změnu podmínek nebo alespoň prodloužení lhůty na doplnění patřičného vzdělání? Probereme s ministrem školství Marcelem Chládkem /ČSSD/ a předsedou Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Františkem Dobšíkem.
     49:56
     Telegraficky
      51:18
      Přeměřená Sněžka
       Přepište učebnice! Sněžka měří podle nových zjištění přes 1603 metrů a její nejvyšší bod je na polské straně u kaple svatého Vavřince. V mapách uváděných 1602 metrů je výškou trigonometrického bodu. Probereme s Martinem Nedomou z Českého svazu geodetů a kartografů.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       12. únor 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám