iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3752
zhlédnutí

Události, komentáře

Napětí v ÚSTR — Omezení hazardu — KLDR připravena k útoku — 45 let seriálu Záhada hlavolamu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Napětí v ÚSTR

  0:36 do playlistu

  Napětí v ÚSTR
  Situace kolem Ústavu pro studium totalitních režimů se dál vyostřuje. Část vědecké rady odpoledne rezignovala – na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana a dosazení Pavly Foglové. Ta zároveň řekla, že nevylučuje další personální změny v úřadu. Skončí i další lidé blízcí odvolanému Hermanovi? A skutečně proběhla výměna vedení ÚSTR na politickou objednávku? Hostem bude historik, bývalý předseda vědecké rady ústavu Michael Kraus, místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka /ODS/.

 • Rezignace část rady ÚSTR

  1:05 do playlistu

  Rezignace část rady ÚSTR
  Situace kolem Ústavu pro studium totalitních režimů se dál přiostřuje. Na protest proti včerejšímu odvolání ředitele Daniela Hermana rezignovala část vědecké rady ústavu.

 • Obce proti hazardu

  23:26 do playlistu

  Obce proti hazardu
  Hazard může z obcí zmizet okamžitě, rozhodl Ústavní soud. Radnicím, které svými vyhláškami zakazují videoloterijní terminály, teď musí Ministerstvo financí vyhovět a vydaná povolení začít rušit.

 • Telegraficky
 • Omezení hazardu

  26:50 do playlistu

  Omezení hazardu
  Ústavní soud zrušil část novely loterijního zákona, která umožňuje provozovat videoloterijní terminály. Radnicím, které vyhláškou hazard zakážou, tak podle verdiktu musí vyhovět ministerstvo financí a vydaná povolení začít rušit. Zákon původně provozování terminálů povoloval do konce roku 2014. Vymete nález Ústavního soudu hazardní automaty z českých obcí, nebo jen otevře prostor mafii a černým hernám? Téma pro ředitele Odboru státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Jana Řeholu a místopředsedkyni Sdružení místních samospráv ČR Věru Kovářovou.

 • Severní Korea je podle svých slov připravena k útoku na nepřítele

  37:45 do playlistu

  Severní Korea je podle svých slov připravena k útoku na nepřítele
  Režim tvrdí, že zadal souřadnice pro cíle a že má zbraně připravené pro odpálení.

 • KLDR připravena k útoku
 • Byznys dnes
 • 45 let seriálu Záhada hlavolamu

  41:40 do playlistu

  45 let seriálu Záhada hlavolamu
  Rychlým šípům Jaroslava Foglara je letos 75 let. V roce 1938 vyšel první díl komiksu. Navíc před 45 lety padla první klapka seriálu Záhada hlavolamu. Fenomén Rychlých šípů probereme s režisérem seriálu Hynkem Bočanem.

Přehrát vše

Související